more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kazimierz Nycz

Kard. Nycz na uroczystości Bożego Ciała: chodzi o pokój, a nie naiwny pacyfizm

Kard. Kazimierz Nycz na zakończenie uroczystości Bożego Ciała powiedział, że "wobec toczącej się obok wojny w Ukrainie trzeba prosić Boga o pokój, bo pokój, a nie wojna jest celem. Papieżowi nie chodzi o naiwny pacyfizm". Zaznaczył, że Kościół wskazuje, że przyczyną wojen jest brak sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Boże Ciało Kościół katolicki Kazimierz Nycz wiara Jezus Chrystus pokój POLSKA społeczeństwo

Boże Ciało. Sylwia Sułkowska o miejscach Adoracji Najświętszego Sakramentu

Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to  jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Zapraszamy do wysłuchania audycji NRPK o monstrancjach i ołtarzach - miejscach Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Boże Ciało Kościół katolicki aktualności katolickie chrześcijaństwo wiara religia społeczeństwo Kazimierz Nycz

XV Święto Dziękczynienia. Kard. Nycz: wołanie do Ducha Świętego jest w obecnych czasach uzasadnione

Dziś, kiedy świat wychodzi ze skutków pandemii, przeżywa czas okrutnej wojny w Ukrainie, a Kościół heroicznie szuka drogi do młodego pokolenia, potrzeba nam wołania do Ducha Świętego, by odnowił oblicze ziemi - powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas XV Święta Dziękczynienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Stefan Wyszyński Jan Paweł II Kościół wiara chrześcijaństwo Kazimierz Nycz beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego beatyfikacja społeczeństwo Elżbieta Róża Czacka

Uchwalenie Konstytucji 3 maja. Msza święta w intencji ojczyny z udziałem pary prezydenckiej

W warszawskiej archikatedrze świętego Jana zakończyła się msza z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych na czele z prezydentem Andrzejem Dudą i marszałek Sejmu Elżbietą Witek. Kardynał Kazimierz Nycz w homilii powiedział, że dzisiejsze święto powinno być świętem radości, ale nie można nie przeżywać go w oderwaniu od bieżących wydarzeń. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Kazimierz Nycz Andrzej Duda konstytucja konstytucja 3 maja wiara Kościół religia chrześcijaństwo Jan Paweł II Stefan Wyszyński

Kard. Nycz: na ulice naszych miast chcemy wynieść prawdę o Chrystusie Zmartwychwstałym

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas liturgii Wigilii Paschalnej, która rozpoczęła uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, powiedział, że dziś "nie tylko śpiewamy radosne alleluja, ale tę prawdę o Chrystusie Zmartwychwstałym chcemy wynieść na ulice naszych miast i wyśpiewać Bogu chwałę". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół wiara społeczeństwo Wielkanoc Triduum Paschalne Jezus Chrystus Kościół katolicki aktualności katolickie chrześcijaństwo Kazimierz Nycz

Święto Objawienia Pańskiego. Kard. Nycz: Warszawo, świeć dla innych miast i części Polski

- Trzeba, żebyśmy idąc ulicami naszego miasta wołali za pierwszym czytaniem: Powstań Warszawo; Świeć dla innych miast i części Polski; świeć przykładem jasnego, dobrego chrześcijańskiego życia i otwarcia na wszystkich ludzi potrzebujących naszej pomocy - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. - W tym duchu wyjdziemy spod placu Zamkowego rozpoczynając tegoroczny Orszak Trzech Króli - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki wiara Kazimierz Nycz Trzech Króli

"Wielka, narodowa tragedia". Kard. Kazimierz Nycz o pacyfikacji kopalni "Wujek"

- Strajk okupacyjny w kopalni Wujek był protestem w obronie wolności Polski i godności człowieka pracy - mówił w 40. rocznicę brutalnej pacyfikacji metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Podkreślił, że śmierć dziewięciu górników z "Wujka" była "wielką, narodową tragedią".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo PRL kopalnia Wujek komunizm historia PRL Kazimierz Nycz Msza święta Śląsk

"Śmierć została pokonana przez miłość". Kard. Nycz poprowadził procesję żałobną w Warszawie

W Dzień Zaduszny kard. Kazimierz Nycz poprowadził procesję żałobną i odprawił mszę św. za zmarłych duchownych, rządzących i za ludzi kultury archidiecezji warszawskiej. - Śmierć jest odsłonięciem zasłony, która ukaże nam piękno i chwałę Pana oraz blask naszego zmartwychwstania – mówił kard. Nycz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wiara Kościół chrześcijaństwo Kazimierz Nycz

Kardynał Nycz: obecność na cmentarzach okazją do pytania o sens ludzkiego życia

- Pożegnanie, żałoba oraz obecność na cmentarzach jest okazją do postawienia sobie pytań: "Po co żyję? Jaki to życie na ziemi ma sens? Do czego i do kogo zmierzam?" - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w homilii wygłoszonej podczas mszy z okazji uroczystości Wszystkich Świętych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powązki Dzień Wszystkich Świętych społeczeństwo Kazimierz Nycz Kościół

Kard. Nycz: kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II łączyła głęboka przyjaźń

W polskim kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie odbyła się msza święta dziękczynna za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego, poświęcona również wspomnieniu liturgicznemu św. Jana Pawła II. Nabożeństwu przewodniczył metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Rzym społeczeństwo religia chrześcijaństwo katolicyzm Stefan Wyszyński beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Kazimierz Nycz Msza święta Jan Paweł II Karol Wojtyła

"Jesteśmy przez Boga posłani do tego, by być apostołami". Kard. Nycz o współczesnej ewangelizacji

- We współczesnym świecie, także w Polsce, wciąż są ludzie, którzy nie znają Chrystusa. Dlatego jesteśmy posłani do tego, by być apostołami - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. z okazji inauguracji roku akademickiego na UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki Kazimierz Nycz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego studenci społeczeństwo POLSKA aktualności katolickie

Kard. Nycz: w Dniu Papieskim przeżywamy na nowo pontyfikat papieża Jana Pawła II

Metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz przypomniał, że dziś wspominamy wybór kard. Karola Wojtyły na papieża oraz jego pontyfikatu. - Chcemy przy tej okazji wchodzić w jego naukę, poznawać tę naukę, poznawać jego dzieło - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kazimierz Nycz Jan Paweł II Dzień Papieski papież Karol Wojtyła wiara Kościół Kościół katolicki katolicyzm chrześcijaństwo Msza święta
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem