more_horiz
PR24 Portal
Section05

Katarzyna Gójska

Ataki polityków PO na media publiczne. Antoni Macierewicz: ich zaplecze się tego domaga

- Platforma Obywatelska próbowała zlikwidować media publiczne już wtedy, kiedy rządziła poprzednio, ten program już wtedy był realizowany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceprezes PiS i były szef MON Antoni Macierewicz. - Widać, że ich zaplecze polityczne ciągle się tego domaga, jest to rzecz najważniejsza do zrealizowania, warunek wsparcia dla Tuska - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz polityka Platforma Obywatelska opozycja wybory w Polsce media publiczne media Katarzyna Gójska

Rosyjski i białoruski kapitał w firmach transportowych? Gajadhur: będą sprawdzani także kierowcy

- Rozpoczęte wczoraj kontrole firm transportowych, które mogą mieć kapitał białoruski lub rosyjski, są kompleksowe i będą kontynuowane w innych miejscach. Polskie służby sprawdzają między innymi zeznania podatkowe, pozwolenia na pracę i warunki zatrudnienia pracowników - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Ukraina wojna 2023 Katarzyna Gójska

MiG-i-29 dla Ukrainy. Przydacz: ten sprzęt będzie walczył o to, by Rosja nie zbliżyła się do granic Polski

- Nasze bezpieczeństwo wzrasta na skutek tych decyzji, ten sprzęt będzie powstrzymywał naszego wroga, jak mówią dokumenty NATO - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP. Odniósł się do przekazania MiG-ów-29 Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Ukraina wojna 2023 polityka Andrzej Duda Marcin Przydacz Katarzyna Gójska

Słowa Ochojskiej o "zbiorowym grobie" przy granicy. Rzymkowski: kalka propagandy Mińska i Moskwy

Jak powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister edukacji nauki Tomasz Rzymkowski, słowa eurodeputowanej Janiny Ochojskiej o zbiorowym grobie przy granicy polsko-białoruskiej są "haniebne", "godne potępienia". - To kalka białoruskiej i rosyjskiej propagandy - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Rzymkowski polityka kryzys na granicy Białoruś Rosja granica służby i bezpieczeństwo Janina Ochojska Katarzyna Gójska

Protest niepełnosprawnych w Sejmie. Paweł Wdówik: gra wyborcza pani Hartwich

- Przede wszystkim jest to gra wyborcza pani Iwony Hartwich, ale osoby niepełnosprawne są przez nią w sposób zupełnie przedmiotowy traktowane jako tło do tego całego spektaklu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Wdówik, wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych o prowadzonej w Sejmie akcji protestacyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Wdówik niepełnosprawni Sejm protest Katarzyna Gójska

Sellin o filmie "Franciszkańska 3": zrobiony pod tezę, wykorzystano materiały, których nie użyła nawet SB

- Dla TVN i "Gazety Wyborczej", gdy można zaatakować osobę, na której im zależy, by ją zaatakować, materiały SB są wiarygodne, wyrywa się je z kontekstu historycznego - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister kultury i poseł PiS Jarosław Sellin. Odniósł się do wyemitowanego w TVN24 filmu "Franciszkańska 3".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Sellin polityka zagraniczna USA USA Ameryka Polityka zagraniczna Polski Grzegorz Jankowski samorząd Katarzyna Gójska

Soboń zapowiada "wyraźny spadek inflacji". "Solidny wzrost gospodarczy" w 2024 r.

- Widać wyraźnie, że w przyszłym roku inflacja będzie na poziomie około 5 proc. w skali roku i że będzie solidny wzrost gospodarczy na poziomie około 4 proc. PKB. Nasza gospodarka szybko odbije po okresie spowolnienia - ocenił na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister finansów Artur Soboń. Powiedział też, że inflacja od marca będzie wyraźnie spadać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA inflacja Artur Soboń Ministerstwo Finansów Katarzyna Gójska

Odszkodowania za II wojnę światową. Mularczyk: system prawny Niemiec nie widzi ofiar z Polski

- Ustawodawstwo niemieckie w sposób dyskryminacyjny traktuje ofiary narodowe - widzi ofiary dyskryminacji pod kątem religijnym. Są świadczenia wypłacane obywatelom Izraela, Żydom, i dyskryminowanym Niemcom podczas II wojny światowej, ale ich system prawny nie widzi ofiar z Polski, Grecji, Ukrainy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk. - Przygotowałem projekt rezolucji w Radzie Europy, który ten problem opisuje, liczę, że będzie on przedmiotem dalszych prac i doprowadzi do przygotowania raportu rzetelnie opisującego tę kwestię.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSZ Arkadiusz Mularczyk reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy polityka historyczna Katarzyna Gójska

Zbrojenie polskiej armii. Wiceszef MON: nasze zamówienia będą oddziaływać przez dziesięciolecia

- Produkcja krabów czy zamówienie 1400 nowoczesnych wozów Borsuk - które są produkowane w Stalowej Woli - będą przez dziesięciolecia oddziaływać na rozwój przemysłu w Polsce - przyznał w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Wojciech Skurkiewicz polityka PiS Ministerstwo Obrony Narodowej Katarzyna Gójska Wojsko Polskie

Michał Gramatyka: nie zgadzam się z Donaldem Tuskiem, wyborca chce znać program

- Nic nie wygramy, głosząc hasła anty-PiS, Polska 2050 w ogóle nie zajmuje się anty-PiS-em - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Polski 2050 Michał Gramatyka. Jak mówił, podstawą zachęcenia ludzi do głosowania na daną partię są założenia programowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polska 2050 Michał Gramatyka Donald Tusk Platforma Obywatelska wybory w Polsce Katarzyna Gójska

Polscy policjanci wracają z Ukrainy. Gen. Szymczyk: neutralizowali ładunki wybuchowe

Prawie 100 funkcjonariuszy wróciło z tajnej misji specjalnej na Ukrainie. - Po pięciu miesiącach pobytu w okolicach Kijowa, gdzie każdego dnia podejmowali działania ukierunkowane na neutralizację ładunków i przedmiotów wybuchowych pozostawionych przez wojska rosyjskie - mówi gen. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Szymczyk policja Katarzyna Gójska wojna na Ukrainie Ukraina bomba