more_horiz
PR24 Portal
Section05
Katarzyna Stoparczyk

"Z pasją jest jak z kartką papieru". Paweł Podgórski i dzieci musicalu

– Pasja jest niezwykle ważna – nadaje sens życiu, daje radość, daje chęć do przeżywania i dzielenia się tą pasją z innymi osobami. Bez pasji ciężko żyć, a z pasją pięknie i kolorowo – powiedział w audycji "Zagadkowa niedziela" Paweł Podgórski – aktor teatralny, musicalowy, filmowy, wokalista oraz twórca Warsztatowej Akademii Musicalowej, gdzie rozwija pasję do aktorstwa i śpiewu u najmłodszych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Stoparczyk dzieci musical KULTURA aktor śpiew TEATR dzieciństwo

Terapeutyczna moc bajki. "O tym, jak Arbin uwierzył w siebie"

Zarówno czytanie, jak i tworzenie książek ma terapeutyczną moc. Wiedzą o tym bohaterki nowego wydania "Zagadkowej niedzieli" – Magda Małyniuk, dziewięciolatka, dla której napisanie opowiadania "O tym, jak Arbin uwierzył w siebie" pomogło podźwignąć się po ciężkiej chorobie, oraz biblio- i bajkoterapeutka Roksana Kociołek-Kaszyńska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Stoparczyk dzieci KULTURA dzieciństwo psychologia choroba nowotwory terapia koń opowiadanie literatura

Sekrety filozofii dla najmłodszych. Tomasz Stawiszyński gościem Trójki

Co mógł mieć na myśli William Szekspir, pisząc, że "są na świecie rzeczy, o których nie śniło się filozofom"? Czym jest mądrość? Co jest w życiu najważniejsze? Odpowiedzi na te trudne, filozoficzne pytania Katarzyna Stoparczyk i mała Krystyna szukały z pomocą Tomasza Stawiszyńskiego – filozofa i autora książki "Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Stoparczyk dzieci dzieciństwo filozofia KSIĄŻKA książki

Przyznano nagrody im. Janusza Korczaka

Akademia Janusza Korczaka ogłosiła laureatów nagrody im. Janusza Korczaka. Kapituła przyznała 12 nagród oraz wyróżniła 14 kolejnych laureatów. Nagrodzone zostały osoby publiczne, które działają zgodnie z filozofią "Starego Doktora", kierujące się korczakowskimi wartościami, instytucje edukacyjne i lokalni liderzy.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo dzieci Janusz Korczak wychowanie nauczyciel Katarzyna Stoparczyk Trójka Polskie Radio

Czerwone Noski niosą "Uśmiech na ratunek" ukraińskim dzieciom

– Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – powiedział Janusz Korczak, który 80 lat temu dbał o dobre samopoczucie dzieci żyjących w okupowanej Warszawie. Dobrze wiedzą o tym klowni medyczni z Fundacji Czerwone Noski – Klown w Szpitalu, którzy dziś odwiedzają i rozbawiają dzieci przybyłe z ogarniętej wojną Ukrainy. Program, który skierowali do mieszkających w Polsce małych uchodźców, nazwali "Uśmiech na ratunek".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Stoparczyk dzieci Ukraina wojna na Ukrainie pomoc szpital uchodźcy dzieciństwo cyrk zabawa

Każdy mózg jest inny! O neuroróżnorodności

Dysleksja, ADHD, zespół Tourette'a, spektrum autyzmu – to zaburzenia, z którymi zmaga się mnóstwo dzieci i dorosłych. Z jednej strony utrudniają im życie, ale z drugiej stwarzają przed nimi wiele ciekawych możliwości i czynią ich jedynymi w swoim rodzaju. Czym jest neuroróżnorodność? 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo rozmowa dziecko Trójka Katarzyna Stoparczyk autyzm mózg psychologia pomoc edukacja wychowanie adhd dzieciństwo

Kilkuletni uchodźcy. Historie ukraińskich dzieci

Gośćmi "Zagadkowej niedzieli" były Alisa (12 lat) i Lukian (6 i pół roku), pochodzące z Kijowa. W związku z wojną, która od ponad dwóch tygodni trwa w ich kraju, dziewczynki przebywają obecnie w Warszawie. - Bardzo dobrze nam tutaj, ale bardzo byśmy już chciały, żeby wojna się skończyła, żebyśmy już mogły wrócić do domu - mówiły zgodnie. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo wojna na Ukrainie rozmowa dziecko rodzice Trójka Katarzyna Stoparczyk Trójka Ukraina

Spektrum autyzmu - niestandardowa praca umysłu

W ostatniej "Zagadkowej niedzieli" Kasia Stoparczyk rozmawiała z dziećmi i gośćmi o spektrum autyzmu, które jest diagnozowane u ok. jednego procenta dzieci w Europie. To nie jest choroba, ale zaburzenie rozwoju. To znaczy, że cała ścieżka rozwoju osoby autystycznej różni się od standardowej. Mówiąc innymi słowami: autyzm oznacza, że mózg pracuje w niestandardowy sposób.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo autyzm rozwój dziecka psychologia psychiatria umysł mózg Katarzyna Stoparczyk Trójka

Katarzyna Stoparczyk: rozmowy z dziećmi pomagają w rozmowach z dorosłymi

Jednostka miary… "pieczka", o której opowiada Franciszek Pieczka, wszystkie nowe i zagubione kapelusze Tomasza Stańki, zakręty Krzysztofa Hołowczyca, emaliowane sowy Lecha Janerki i ołówki Jerzego Pilcha – bohaterów i jednocześnie rozmówców Katarzyny Stoparczyk łączy tytułowe pytanie ze zbioru wydanych właśnie wywiadów "Jak mieć w życiu frajdę?".
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Stoparczyk Franciszek Pieczka Jerzy Pilch Kamil Stoch Małgorzata Raducha

Ważne kino dla dzieci

Właśnie trwa 8. Międzynarodowy Festiwal Kino Dzieci. Ponownie w wersji hybrydowej: edycja stacjonarna, odbywająca się w 20 kinach całej Polski, kończy się w niedzielę, 3 października. Edycja online zaczyna się już we czwartek, 7 października, i przez ponad dwa tygodnie będzie można na platformie internetowej obejrzeć 130 filmów. O filmach opowiadał dyrektor festiwalu, Maciej Jakubczyk.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA festiwal filmowy dzieci Katarzyna Stoparczyk kino Trójka
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem