X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Katarzyna Gójska

Antoni Macierewicz: polscy piloci nie popełnili w Smoleńsku żadnego błędu

- Polscy piloci, mniej więcej od godziny 8 czasu polskiego, mówili jasno i wielokrotnie powtarzali, że nie mają zamiaru lądować, że zrobią tylko kontrolne podejście - do wysokości 100 m - i odejdą na drugi krąg, na lotnisko zapasowe w Mińsku - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Antoni Macierewicz, szef podkomisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. - Polscy piloci nie popełnili żadnego błędu - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Katarzyna Gójska katastrofa smoleńska Smoleńsk lotnictwo

Ks. prof. Chrostowski: przez około 300 lat chrześcijaństwo było prześladowane

- Świadectwa tych ewangelii nie można lekceważyć, bo jest ono głęboko zakorzenione w geografii, w topografii Jerozolimy, historii Ziemi Świętej i nawiązuje do postaci, które wtedy żyły np. do Poncjusza Piłata - mówił w Programie 1 Polskiego Radia ks. prof. Waldemar Chrostowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tradycja katolicyzm religia Wielkanoc Katarzyna Gójska Waldemar Chrostowski społeczeństwo Kościół katolicki

Waldemar Kraska: zostańmy w domu i spędźmy te święta tylko w gronie najbliższych

- W tej chwili mamy do dyspozycji 39 tys. łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zajętych jest 29 tys. Wszystko zależy od tego, jak będziemy się zachowywać - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, apelując o odpowiedzialność. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie wirus społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia Katarzyna Gójska Waldemar Kraska

Zamknięte żłobki i przedszkola. "Z pandemicznego punktu widzenia to dobra decyzja"

- Obserwujemy wzrost liczby zakażonych dzieci. Jesienią średnio mieliśmy 200-300 dodatnich wyników u dzieci, teraz mamy koło tysiąca - powiedział w audycji "Sygnały dnia" specjalista chorób zakaźnych, pediatra, członek Rady Medycznej przy premierze prof. Jacek Wysocki. 
Zobacz więcej na temat:  edukacja dzieci Daniel Wydrych Katarzyna Gójska ZUS zasiłek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Ministerstwo Edukacji i Nauki

Piotr Müller: obowiązujące obostrzenia powinny dać wystarczający efekt

- Sytuacja w tych województwach, w których decyzje o wprowadzeniu nowych zasad bezpieczeństwa były podjęte wcześniej, to będzie barometr, który pokaże, czy będą potrzebne nowe decyzje - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller o obostrzeniach związanych z epidemią koronawirusa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 Katarzyna Gójska

"To dla nas ogromna szansa". Minister klimatu o modernizacji systemu energetycznego

- Rozłożenie modernizacji naszego sektora energetycznego na 20 lat to 300 tys. miejsc pracy oraz potrzeba zapewnienia środków na uruchomienie tych inwestycji. To dla nas ogromna szansa i potężne wyzwanie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister klimatu Michał Kurtyka.
Zobacz więcej na temat:  michał kurtyka ministerstwo klimatu klimat środowisko energetyka infrastruktura inwestycje gospodarka polska Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

Szef MON o nagraniach z narady u Tuska: smoleńskim śledztwem powinien znów zająć się prokurator

- Zapewne opinia publiczna zapomniała już, co wydarzyło się bezpośrednio po tragedii smoleńskiej, tu mamy dowód haniebnego postępowania premiera Donalda Tuska, koalicji PO-PSL - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, odnosząc się do nowych ujawnionych materiałów o śledztwie smoleńskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mariusz Błaszczak koronawirus Koronawirus w Polsce katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk prokuratura Donald Tusk Katarzyna Gójska

"Na bieżąco dostosowujemy strategię do rzeczywistości". Horała o walce z koronawirusem

- Gdybyśmy realizowali postulaty opozycji to dzisiaj mielibyśmy 40-50 tys. zakażeń dziennie i ludzie umieraliby na ulicy, bo nie byłoby dla nich miejsca w szpitalach - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Horała, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marcin Horała Katarzyna Gójska Koronawirus w Polsce epidemia szpital

Spór o unijny Fundusz Odbudowy. Schreiber: nie rozumiem postawy Solidarnej Polski

- Mam nadzieję, iż efektem rozmów w koalicji nt. unijnego Funduszu Odbudowy będzie jego poparcie w parlamencie przez wszystkich posłów Zjednoczonej Prawicy - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka PiS Łukasz Schreiber Katarzyna Gójska Unia Europejska koronawirus COVID-19 zjednoczona prawica

Powrót do szkół po Wielkanocy? Przemysław Czarnek wyjaśnia

-  Jeśli zachowamy odpowiedzialność społeczną, będziemy stosować się do obostrzeń, to jestem optymistą, myślę, że po Wielkanocy będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Sygnały Dnia polityka Katarzyna Gójska Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła edukacja koronawirus wirus

"To jest wręcz lawinowy wzrost zakażeń". Wiceminister zdrowia ostrzega

- W ciągu ostatniej doby przybyło prawie pół tysiąca nowych pacjentów z koronawirusem, 69 osób trafiło pod respiratory - to są bardzo niepokojące liczby. Niestety widzimy zauważalny wzrost liczby pacjentów z COVID-19 - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia szczepienia szczepionka społeczeństwo Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA