X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Komisja Europejska

"Próbuje się złamać Polsce kręgosłup". Anna Kwiecień o szczycie UE

- Gdyby KE realizowała prawo, które ustanowiła, to środki finansowe już byśmy dostali. Próbuje się złamać Polsce kręgosłup. Polska jest państwem suwerennym, które szanuje prawo UE i przestrzega traktatów, ale tylko w tych obszarach, które scedowaliśmy na UE - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Anna Kwiecień. W Brukseli rozpoczął się dwudniowy szczyt Rady Europejskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka ŚWIAT Unia Europejska Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej

Europarlament chce radykalniejszych działań KE wobec Polski. Miller: to nie może dziwić

– Europosłowie musieli zdobyć mandat w głosowaniu. Codziennie mają do czynienia z wyborcami, którzy mówią, iż nie mają zamiaru aprobować sytuacji, w której z ich pieniędzy utrzymywany jest rząd w Polsce, który z kolei nie ma zamiaru przestrzegać prawa Unii Europejskiej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia eurodeputowany Leszek Miller. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Unia Europejska Parlament Europejski Komisja Europejska Leszek Miller Polska w Unii Europejskiej Trójka ŚWIAT

"Trzeba zrobić wszystko, żeby pieniądze do Polski trafiły". Włodzimierz Czarzasty o KPO

- Premier Mateusz Morawiecki musi tak poprowadzić rozmowy, żeby środki z KPO i wieloletniej ramy finansowej nie zostały zabrane. Nawet ich czasowe wstrzymanie byłoby dla Polski złem. Trzeba tak negocjować z Komisją Europejską, żeby wszelkie problemy zniknęły. Życzę tego Polsce, trzymam za to kciuki - mówił w Polskim Radiu 24 lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty.
Zobacz więcej na temat:  lewica Komisja Europejska Bruksela Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne fundusze europejskie polityka ŚWIAT

"Polska nie da ustawić się w kącie, ani kroku wstecz". Szynkowski vel Sęk o sporze z KE

To jest moment, w którym Polska nie może zrobić ani jednego kroku wstecz - powiedział w czwartek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do przygotowanego przez 5 frakcji w PE projektu rezolucji dotyczącego wyroku polskiego TK ws. prymatu polskiej konstytucji nad prawem europejskim.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Polityka zagraniczna Polski

Wiśniewska: KE winna być strażniczką traktatów, a je łamie

- Kompetencje jeśli chodzi o podział ról zostały bardzo jasno określone w traktatach i wymiar sądowniczy jest wyłączną kompetencją państw członkowskich, formując tego rodzaju oczekiwania KE i PE przekracza swoje uprawnienia - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Jadwiga Wiśniewska Europarlament polityka Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska sądownictwo

"To jest spór ideologiczny". Waszczykowski o debacie w Parlamencie Europejskim

- W Europie dominują lewicowo-liberalni politycy, którzy mają obsesję. Chcą zmienić funkcjonowanie Europy, odejść od tradycyjnych wartości, stworzyć nowego człowieka i społeczeństwo - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Witold Waszczykowski. We wtorek w PE zorganizowano debatę po wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego ws. nadrzędności konstytucji nad prawem unijnym. Brał w niej udział premier Mateusz Morawiecki. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Parlament Europejski ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska

Europarlament pozwie Komisję Europejską. Powodem mechanizm warunkowości

Parlament Europejskiej pozwie Komisję Europejską za to, że instytucja ta nie stosuje mechanizmu warunkowości. Chodzi o przepisy, które umożliwiają powiązanie wypłaty środków unijnych z oceną stanu rządów prawa. Informację o przygotowaniu pozwu w tej sprawie przekazał dziś przewodniczący europarlamentu David Sassoli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska fundusze unijne fundusze europejskie fundusze eu Parlament Europejski parlament ue Komisja Europejska pieniądze polityka Strasburg

Prezydent: to Komisja Europejska i TSUE naruszają zasadę praworządności wobec Polski

- Instytucje europejskie permanentnie ingerują w kwestie związane z wymiarem sprawiedliwości w Polsce, co jest ewidentnym naruszeniem traktatów. To KE i TSUE naruszają zasadę praworządności wobec Polski - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla litewskiej telewizji LRT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE

Gwałtowny wzrost cen energii. Europosłowie wzywają KE do podjęcia działań

Europosłowie wezwali Komisję Europejską do podjęcia działań wobec gwałtownego wzrostu cen energii. Parlament Europejski dyskutował dziś o agendzie szczytu unijnego, który rozpocznie się jutro w Brukseli. Szefowa Komisji Europejskiej zapowiedziała, że wzrost cen energii będzie jednym z głównych tematów rozmów unijnych przywódców.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska energia prąd Ursula von der Leyen

"To sprzeczne z decyzją Rady UE o zasobach własnych". Waldemar Buda o wstrzymywaniu KPO

Nieprzekazanie KPO któremukolwiek krajowi jest sprzeczne z decyzją Rady UE o zasobach własnych - powiedział w środę wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Nie może być sytuacji, w której jakiś kraj nie dostanie środków z KPO - dodał.
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie fundusze unijne fundusze ue inwestycje finanse Waldemar Buda POLSKA pieniądze Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska

Beata Szydło: wobec Polski i Węgier stosowana jest retoryka oparta na wymuszaniu i szantażu

- Dd dłuższego czasu przez przedstawicieli brukselskiej biurokracji jest stosowana wobec Polski i Węgier retoryka oparta na wymuszaniu, straszeniu, szantażowaniu, że jeżeli nie zrobicie tego co my chcemy i jak my chcemy, to zabierzemy wam pieniądze, zmusimy do wycofania reform, które podjęliście - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Beata Szydło, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Beata Szydło Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska prawo Parlament Europejski

CENY ENERGII Michał Kurtyka apeluje o interwencję wobec Gazpromu. Minister napisał list do wiceszefowej KE

Wszczęcie działań mających na celu zaprzestanie nadużywania pozycji dominującej przez Gazprom, czy ocena realnego wpływu Nord Stream 2 na UE rynek energii i bezpieczeństwo - to niektóre z rozwiązań o które apeluje minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka w liście do wiceszefowej Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  energetyka GOSPODARKA POLSKA michał kurtyka Komisja Europejska gaz Rosja Nord Stream 2