more_horiz
PR24 Portal
Section05

Komisja Europejska

Kryzys migracyjny w Europie. Europoseł Zalewska punktuje fiasko niemieckiej polityki

- Przypomnę słynne napisy na dworcach niemieckich, witające nielegalnych imigrantów. To jest cała polityka niemieckiej lewicy ze wsparciem CDU, a w Parlamencie Europejskim ze wsparciem EPP - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Anna Zalewska, nawiązując do polityki migracyjnej Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Anna Zalewska Paweł Zieliński migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 Niemcy Olaf Scholz CDU Unia Europejska Europarlament Parlament Europejski Komisja Europejska Włochy Rzym Berlin

PR24 Niemcy ingerują w sprawy Polski. Czarnecki komentuje

- Do tej pory były święte reguły w Parlamencie Europejskim, które zakładały, że nie może być żadnych debat poświęconych krajowi, w którym trwa kampania wyborcza - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS. Ryszard Czarnecki ocenił, że Niemcy ingerują w sprawy przeciwko Polsce, a przykładów na to jest mnóstwo.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej imigracja imigranci w Europie Komisja Europejska

TYLK U NAS Ambasador Sadoś: oczekujemy od KE informacji nt. rozmów ws. ukraińskiego zboża

Polska oczekuje od Komisji Europejskiej informacji na temat rozmów prowadzonych z Ukrainą w sprawie importu zboża. Ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś powiedział Polskiemu Radiu, że wniosek w tej sprawie zostanie złożony we wtorek. Chodzi o to, by w środę, na cotygodniowym spotkaniu ambasadorów z 27 unijnych krajów, taka informacja została przedstawiona. O szczegółach korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela Komisja Europejska Beata Płomecka zboże Ukraina Europa GOSPODARKA

Miller straszy wyrzuceniem Polski z Schengen. Jaki: kiedyś pisali do Moskwy, a teraz do UE

Leszek Miller, który niedawno wraz z Markiem Belką i Włodzimierzem Cimoszewiczem, skierował list do szefowej Komisji Europejskiej w sprawie rzekomej afery wizowej, teraz starszy Polaków wyrzuceniem Polski ze strefy Schengen. Na słowa byłego premiera odpowiedział europoseł PiS Patryk Jaki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki Leszek Miller Komisja Europejska Unia Europejska Strefa Schengen wizy wiza

Twardy sprzeciw Polski ws. przyjmowania migrantów. Szydło: UE będzie nas straszyć karami, ale i tak się nie zgodzimy

- Dopóki będzie nasz rząd, nie będzie zgody na to, by przyjmować do Polski jakąkolwiek liczbę nielegalnych migrantów - powiedziała w wywiadzie dla portalu i.pl była premier, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło. - Na pewno będą nas straszyć karami finansowymi, ale my i tak się na to nie zgodzimy - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Beata Szydło imigranci w Europie migracja kryzys migracyjny 2023 Donald Tusk Komisja Europejska Bruksela

NASZ NEWS Zboże z Ukrainy. Ambasador Sadoś ujawnił Polskiemu Radiu warunek ws. dalszych rozmów

Jak dowiedziała się Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, Ukraina musi wycofać skargę złożoną na Polskę w Światowej Organizacji Handlu, by możliwe były dalsze rozmowy w sprawie importu zboża. Chodzi o konsultacje w ramach platformy zbożowej prowadzone przed Komisją Europejską z udziałem przyfrontowych krajów - Polski, Bułgarii, Rumunii, Słowacji i Węgier oraz Ukrainy. KE wysłała w piątek zaproszenie do rozmów w następny czwartek.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina zboże Unia Europejska Komisja Europejska rolnictwo ŚWIAT Europa

KE uznała za niewystarczające wyjaśnienia Polski dot. wiz dla migrantów

Komisja Europejska uznała za niewystarczające wyjaśnienia polskiego MSZ dotyczące wiz dla migrantów. List do unijnej komisarz do spraw wewnętrznych Ylvy Johansson został wysłany przez wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego. Więcej w relacji korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Beata Płomecka Bruksela wiza

Robert Telus: jesteśmy otwarci, żeby znaleźć rozwiązanie, które zadba o interesy polskich rolników i Ukrainy

Wystąpienie ukraińskiego ministra gospodarki i handlu Tarasa Kaczki było dla mnie uspokojeniem atmosfery. Jesteśmy gotowi do rozmów z Ukrainą – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus. Zaznaczył, że strona polska chce znaleźć rozwiązanie, które zabezpieczy interesy polskich rolników i jednocześnie pomoże Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA embargo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ukraina Komisja Europejska zboże