X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kazimierz Kik

Mateusz Wyrwich: senatorowie powinni zapoznać się z opinią Komisji Weneckiej

- Jeśli w opinii Komisji Weneckiej znajdą się kłamliwe sformułowania, to senatorowie powinni wobec niej zaprotestować - powiedział publicysta "Tygodnika Niedziela" Mateusz Wyrwich. Na antenie Polskiego Radia 24 gościli również prof. Kazimierz Kik z UJK, prof. Andrzej Gil z KUL oraz Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej", który odniósł się do sytuacji wewnętrznej w Platformie Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Komisja Wenecka sądownictwo Senat Tomasz Grodzki Kazimierz Kik Magdalena Złotnicka

Marek Wróbel: strategią Rosji jest szeroko rozprzestrzeniona awantura

Jak powiedział na antenie PR24 Marek Wróbel (Fundacja Republikańska), ostatnie oświadczenia Rosji dotyczące II wojny światowej mają służyć do celów wewnętrznych. - W związku z tym raczej będzie to szło w kierunku pyskówki - mówił.  - Ta agresja jest wyrazem wielkiej frustracji i niemocy Putina - ocenił z kolei Marek Król. Według prof. Kazimierza Kika to początek działań mających na celu odizolowanie Polski od Zachodu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA stosunki polsko-rosyjskie Władimir Putin Rosja Kazimierz Kik

Prof. Kazimierz Kik o kończącym się 2019 roku i nadchodzącym 2020

W "Komentarzu Poranka" prof. Kazimierz Kik ocenił, że kończący się 2019 rok nie był przełomem ani dla Polski, ani dla Europy. Przyznaje, że spodziewał się pogłębienia władzy PiS, ale ta władza zaczęła się na obrzeżach kruszyć. Zjednoczona Prawica straciła władzę w Senacie i zaczęła pękać na skrzydłach. Ocenia też sytuację w Europie i uważa, że nastąpi powrót do suwerenności narodowych. Snuje też prognozy na nadchodzący 2020 rok. Jego zdaniem, opozycję czeka gruntowna przebudowa.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Kik PiS opozycja Piotr Gociek Nasz komentarz

Prof. Kazimierz Kik: wśród kandydatów opozycji na prezydenta brakuje męża stanu

- Wśród kandydatów opozycji na prezydenta brakuje ludzi z wizją, którzy mieliby intelektualne kompetencje dla realizowania tej wizji. Są to raczej kandydaci z przetargu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z UJK.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 sądownictwo klimat Bruksela Unia Europejska Mateusz Morawiecki Małgorzata Kidawa-Błońska Władysław Kosiniak-Kamysz Andrzej Duda Platforma Obywatelska Łukasz Sobolewski Kazimierz Kik

Prof. Kik o Hołowni: to nie kandydat na prezydenta, a zwykły propagandysta

- Słowa Hołowni o utożsamianiu się z narodem świadczą o tym, że to nie kandydat na prezydenta, a zwykły propagandysta. Mówi on to, co naród chce słyszeć - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog. Kandydaturę Szymona Hołowni oceniał także w Polskim Radiu Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Szymon Hołownia Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Kazimierz Kik Grzegorz Jankowski

Prof. Kazimierz Kik: Szymon Hołownia to może być kandydatura kompromisu

- Ta kandydatura jest kandydaturą racjonalną. Na polskiej scenie politycznej doszło do zaklinowania się głównych sił politycznych, PiS i PO. Ta rywalizacja, ten konflikt nabrał charakteru nieakceptowalnego dla części wyborców. Taka kandydatura katolika, a jednak prezentowanego przez obóz "inaczej katolicki", może być kandydaturą kompromisu (...) Doświadczenia ze Słowacji i z Ukrainy mogą wskazywać na to, że Polacy, zmęczeni konfliktem wewnętrznym, mogą wybrać Szymona Hołownię na prezydenta - ocenił w "Komentarzu poranka" politolog. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Nasz komentarz Kazimierz Kik

Prof. Łukasz Młyńczyk o zmianach w Nowoczesnej: nie udało się stworzyć Platformy-bis

- Nie jestem zaskoczonym, doniosłość tego wydarzenia przypomina podanie się do dymisji kapitana statku po zderzeniu się z górą lodowa – mówił o rezygnacji Katarzyny Lubnauer z funkcji przewodniczącego Nowoczesnej prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.  
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Platforma Obywatelska opozycja polityka Kazimierz Kik Błażej Prośniewski Polskie Radio 24 POLSKA Katarzyna Lubnauer

Prof. Kik o rezygnacji K. Lubnauer: pożegnanie się ze złudzeniem

- Złudzeniem było myślenie, że można budować dwie neoliberalne propozycje dla Polski. Jedną w ramach PO, drugą w ramach Nowoczesnej. Obie poniosły klęskę. Pierwsza zrezygnowała liderka mniejszego ugrupowania, co jest naturalne - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Kazimierz Kik, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Platforma Obywatelska opozycja polityka Kazimierz Kik Błażej Prośniewski Polskie Radio 24 POLSKA