X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Karol Wójcicki

"W astrofotografii bijemy się o każdy foton"

- Majowy czas jest znakomity do oglądania Drogi mlecznej w Polsce. To najlepszy czas - mówi Karol Wojcicki, popularyzator nauki. - Droga mleczna to jest nasza galaktyka, w której mieszkamy. Skupisko setek miliardów gwiazd. Kojarzymy ją głównie z latem, jasną wstęgą ciągnącą się przez niebo - dodaje. A jak ją pięknie fotografować?
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Karol Wójcicki aparat aparat fotograficzny przyroda natura zorza polarna niebo hobby NAUKA

Obalamy mity dotyczące zmiany czasu

Zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje z pociągami, kiedy następuje zmiana czasu? Albo czy ma ona wpływ na nasze zdrowie? Wokół przestawiania zegarków narosło już wiele mitów i legend. O ich weryfikację poprosiliśmy przedstawicielkę PKP Intercity oraz popularyzatora nauki, który przy okazji wytłumaczył nam, skąd właściwie wziął się pomysł przestawiania zegarków dwa razy w ciągu roku.
Zobacz więcej na temat:  zmiana czasu Karol Wójcicki PKP Intercity PKP TYLKO U NAS

Obserwacje gwiazd. "W Bieszczadach niebo jest bliżej Ziemi"

- W Bieszczadach można odnieść wrażenie, że niebo jest bliżej Ziemi. Jeśli jesteśmy w miejscu, w którym mamy mało sztucznych świateł, a bogactwo tych naturalnych od gwiazd, to faktycznie można odnieść wrażenie, że niebo wisi nam nad głowami – mówił w Polskim Radiu 24 Karol Wójcicki. Astronom obserwuje właśnie niebo w Bieszczadach. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niebo astronomia Bieszczady Karol Wójcicki