more_horiz
PR24 Portal
Section05
Karol Gac

Plany opozycji na wybory. Karol Gac: wspólna lista służyłaby przede wszystkim Platformie i Tuskowi

- Wspólna lista niewątpliwie służyłaby przede wszystkim Platformie Obywatelskiej i Donaldowi Tuskowi. Większość partii politycznych nie jest skłonna do budowania takiej listy. Myślę, że droga do niej jest bardzo daleka. Dużo bardziej prawdopodobny jest podział na dwa bądź trzy bloki - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka wybory parlamentarne Karol Gac

Karol Gac o marszałku Senatu: w PO dostrzegają, że Grodzki jest dużym obciążeniem

- Tomasz Grodzki już ponad rok blokuje wniosek o uchylenie mu immunitetu w sprawie korupcyjnej, gdzie ma być oskarżony o przyjęcie łapówek. (...) Miał też już wiele wypowiedzi skandalicznych i nieodpowiedzialnych, a także wiele działań, które świadczą o jego megalomanii i pysze, a jednak cały czas jest marszałkiem Senatu - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Karol Gac, publicysta "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Grodzki Karol Gac POLSKA Senat polityka

Nowelizacja ustawy o ochronie granicy. Karol Gac: powinna wygrać polska racja stanu

- Trudno powiedzieć, co zwycięży (w Senacie - red.). Wydaje się, że powinna wygrać troska o to, co dzieje się przy granicy polsko-białoruskiej, w sensie, że mimo wszystko, ponad politycznymi cyrkulacjami, powinna tutaj wygrać polska racja stanu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Karol Gac (dorzeczy.pl). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Karol Gac polityka granica ustawa migracja kryzys migracyjny Senat Antoni Opaliński

Gac: nie chodzi tu o sam spór z Brukselą, ale o fundamentalne dla przyszłości UE pytania

- Mam wrażenie że UE jest w potrzasku, niektórzy politycy, instytucje unijne i liberalno-lewicowo część zapędzili się trochę za daleko, nie ma gdzie ustąpić, ale za bardzo dociskając śrubę, mogą wyzwolić takie procesy, które zakończą się bardzo negatywnie - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Trybunał Konstytucyjny POLSKA konstytucja Trybunał Sprawiedliwości UE polityka Polska w Unii Europejskiej Trybunał Konstytucyjny Mateusz Morawiecki konstytucja Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Polska w Unii Europejskiej Mateusz Morawiecki Mirosław Skowron Karol Gac

"Spełnia się to, do czego wzywał Donald Tusk". Gac o agresji wobec Kukiz'15

- Hejt, który wylał się wobec Pawła Kukiza i to, co wydarzyło się wobec posła Konfederacji Dobromira Sośnierza, pokazuje, że emocje są bardzo wysokie, że polaryzacja jest duża i to, do czego wzywał Donald Tusk, się spełnia - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac, publicysta "Do rzeczy". Ocenił, że politycy, którzy próbują to usprawiedliwiać, "sami sobie wystawiają świadectwo". 
Zobacz więcej na temat:  Karol Gac Jerzy Jachowicz polityka ustawa medialna Paweł Kukiz opozycja

"Premier wzmocnił swoją pozycję w partii". Karol Gac o wyborze wiceszefów PiS

- Premier miał i ma cały czas bardzo mocną pozycję u Jarosława Kaczyńskiego, ale przed głosowaniem [na wiceprezesów partii] politycy i dziennikarze spekulowali, ile głosów otrzyma - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac, politolog i redaktor naczelny DoRzeczy.pl. - Okazało się, że Mateusz Morawiecki cieszy się największym zaufaniem aparatu partyjnego spośród innych wiceprezesów - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Karol Gac Piotr Wąż polityka PiS Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica

"PiS zajmuje pierwsze miejsce i ma bezpieczną przewagę". Karol Gac o najnowszych sondażach

- Prawo i Sprawiedliwość zajmuje pierwsze miejsce w sondażach i ma bezpieczną przewagę nad pozostałymi partiami, ale to i tak nie jest poparcie, na jakie liczyli liderzy Zjednoczonej Prawicy po prezentacji Polskiego Ładu - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Karol Gac, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość sondaż Polski Ład koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Karol Gac

"Gowin prowadzi samodzielną politykę". Dr Anusz o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

W połowie maja wydawało się, że ogłoszenie Polskiego Ładu świadczy o tym, że Zjednoczona Prawica wyszła z pewnego kryzysu wewnętrznego, w którym się znajdowała. (...) Pytanie, czy te propozycje, które mają być przedstawione, będą w pełni sygnowane przez wszystkich liderów ZP. Bo gdyby tak nie było, to znowu mielibyśmy do czynienia z taką pewną kakofonią medialną - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Karol Gac Andrzej Anusz Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA polityka Polski Ład PiS zjednoczona prawica

"Zachęty i ograniczenia, nie obowiązek". Karol Gac o akcji szczepień przeciwko COVID19

- Jesteśmy w momencie, kiedy gospodarka ma się otwierać, zbliżają się wakacje. Dyskusje o tym, czy zaczepionym powinno być wolno więcej, lub tym, którzy się nie zaszczepili, powinno być wolno mniej, będą się toczyć i będą bardzo gorące - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus COVID-19 społeczeństwo zdrowie POLSKA Piotr Wąż Karol Gac

Gac: głosowanie nad Funduszem Odbudowy da odpowiedź na pytanie o trwałość koalicji

- Trwałość Zjednoczonej Prawicy jest pewnym spoiwem dla partii ją tworzących. Wiedzą, że po ewentualnym rozpadzie koalicji przyszłość polityczna mogłaby być bardzo niepewna. (…) Chłodna kalkulacja bywa przesłaniana przez różnego rodzaju ambicje, konflikty personalne i frakcyjne - powiedział Karol Gac, redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Gromadzki Karol Gac zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński wybory parlamentarne
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem