more_horiz
PR24 Portal
Section05
Karolina Rożej

Romantyczna Noc Muzeów na dziedzińcu MKiDN

- W tym roku mamy Rok Romantyzmu, więc ten romantyzm pojawi się również na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i to w różnych odsłonach - zapraszał na Noc Muzeów gość audycji "Wolna sobota z Jedynką" prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
Zobacz więcej na temat:  muzeum Rafał Wiśniewski Narodowe Centrum Kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Karolina Rożej Daniel Wydrych KULTURA

"Bóg jest obecny wśród cierpiących". Ks. Bartołd o szukaniu nadziei w święta Wielkiej Nocy

- Dzisiaj mamy czas Wielkiej Soboty. Czas, który jest dniem ciszy, oczekiwania - wszyscy oczekujemy na zmartwychwstanie. Oczekujemy też na nadzieję, że to, co jest trudne, bolesne, to się skończy. Szukamy tej nadziei, Pan Bóg nie głosi kazań, Pan Bóg jest obecny wśród tych, którzy cierpią. Wierzę, że dobro zwycięży - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia ks. Bogdan Bartołd.
Zobacz więcej na temat:  Bogdan Bartołd Wielkanoc Kościół wiara chrześcijaństwo katolicyzm Jezus Chrystus Karolina Rożej Daniel Wydrych POLSKA

Dyplomaci wracają do Kijowa. Cichocki: ważny gest solidarności i wiary w zwycięstwo

- Trwa wojna. To nie jest tak, że to miasto jest całkowicie bezpieczne. Żadne miasto na Ukrainie nie jest całkowicie bezpieczne. (...) Powrót (dyplomatów) do Kijowa jest ważnym gestem wiary w zwycięstwo Ukrainy, gestem solidarności, na pewno bardzo oczekiwanym przez Ukraińców - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Bartosz Cichocki, ambasador Polski na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Daniel Wydrych Karolina Rożej Bartosz Cichocki ŚWIAT Europa Ukraina wojna 2022 dyplomacja serwis wschodni Jedynka Ukraina

Znowu podpalają trawy. "To jest zabronione i niebezpieczne"

Każdego roku wraz z nadejściem wiosny, pojawia się na nowo plaga wypalania traw. - Jeżeli ten pożar na łące czy w lesie szybko się rozprzestrzenia, to zwierzęta mają nikłe szanse na przeżycie, nie wspominając nawet o owadach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Leopold Leśko z Nadleśnictwa Puławy. Wypalanie traw to także ogromne zagrożenie dla pobliskich domów i gospodarstw.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej pożar straż pożarna

Joanna Lichocka: słowa wiceprezydent Kamali Harris są tym, na co Polacy czekali

Po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą wiceprezydent USA Kamala Harris zapewniła, że zobowiązanie USA do realizacji artykułu 5. Traktatu Północnoatlantyckiego jest niepodważalne, a atak na jednego członka NATO jest atakiem na wszystkich. - Stanowczość tej deklaracji budzi satysfakcję - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, poseł PiS, członek Rady Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka Ukraina Rosja Niemcy Unia Europejska Karolina Rożej Jedynka Ukraina

Barbara Socha: Ukraina prosi, żebyśmy zaopiekowali się jej dziećmi

Nawet setek tysięcy ukraińskich uczniów spodziewa się w polskich szkołach Ministerstwo Edukacji i Nauki. Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej, szacuje, że 2/3 osób przekraczających polsko-ukraińską granicę to dzieci. - Teraz to już około 800 tysięcy dzieci - ocenia.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina dzieci Jedynka Ukraina Karolina Rożej Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wojna na Ukrainie

Darmowe testy na koronawirusa w aptekach. "To dobry pomysł"

W najbliższy czwartek pierwsze apteki rozpoczną testowanie w kierunku SARS-CoV-2. Testy antygenowe mają być bezpłatne i będzie mógł je wykonać każdy zainteresowany bez jakiegokolwiek skierowania. – Testowanie na obecność koronawirusa jest szeroko propagowane w wielu krajach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie choroba Karolina Rożej koronawirus Koronawirus w Polsce test Lublin

Parkujesz bez uprawnień na niebieskiej kopercie? Wysoki mandat i punkty karne

Nowe przepisy drogowe przyniosły wyższe kary za parkowanie bez uprawnień na miejscu dla osób z niepełnosprawnością. Teraz nieuczciwy kierowca zapłaci nie 500, ale 800 złotych i otrzyma 5 punktów karnych. - Dokładamy wszelkich starań, żeby za tego typu wykroczenia nie stosować absolutnie żadnych pouczeń - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Tomasz Spicyn niepełnosprawni niepełnosprawność parkowanie samochód parkowanie Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy

Wystartowały ferie zimowe. "Ludzie są spragnieni śnieżnego wypoczynku"

Kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie - to województwa, które jako pierwsze rozpoczęły ferie zimowe. Dzieci i młodzież spędzają czas wolny od nauki m.in. w Sudetach. - Ludzie czekają na te ferie jakby od dwóch lat. Widzimy to - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Cebula, właściciel jednej ze stacji narciarskich.
Zobacz więcej na temat:  rękodzieło Katarzyna Gójska Karolina Rożej Piotr Słowiński zima Ferie zimowe narty

Dieta pudełkowa. Dlaczego cieszy się coraz większą popularnością?

Coraz uważniej przyglądamy się temu, co ląduje na naszym talerzu. Również z powodu postanowień noworocznych staramy się lepiej odżywać oraz zgubić zbędne kilogramy. Pomocne w tym mogą być diety pudełkowe, które wśród Polaków cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego decydujemy się akurat na nie?
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Patryk Michalski dieta zdrowe odżywianie zdrowie i dieta

Adam Nawałka czy zagraniczny trener? Kto poprowadzi reprezentację?

Piłkarska reprezentacja Polski, po odejściu Paulo Sousy, nadal pozostaje bez szkoleniowca. O posadę trenera Biało-Czerwonych starają się światowe gwiazdy, m.in. Andrea Pirlo i Fabio Cannavaro. Jednak na giełdzie nazwisk nie brakuje również polskich trenerów. - Moim zdaniem Adam Nawałka jest jednym z najlepszych kandydatów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Listkiewicz, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Patryk Michalski Adam Nawałka

Rondo Dmowskiego. Negatywna opinia ws. zmiany nazwy

Propozycja zmiany nazwy ronda Romana Dmowskiego w Warszawie wywołała burzę. - Roman Dmowski jest częścią pewnego panteonu bohaterów, którzy zasłużyli się dla Polski i każdego z nich powinniśmy dzisiaj z taką samą życzliwością wspominać i upamiętniać - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Mazurek, sekretarz stanu w KPRM. Komisja Nazewnicza wydała negatywną opinię ws. zmiany nazwy ronda.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Roman Dmowski Warszawa
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem