more_horiz
PR24 Portal
Section05
Karol Karski

Ludobójstwo w Buczy. Tak wygląda ulica Lecha Kaczyńskiego w podkijowskim mieście po ataku

W ukraińskim mieście Bucza, gdzie Rosjanie zamordowali wielu cywilów, znajduje się ul. Lecha Kaczyńskiego. Tę nazwę nadano ulicy w 2016 roku, a z inicjatywą w tej sprawie do mera Buczy występował Karol Karski, europoseł PiS. Portal wPolityce.pl dotarł do zdjęć przedstawiających, jak ta ulica wygląda po ataku rosyjskich najeźdźców. Widać na nich nie tylko zniszczenia, ale i zabitych cywilów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 zbrodnie wojenne ludobójstwo konflikty międzynarodowe serwis wschodni Karol Karski Lech Kaczyński

KE chce potrąceń z funduszy unijnych dla Polski. Europoseł PiS: zachowuje się jak paser

- W tej chwili mamy do czynienia z sytuacją, w której główna sprawa uległa umorzeniu. Teraz otwiera się bardzo szeroka przestrzeń różnych możliwości. Kwestia ta ma charakter absolutnie bezprecedensowy. Jeszcze nigdy do tej pory w historii kierowania Unii Europejskiej TSUE nie nałożył kar finansowych na jakiekolwiek państwo z tytułu niewykonania zabezpieczenia tymczasowego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Karol Karski (eurodeputowany PiS).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Europa Komisja Europejska kopalnia Turów energetyka Unia Europejska Czechy Trybunał Sprawiedliwości UE Polska w Unii Europejskiej Karol Karski

"Mamy wsparcie werbalne i niedosyt realnych działań". Karski o postawie UE

- Unia Europejska w przyszłorocznym budżecie przeznaczyła zaledwie 25 mln. euro na ochronę granicy z Białorusią w skali trzech państw: Polski, Litwy i Łotwy. To jest kropla w morzu potrzeb - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Karol Karski z PiS.
Zobacz więcej na temat:  granica Jerzy Jachowicz Karol Karski kryzys na granicy służby i bezpieczeństwo Białoruś POLSKA Unia Europejska Aleksander Łukaszenka

Prof. Karol Karski: to opozycja buduje tezę o polexicie

- Działania Polski uzyskują poparcie w wielu różnych miejscach, ale nie tam, gdzie jakikolwiek wpływ ma Donald Tusk. To źle, jeżeli stara się budować swoją karierę polityczną poprzez szkodzenie swojemu państwu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Karol Karski, europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny konstytucja Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Karol Karski Tadeusz Płużański

Spór wokół TK. Karski: w Niemczech sąd już kilkakrotnie uznał, iż ustawa zasadnicza stosowana jest przed przepisami UE

- Sprawa jest prosta, jasna, nie wiem, dlaczego ona się tyle ciągnie, to jeszcze bardziej nagłaśnia ten bardzo prosty wątek - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Karol Karski, europoseł PiS, pytany o odroczenie decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prymatu prawa polskiego nad unijnym. - Tu nie ma nic nowego do rozstrzygnięcia - podkreślał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Trybunał Sprawiedliwości UE Karol Karski Antoni Opaliński konstytucja Polska w Unii Europejskiej Trybunał Konstytucyjny

Karski: kary ws. Turowa nałożone przez TSUE mają charakter pozatraktatowy

- Traktaty unijne nie pozwalają na nakładanie kar w przypadku niewykonania zarządzenia tymczasowego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Karol Karski (PiS). Europoseł ocenia, że decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kopalni Turów i nałożenie kar to działania poza zakresem kompetencji Trybunału. Według niego kary finansowe mogą być orzekane wyłączenie po zakończeniu postępowania, a nie jako środek tymczasowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Czechy polityka Katarzyna Gójska Karol Karski

Dr Małgorzata Bonikowska o sporze wokół Izbie Dyscyplinarnej: system prawa unijnego musi być spójny

- Polska jest członkiem UE, uczestniczy we wszystkich pracach instytucji unijnych, budowanie wrażenia, że jest jakaś Unia obok, która jest obcym ciałem i czegoś od nas chce, jest absolutnie mylące - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE reforma sądownictwa Karol Karski Krzysztof Grzybowski

Prof. Karol Karski o zmianach w Izbie Dyscyplinarnej: reforma wymiaru sprawiedliwości musi zostać dokończona

- Nie powinniśmy wykonywać wyroku TSUE, który wykracza poza kompetencje tej instytucji i UE, jest uchwałą czy rezolucją instytucji unijnej niewywołująca skutków zarówno w unijnym, jak i krajowym porządku prawnym - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Karol Karski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE reforma sądownictwa Tadeusz Płużański Karol Karski

"Nie mieści się w kompetencjach UE". Prof. Karol Karski o wyroku TSUE

- Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie powinien przekraczać swoich kompetencji. Takie decyzje nie mogą wywoływać skutków prawnych. Wyrok nie mieści się w kompetencjach Unii Europejskiej, które zostały określone w traktatach. - ocenił w Polskim Radiu 24 europoseł Prawa i Sprawiedliwości prof. Karol Karski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE prawo Karol Karski Polskie Radio 24

"Korzysta z sytuacji w której się znalazł". Karol Karski o sprawie immunitetu Tomasza Grodzkiego

- Gołym okiem widać, że pan marszałek Grodzki korzysta z sytuacji, w której się znalazł - nie tylko tej, że jest chroniony immunitetem i jednym z liderów większości senackiej i nie chce poddać się pewnym ogólnie przyjętym procedurom w tego typu sytuacjach. Uchylenie immunitetu to nie postawienie zarzutów, a postawienie zarzutów to nie złożenie aktu oskarżenia - podkreślił Karol Karski - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Karol Karski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Karol Karski Katarzyna Gójska Tomasz Grodzki Senat
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem