X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Katarzyna Gójska

Dr Tomasz Żukowski: opozycja znów chciała zaatakować ministra zdrowia i uderzyć w rząd

- Gdyby wczoraj nie było tego głosowania nad wotum zaufania dla rządu, tej debaty i bardzo dobrego wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego, to w Sejmie byłoby tylko głosowanie nad wotum nieufności w stosunku do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Tomasz Żukowski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz polityka wybory prezydenckie 2020 Katarzyna Gójska Tomasz Żukowski

Miliardy euro dla Polski po epidemii. Szefowa MFiPR: czekamy na konkrety od KE

- Mamy wyznaczone pewne priorytety, poszukujemy najlepszych inwestycji, które będą mogły być realizowane - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej. Jak dodała, fundusz odbudowy jest ograniczony czasowo i projekty powinny być zrealizowane do 2024 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak Katarzyna Gójska Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska

Krzysztof Sobolewski: wczoraj był pokaz jedności i siły Zjednoczonej Prawicy w parlamencie

Krzysztof Sobolewski mówił w Programie 1 Polskiego Radia, że patrząc na wynik głosowania w związku z czwartkowym wotum zaufania dla rządu, można powiedzieć, że był to pokaz nie tylko jedności. - Ale i mobilizacji przed tym ostatnim skokiem w kampanii wyborczej prezydenckiej, która przed nami - tłumaczył członek sztabu Andrzeja Dudy i sekretarz generalny PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka Andrzej Duda zjednoczona prawica Krzysztof Sobolewski Katarzyna Gójska

"W ciągu 14 dni marszałek Sejmu wyznaczy termin wyborów". Szef KPRM o publikacji uchwały PKW

- Konkretna data elekcji zależy już teraz od Elżbiety Witek, ale w ciągu 14 dni marszałek Sejmu wyznaczy termin wyborów prezydenckich - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska polityka Sygnały Dnia POLSKA Michał Dworczyk Państwowa Komisja Wyborcza Senat wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020

Krzysztof Szczerski: żadne programy społeczne nie są ograniczane w związku z inwestycjami

- To, co robią politycy opozycji, to manipulacja. Nie ma mowy o żadnym ograniczaniu programów społecznych z powodu inwestycji. To jest rzecz kompletnie wymyślona. Mamy pieniądze i na programy społeczne, i na inwestycje - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Szczerski Katarzyna Gójska polityka Sygnały Dnia POLSKA centralny port komunikacyjny Mierzeja Wiślana inwestycje infrastruktura

Nielegalna zbiórka podpisów pod kandydaturą Trzaskowskiego. Bielan: PO sama zrobiła sobie ten kłopot

- W ciągu ostatnich dni wielu liderów i polityków PO, takich jak Hanna Gronkiewicz-Waltz, opowiadało, że podpisy są już zbierane - mówił w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia Adam Bielan, rzecznik sztabu Andrzeja Dudy, odnosząc się do doniesień dziennikarzy o nielegalnej zbiórce podpisów przez Rafała Trzaskowskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Adam Bielan zjednoczona prawica Katarzyna Gójska wybory prezydenckie Rafał Trzaskowski

"Stygmatyzująca i wykluczająca". Rzecznik Sądu Najwyższego o uchwale trzech izb

- Uchwała trzech izb SN ma wymiar stygmatyzujący. Zebrała się grupa sędziów powołanych do SN przed 2018 rokiem i stwierdziła, że ci sędziowie, którzy zostali powołani później nie mają prawa orzekać. To ewidentne wykluczenie - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia nowy rzecznik Sądu Najwyższego, sędzia Aleksander Stępkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Sąd Najwyższy Katarzyna Gójska

Wiceminister rodziny: nie poradzimy sobie bez ludzi o wielkich sercach, bez rodziców zastępczych

- To ogromna rola, bardzo trudna i wymagająca, bardzo potrzebna. Dobrze jest o tych osobach pamiętać - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia o rodzicach zastępczych wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha. Jutro obchodzony będzie dzień rodzicielstwa zastępczego.
Zobacz więcej na temat:  rodzina społeczeństwo rodzina zastępcza dziecko POLSKA Katarzyna Gójska

Rzecznik Praw Dziecka: państwo musi być surowe wobec sprawców przestępstw na szkodę dzieci

- Przyzwolenie, traktowanie sprawców przestępstw na dzieciach łagodnie, było przez wiele lat domeną niektórych środowisk prawniczych, tak się ukształtowała świadomość niektórych sędziów. To jest niedopuszczalne. Przepisy muszą być surowe, ale muszą być także stosowane. Niezależnie, czy to jest Jan Kowalski, czy wielki celebryta, musi ponieść surową karę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz Katarzyna Gójska

Wraca edukacja dla klas I-III. Szef MEN: wysyłanie dzieci teraz do szkoły jest możliwością, a nie obowiązkiem

- Rodzice, którzy będą przyprowadzali dzieci do szkoły maja spełniać te same zasady co dorośli w przestrzeni publicznej: dwumetrowy dystans, zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przed wejściem do placówki - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, minister edukacji.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA Katarzyna Gójska Ministerstwo Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski szkoła Koronawirus w Polsce

Wójcik: Latkowski pokazał problem pedofilii nieco szerzej, niż chciano to zrobić w Polsce

- Problem pedofilii jest znacznie szerszy - nie dotyczy tylko jednego czy dwóch środowisk. Ta sprawa powinna połączyć różnych polityków z różnych środowisk - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA pedofilia Sylwester Latkowski przestępczość Sopot społeczeństwo

TYLKO U NAS "Skupiłem się na sprawach społecznych". Andrzej Duda o 5 latach swojej prezydentury

Prezydent Andrzej Duda powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że 5 lat temu Polacy zgłaszali wobec przyszłego prezydenta wiele postulatów związanych z godną pracą, a najważniejszym z nich było przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego podwyższonego przez rząd PO-PSL.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 Katarzyna Gójska 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy

Senator PSL: od sytuacji epidemiologicznej zależy, czy przeprowadzać wybory prezydenckie

- Trzeba rozstrzygnąć, czy rację ma pan minister Łukasz Szumowski, który mówi, że epidemia wygasa, czy pan poseł Andrzej Sośnierz, który zaznacza, że mamy więcej zakażonych, niż w rzeczywistości się podaje. Od tego zależy, czy przeprowadzać wybory czy nie - mówił w "Sygnałach dnia" Jan Filip Libicki, senator PSL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sygnały Dnia wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Władysław Kosiniak-Kamysz Katarzyna Gójska

Prof. Chwedoruk: krótkotrwały fenomen Hołowni wynikał z załamania się kampanii Kidawy-Błońskiej

- Od początku tych wyborów jednym z najważniejszych czynników był fakt ubiegania się w olbrzymim stopniu o głosy tych samych grup wyborców aż czworga kandydatów, których można określić mianem opozycyjnych - ocenił w "Komentarzu poranka" w Programie 1 Polskiego Radia politolog prof. Rafał Chwedoruk. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska POLSKA Nasz komentarz Rafał Chwedoruk wybory prezydenckie polityka wybory prezydenckie 2020

Wybór kandydatów na I Prezesa SN. Prof. Szczepaniec: "starzy" sędziowie chcą działać wbrew ustawie

- Nie możemy dopuścić do tego, żeby zgodzić się na to, aby to Zgromadzenie Ogólne Sędziów decydowało o sposobie wyboru kandydatów na I Prezesa SN, bo to byłoby sprzeczne z ustawą - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia prof. Maria Szczepaniec, sędzia Sądu Najwyższego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy sądownictwo polityka Polskie Radio Sygnały Dnia opozycja Katarzyna Gójska