more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kazimierz Nycz

Uchwalenie Konstytucji 3 maja. Msza święta w intencji ojczyny z udziałem pary prezydenckiej

W warszawskiej archikatedrze świętego Jana zakończyła się msza z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych na czele z prezydentem Andrzejem Dudą i marszałek Sejmu Elżbietą Witek. Kardynał Kazimierz Nycz w homilii powiedział, że dzisiejsze święto powinno być świętem radości, ale nie można nie przeżywać go w oderwaniu od bieżących wydarzeń. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Kazimierz Nycz Andrzej Duda konstytucja konstytucja 3 maja wiara Kościół religia chrześcijaństwo Jan Paweł II Stefan Wyszyński

Kard. Nycz: na ulice naszych miast chcemy wynieść prawdę o Chrystusie Zmartwychwstałym

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas liturgii Wigilii Paschalnej, która rozpoczęła uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, powiedział, że dziś "nie tylko śpiewamy radosne alleluja, ale tę prawdę o Chrystusie Zmartwychwstałym chcemy wynieść na ulice naszych miast i wyśpiewać Bogu chwałę". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół wiara społeczeństwo Wielkanoc Triduum Paschalne Jezus Chrystus Kościół katolicki aktualności katolickie chrześcijaństwo Kazimierz Nycz

Święto Objawienia Pańskiego. Kard. Nycz: Warszawo, świeć dla innych miast i części Polski

- Trzeba, żebyśmy idąc ulicami naszego miasta wołali za pierwszym czytaniem: Powstań Warszawo; Świeć dla innych miast i części Polski; świeć przykładem jasnego, dobrego chrześcijańskiego życia i otwarcia na wszystkich ludzi potrzebujących naszej pomocy - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. - W tym duchu wyjdziemy spod placu Zamkowego rozpoczynając tegoroczny Orszak Trzech Króli - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki wiara Kazimierz Nycz Trzech Króli

"Wielka, narodowa tragedia". Kard. Kazimierz Nycz o pacyfikacji kopalni "Wujek"

- Strajk okupacyjny w kopalni Wujek był protestem w obronie wolności Polski i godności człowieka pracy - mówił w 40. rocznicę brutalnej pacyfikacji metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Podkreślił, że śmierć dziewięciu górników z "Wujka" była "wielką, narodową tragedią".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo PRL kopalnia Wujek komunizm historia PRL Kazimierz Nycz Msza święta Śląsk

"Śmierć została pokonana przez miłość". Kard. Nycz poprowadził procesję żałobną w Warszawie

W Dzień Zaduszny kard. Kazimierz Nycz poprowadził procesję żałobną i odprawił mszę św. za zmarłych duchownych, rządzących i za ludzi kultury archidiecezji warszawskiej. - Śmierć jest odsłonięciem zasłony, która ukaże nam piękno i chwałę Pana oraz blask naszego zmartwychwstania – mówił kard. Nycz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wiara Kościół chrześcijaństwo Kazimierz Nycz

Kardynał Nycz: obecność na cmentarzach okazją do pytania o sens ludzkiego życia

- Pożegnanie, żałoba oraz obecność na cmentarzach jest okazją do postawienia sobie pytań: "Po co żyję? Jaki to życie na ziemi ma sens? Do czego i do kogo zmierzam?" - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w homilii wygłoszonej podczas mszy z okazji uroczystości Wszystkich Świętych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powązki Dzień Wszystkich Świętych społeczeństwo Kazimierz Nycz Kościół

Kard. Nycz: kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II łączyła głęboka przyjaźń

W polskim kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie odbyła się msza święta dziękczynna za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego, poświęcona również wspomnieniu liturgicznemu św. Jana Pawła II. Nabożeństwu przewodniczył metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Rzym społeczeństwo religia chrześcijaństwo katolicyzm Stefan Wyszyński beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Kazimierz Nycz Msza święta Jan Paweł II Karol Wojtyła

"Jesteśmy przez Boga posłani do tego, by być apostołami". Kard. Nycz o współczesnej ewangelizacji

- We współczesnym świecie, także w Polsce, wciąż są ludzie, którzy nie znają Chrystusa. Dlatego jesteśmy posłani do tego, by być apostołami - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. z okazji inauguracji roku akademickiego na UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki Kazimierz Nycz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego studenci społeczeństwo POLSKA aktualności katolickie

Kard. Nycz: w Dniu Papieskim przeżywamy na nowo pontyfikat papieża Jana Pawła II

Metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz przypomniał, że dziś wspominamy wybór kard. Karola Wojtyły na papieża oraz jego pontyfikatu. - Chcemy przy tej okazji wchodzić w jego naukę, poznawać tę naukę, poznawać jego dzieło - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kazimierz Nycz Jan Paweł II Dzień Papieski papież Karol Wojtyła wiara Kościół Kościół katolicki katolicyzm chrześcijaństwo Msza święta

"Będzie próbą wspólnej drogi". Kardynał Nycz o synodzie biskupów

W Watykanie, w obecności papieża Franciszka, rozpocznie się w sobotę Synod biskupów "Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja". W sesji i uroczystej mszy świętej na rozpoczęcie Drogi Synodalnej XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów weźmie udział Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie POLSKA Kazimierz Nycz

"Jezus podniósł związek mężczyzny i kobiety do godności sakramentu". Kard. Nycz o małżeństwie

- Nie wolno i nie ma potrzeby szukać innej definicji małżeństwa, czy wręcz redefiniować małżeństwa, ponad to, że jest to w zamiarze Boga związek mężczyzny i kobiety pobłogosławiony przez Stwórcę - powiedział w Warszawie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kazimierz Nycz religia wiara chrześcijaństwo katolicyzm Kościół małżeństwo

Kard. Nycz do studentów: między wiarą i rozumem nie ma sprzeczności

- Możecie z ufnością wchodzić w nowy rok akademicki - powiedział w piątek kard. Kazimierz Nycz w czasie mszy św. inaugurującej nowy rok na Politechnice Warszawskiej. Hierarcha podkreślił jednocześnie, że między wiarą i rozumem nie ma sprzeczności. Jak zaznaczył, to są dwa źródła dane człowiekowi przez Boga. Eucharystia z udziałem studentów i władz uczelni odbyła się w stołecznym kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. W czasie liturgii odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  studia POLSKA edukacja Kościół wiara Kazimierz Nycz społeczeństwo Politechnika Warszawska
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem