X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Katarzyna Gójska

Nauka stacjonarna w szkołach. Szef MEiN: chcemy utrzymać obecną strategię

Szef MEiN Przemysław Czarnek powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że resort chce utrzymać obecną strategię dotyczącą nauki stacjonarnej w szkołach. Podkreślił, że ministerstwo obserwuje sytuację związaną z rozwojem pandemii z dnia na dzień, i dodał, że "jeśli by się działo coś absolutnie dramatycznego, to będzie podejmować szybko decyzje w wariantach, które ma na stole". Jak dodał, "możliwości jest kilka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła dzieci młodzież edukacja NAUKA COVID-19 koronawirus nauka hybrydowa Katarzyna Gójska

Szrot: prezydent ma nadzieję na jednolite stanowisko Zachodu ws. Rosji

- Widzimy od pewnego czasu, że niektóre państwa europejskie zdają się przyjmować inną optykę w spojrzeniu na sprawę Rosji i jej polityki niż większość krajów Zachodu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta, odnosząc się do doniesień o niezgodzie Niemiec na odcięcie Rosji od bankowego systemu SWIFT w razie eskalacji rosyjskiej agresji względem Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia prezydent Ukraina Rosja Andrzej Duda Wołodymyr Zełenski Paweł Szrot Katarzyna Gójska

Wystartowały ferie zimowe. "Ludzie są spragnieni śnieżnego wypoczynku"

Kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie - to województwa, które jako pierwsze rozpoczęły ferie zimowe. Dzieci i młodzież spędzają czas wolny od nauki m.in. w Sudetach. - Ludzie czekają na te ferie jakby od dwóch lat. Widzimy to - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Cebula, właściciel jednej ze stacji narciarskich.
Zobacz więcej na temat:  rękodzieło Katarzyna Gójska Karolina Rożej Piotr Słowiński zima Ferie zimowe narty

Omikron zagraża dzieciom. Prof. Banach: ten wariant nie dotyczy już głównie starszych osób

- Omikron jest tym wariantem, który, niestety, nie dotyczy już w większości osób starszych. Średnia wieku osób, które chorują, to nie 59 lat, jak to było w przypadku delty, ale 36 lat -  powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia kardiolog, lipidolog, epidemiolog chorób serca i naczyń prof. Maciej Banach z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Podkreślił, że chorują także dzieci, przed czym może uchronić je zaszczepienie.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus pandemia COVID-19 szczepienia POLSKA szczepienia - raport społeczeństwo dzieci rodzina Katarzyna Gójska

"Pracownik nic nie musi robić". Minister finansów o nowym rozporządzeniu dot. PIT-2

- Rozporządzenie, które podpisałem w piątek, spowodowało, że obojętnie, czy podatnik złożył PIT-2 czy nie, to i tak zostanie rozliczony w ratach przez cały rok - powiedział w audycji "Sygnały dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów. - Ciężar spoczywa teraz na pracodawcach. Pracownik nic nie musi robić - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA społeczeństwo pieniądze wynagradzanie Tadeusz Kościński Katarzyna Gójska

Polska przewodniczy OBWE. Przydacz: tematyka bezpieczeństwa będzie dominować

- Nasze priorytety co do polityki wschodniej się nie zmieniają, ale nasza rola w OBWE będzie polegała na doprowadzeniu do dialogu. Tematyka wokół Ukrainy będzie dominować - powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Przydacz MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Katarzyna Gójska OBWE dyplomacja

"Imperium omikron kontratakuje". Dr Sutkowski apeluje o szczepienie się

- Jeśli wariant omikron koronawirusa trafi na osoby, które są niezaszczepione albo źle zaszczepione - czyli np. tylko dwiema dawkami, to będziemy mieli niesamowicie dużo hospitalizacji i dużo zgonów - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Sutkowski, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych. - Powinniśmy ustawić się w kolejce nie po karpia wigilijnego, tylko po trzecią dawkę szczepionki - zaapelował. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Gójska Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia społeczeństwo szczepienia szczepionka omikron

Budowa zapory na granicy. Wiceszef MSWiA zdradził, kiedy "łopaty zostaną wbite w ziemię"

- W tej chwili dopinane są ostatnie elementy umów z wykonawcami. Po ich podpisaniu, a myślę, że nastąpi to lada dzień, firmy przystąpią do realizacji zadań. Jeśli nie w tym roku, to myślę, że tuż na początku następnego łopaty zostaną wbite w ziemię - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Wąsik Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA granica Białoruś migracja imigranci w Europie kryzys na granicy Sygnały Dnia POLSKA Katarzyna Gójska

Prezes IPN: przygotowaliśmy wnioski o uchylenie immunitetu sędziom z okresu PRL

- Zbrodnie komunistyczne w pewnym sensie zawsze będą nieosądzone. Nie ma już z nami osób odpowiedzialnych za wprowadzenie za Grudzień '70 czy wprowadzenie stanu wojennego. Natomiast w sposób symboliczny powinniśmy te zbrodnie rozliczyć - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Karol Nawrocki, prezes IPN. Instytut wystosował 150 wniosków o uchylenie immunitetu sędziom orzekającym w latach 80.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PRL historia PRL Grudzień 1970 społeczeństwo Karol Nawrocki IPN Katarzyna Gójska

Piecha: niezaszczepiony pracownik nie będzie musiał obawiać się zwolnienia

- Osoba niezaszczepiona w pracy będzie miała raz, czy dwa razy w tygodniu pobierany wymaz na obecność koronawirusa. Testy będą bezpłatne i mają zastępować certyfikaty covidowe - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Bolesław Piecha, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Bolesław Piecha PiS polityka Katarzyna Gójska koronawirus wirus zdrowie COVID-19

"Presja w różnych formach". Przedstawiciel Polski przy NATO wskazuje na zagrożenia na Wschodzie

- Zdaniem NATO te zjawiska łączą się ze sobą. To jedna presja w różnych formach. Formę bardziej dramatyczną ma koncentracja wojsk rosyjskich wokół Ukrainy, ale nie należy bagatelizować działań hybrydowych na granicy Polski, Litwy i Łotwy z Białorusią oraz wykorzystywania energii jako politycznego instrumentu szantażu - tak o sytuacji na Wschodzie mówił w "Sygnałach Dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tomasz Szatkowski, ambasador Polski przy NATO.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina Białoruś NATO polityka służby i bezpieczeństwo konflikty międzynarodowe Katarzyna Gójska Tomasz Szatkowski