more_horiz
PR24 Portal
Section05
Katar

Forum w Dosze. Zełenski o bezczynności międzynarodowych struktur: nie mają siły, by zwrócić nam pokój

Łącząc się z obradującymi na 20. Forum w Dosze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mówił o bezsilności międzynarodowych organizacji w obliczu trwającej na Wschodzie wojny. - Nie możemy znaleźć sprawiedliwości w świecie już trzydziesty pierwszy dzień po inwazji (...) ONZ i inne międzynarodowe struktury nie mają niezbędnej wewnętrznej siły, aby zwrócić nam pokój - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Rosja Ukraina Katar Bliski Wschód Wołodymyr Zełenski

Gaz z Kataru dla Europy? Paweł Rakowski tłumaczy geopolityczne skutki możliwego ruchu USA

- Jak donoszą amerykańskie media, Katar ma możliwość, by nadprogramowo dostarczyć gaz, który mógłby zastąpić gaz rosyjski. Media saudyjskie z kolei informują, że takowej możliwości już nie ma, a kontrakty, które Katar musi wypełnić, są skierowane przede wszystkim w kierunku azjatyckim - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Rakowski, ekspert ds. Bliskiego Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Unia Europejska ŚWIAT GOSPODARKA energetyka polityka energetyczna Nord Stream 2 gaz ziemny gaz Rosja sankcje Unii Europejskiej sankcje USA Iran Katar Antoni Opaliński

Nowość na kanale "Radiobook": "Katar" Stanisława Lema

W cyklu Polskiego Radia "Radiobook", w ramach którego prezentujemy najwybitniejsze i najciekawsze utwory literackie, sięgamy do twórczości jednego z najbardziej przenikliwych futurologów naszych czasów – Stanisława Lema. Prezentujemy powieść "Katar", której akcja - jak rzadko u tego autora - w całości rozgrywa się na Ziemi. Czyta Przemysław Bluszcz (nagranie z 2021 roku).
Zobacz więcej na temat:  Radiobook książki literatura Audiobook KULTURA Stanisław Lem Katar

Powstała nowa platforma wymiany doświadczeń polonijnych. W Warszawie odbył się I Zjazd Badaczy Polonii

List do uczestników zjazdu skierował premier Mateusz Morawiecki. "Działania na rzecz Polonii i Polaków za granicą są jednymi z priorytetów polityki naszego rządu. Mamy ten przywilej i obowiązek wspierania inicjatyw służących umacnianiu naszej współpracy. Jestem jednak przekonany, że stale musimy szukać nowych, skutecznych dróg dotarcia do milionów Polek i Polaków rozsianych po całym świecie. Niezwykle ważną w tym rolę odgrywa edukacja i rozwój naszego szkolnictwa poza granicami kraju" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  Katar Andrzej Duda gospodarka polska Afganistan papież Franciszek Jan Dziedziczak Polonia język polski

Eksperci: dywersyfikacja dostaw gazu do klucz do energetycznego bezpieczeństwa

Sprowadzanie do Polski skroplonego gazu z Kataru do doskonała metoda dywersyfikacji dostaw. Co bardzo ważne mamy terminal umożliwiający nam odbiór gazu LNG, czego brakuje wielu pastwom europejskim, w tym Niemcom, którzy uzależnili się od gazu rosyjskiego i polityki Kremla. Ważne mogą okazać się także katarskie inwestycje w naszym kraju - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Waldemar Kozioł, ekonomista z Wydziału Zarządzania UW i Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Katar gaz ziemny LNG terminal import inwestycje zagraniczne Gazprom Niemcy USA Baltic Pipe

Prezydent z wizytą w Katarze. "Polska może zaoferować wysokiej jakości produkty żywnościowe i innowacyjne rozwiązania"

- Gospodarki Polski i Kataru są komplementarne, co otwiera możliwość współpracy w wielu sektorach. Mamy aspiracje stać się ważnym dostawcą naszych wysokiej jakości usług i produktów dla Kataru. Obiecującym obszarem współpracy jest sektor rolno-spożywczy - mówił prezydent Andrzej Duda podczas drugiego Polsko-Katarskiego Okrągłego Stołu Gospodarczego w Dosze, deklarując, że Polska chce zwiększyć wymianę handlową z Katarem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Andrzej Duda prezydent Bliski Wschód Katar eksport energetyka rolnictwo GOSPODARKA handel

Katar będzie nadzorować lotnisko w Kabulu? Trwa dyskusja z talibami

Katar będzie prawdopodobnie zarządzał w najbliższym czasie lotniskiem w Kabulu. Trwają rozmowy rządzących Afganistanem talibów z władzami bliskowschodniego emiratu na temat ewentualnego wznowienia ruchu lotniczego. Tymczasem do Afganistanu zaczyna już docierać pomoc humanitarna.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afganistan Kabul samolot ONZ Katar Bliski Wschód agresja agresja na Afganistan pomoc Wojciech Cegielski
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem