X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kamila Baranowska

Debata Poranka: wymiana ciosów na komisji ds. Amber Gold

Komisja śledcza do spraw Amber Gold zakończyła we środę przesłuchanie b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jacka Vincenta-Rostowskiego. Na sali dochodziło do licznych słownych potyczek. O kulisach przesłuchania dyskutowali w Debacie poranka w Polskim Radiu 24 Kamila Baranowska (Do Rzeczy), Mikołaj Wójcik (Fakt) oraz Dominik Zdort (tygodnik.tvp.pl).
Zobacz więcej na temat:  polityka Eliza Olczyk Amber Gold komisja śledcza Jacek Rostowski Mikołaj Wójcik Kamila Baranowska Dominik Zdort

"Od 2015 niewiele się zmieniło, PO niewiele się nauczyła"

– Nie pozwolimy, żeby prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło wyrzucili Polskę z Europy - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas posiedzenia Rady Krajowej PO w Warszawie. W swoim przemówieniu wiele słów poświęcił krytyce rządów Prawa i Sprawiedliwości. O spotkaniu członków Platformy w audycji Wróżenie z Faktów rozmawiali Kamila Baranowska (Do Rzeczy) i Konrad Kołodziejski (wSieci).
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska PiS Łukasz Warzecha Grzegorz Schetyna Kamila Baranowska

Publicyści: Sejm może przyjąć ustawę o Sądzie Najwyższym

Sejm uchwali zapewne ustawę o Sądzie Najwyższym, ale może ona utknąć na biurku prezydenta - mówił Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"). Kamila Baranowska ("Do Rzeczy") uważa, że prezydent nie będzie hamował zmian w wymiarze sprawiedliwości, bo jest do nich przekonany, a elektorat jego i PiS pokrywa się w dużej części.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kamila Baranowska Marcin Piasecki Sąd Najwyższy sądownictwo Sejm Krzysztof Grzesiowski

"Donald Tusk jest zgrany w naszej polityce"

– Osoba Donalda Tuska jest nadzieją dla wielu polityków obecnej opozycji – powiedział Bogumił Łoziński z „Gościa Niedzielnego”. Odniósł się w ten sposób do ewentualnego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. W audycji „Wróżenie z Faktów” temat ten skomentowała także Kamila Baranowska z tygodnika „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska Andrzej Duda Kamila Baranowska Bogumił Łoziński PiS

Gra o Biały Dom. Brutalna kampania wyborcza w USA

– Tegoroczna kampania prezydencka w USA jest jedną z najdziwniejszych w historii – powiedziała Kamila Baranowska z tygodnika (Do Rzeczy). 8 listopada odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.  W audycji "Wróżenie z faktów" do tematu odniosła się razem z Agnieszką Burzyńską (Fakt). Dziennikarki skomentowały również wydarzenia z polskiej sceny politycznej oraz zastanowiły się nad ich skutkami w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  anteny wybory w USA Donald Trump Hillary Clinton Kamila Baranowska USA wybory prezydenckie w USA wybory w USA

"Zadaniem prezydenta jest ostudzenie gorących emocji"

– Zadaniem prezydenta Andrzeja Dudy jest ostudzenie gorących emocji – powiedziała Kamila Baranowska z tygodnika Do Rzeczy. Czy niedzielne spotkania prezydenta z liderami partii opozycyjnych pozwolą rozwiązać napiętą sytuację w polskim parlamencie?  W audycji Wróżenie z faktów do tematu odniósł się także Robert Feluś z dziennika Fakt.
Zobacz więcej na temat:  Sejm media dziennikarze dziennikarstwo sejm pr24 Łukasz Warzecha Kamila Baranowska Jarosław Kaczyński Paweł Kukiz Władysław Kosiniak-Kamysz Grzegorz Schetyna Marek Kuchciński Ryszard Petru Nowoczesna PSL Kukiz'15 Platforma Obywatelska

Kontrowersje wokół Bartłomieja Misiewicza. Czy szkodzi PiS?

– Bartłomiej Misiewicz jest na dzisiaj drugą osobą w MON – powiedział Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska. W audycji "Wróżenie z Faktów" do postaci szefa Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej odniosła się także Kamila Baranowska z tygodnika "Do Rzeczy". Dziennikarze skomentowali również inne wydarzenia polityczne oraz zastanowili się nad ich skutkami w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Warzecha Kamila Baranowska MON Antoni Macierewicz Bartłomiej Misiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej wypadek

Wyciągnięcie wniosków po wypadku premier niezbędne

Szefowa polskiego rządu zostanie w szpitalu na obserwacji jeszcze przez kilka dni. Data opuszczenia szpitala zależy od lekarzy. W piątek samochód z premier brał udział w wypadku samochodowym w Oświęcimiu. Szefowa rządu trafiła do miejscowego szpitala, a następnie została przetransportowana śmigłowcem do kliniki rządowej przy ul. Szaserów w Warszawie. O zdarzeniu mówili w Debacie Dnia Kamila Baranowska (Do Rzeczy) i Marek Tejchman (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Biuro Ochrony Rządu Oświęcim Grzegorz Osiecki Kamila Baranowska wypadek

Czy Donald Tusk rozpoczął już swoją kampanię wyborczą?

– Okoliczności towarzyszące pojawieniu się Donalda Tuska na przesłuchaniu, są moim zdaniem początkiem jego kampanii wyborczej – powiedział Roman Imielski z „Gazety Wyborczej”. Odniósł się w ten sposób do ubiegłotygodniowego przesłuchania byłego premiera w warszawskiej prokuraturze. W audycji „Wróżenie z faktów” temat skomentowała także Kamila Baranowska z tygodnika „Do Rzeczy”. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Kamila Baranowska wybory w Polsce prokuratura FSB Służba Kontrwywiadu Wojskowego wybory prezydenckie Platforma Obywatelska Roman Imielski Łukasz Warzecha

Debata Dnia: oczekiwanie na zmiany w rządzie

Według medialnych spekulacji, swoje stanowisko w rządzie Beaty Szydło może stracić Paweł Szałamacha. Kierowany przez niego resort finansów miałby znaleźć się pod nadzorem ministra rozwoju. O potencjalnych zmianach w rządzie w Debacie Dnia Polskiego Radia 24 rozmawiali Jerzy Domański z „Przeglądu” i Kamila Baranowska z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Jerzy Domański Kamila Baranowska Mateusz Morawiecki Paweł Szałamacha PiS