more_horiz
PR24 Portal
Section05
Katarzyna Hejke

Antoni Macierewicz: Jan Olszewski był człowiekiem dialogu

- Jan Olszewski nie był człowiekiem działań spektakularnych. Nie skupiał się na medialnych wystąpieniach i nie dążył do krótkotrwałych efektów. Był człowiekiem dialogu, rozsądnego kompromisu ale także człowiekiem nieustępliwym - wspominał w "Sygnałach dnia" byłego premiera Antoni Macierewicz, były szef MON, a obecnie poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Katarzyna Hejke Jan Olszewski okrągły stół

Szef MR: chodzi o zwiększenie dochodów z produkcji

 - Gospodarstwo niewielkiej produkcji, jeżeli w tym łańcuchu od pola do stołu jest kilku pośredników i przetwórców, każdy bierze swoje marże, to temu rolnikowi niewiele zostanie. Dlatego tu będzie rozszerzona, i to zaraz po wakacjach Sejm się tym zajmie, możliwość sprzedaży bezpośredniej z gospodarstw - mówił na antenie radiowej Jedynki minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Krzysztof Ardanowski Katarzyna Hejke rolnictwo Prawo i Sprawiedliwość

Poseł PiS: oni uważają, że są właścicielami Polski

- Obsadzili swoimi ludźmi takimi jak Tuleya, jak Milewski, sądownictwo i uważali, że nigdy nie przegrają, że to jest ich państwo. Zawłaszczyli państwo, a tu nagle okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość wygrywa, ale wygrywa tak, że nie potrzebuje koalicjanta. Teraz przechodzą to delirium i to jest widocznie tak w Sejmie, jak i na ulicach - mówił na antenie radiowej Jedynki Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Hejke POLSKA reforma sądownictwa polityka

"Historia polskiego parlamentaryzmu się skończyła"

 - Ta historia polskiego parlamentaryzmu się skończyła. Ta historia, którą otworzył PiS jakiś czas temu w polskim parlamencie to jest zupełnie nowy rozdział. To jest rozdział, w którym jako poseł nie mogę złożyć wniosku formalnego, to jest historia, kiedy mogę być karany za wypowiedzi niepomyślne w stosunku do władzy, również w mediach - mówił na antenie radiowej Jedynki Witold Zembaczyński (Nowoczesna). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Witold Zembaczyński Katarzyna Hejke parlament w Polsce Sejm Marek Kuchciński Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna