more_horiz
PR24 Portal
Section05
Koncerty w Trójce

Chciałam poszukać Karin mniej znanej – Kasia Moś o swoim nowym albumie

W niedzielę 5 czerwca, po godz. 19.05, w Studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpiła na żywo Kasia Moś. Kilka dni temu miała premierę najnowsza płyta artystki "Karin Stanek", wydana nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Pochodząca z Bytomia wokalistka złożyła nią hołd swej sławnej krajance, która była jedną z największych gwiazd polskiej piosenki lat 60., i podczas niedzielnego koncertu na pewno zabrzmi kilka utworów z tego albumu. A w audycji "LPT po godzinach" w rozmowie z Tomaszem Miarą opowiadała o kulisach jego powstania.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Karin Stanek muzyka hp Kasia Moś album premiera Koncerty w Trójce Trójka

Kwiat Jabłoni – energetyczny koncert w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

"Wody mi daj", "Dziś późno pójdę spać", "Chodźmy nad wodę"... Popowo-folkowy duet Kwiat Jabłoni usłyszeliśmy ponownie na antenie Trójki. Była to retransmisja koncertu, który odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w 11 sierpnia 2019 roku. Kilkanaście tygodni później - zespół został wyróżniony Nagrodą Muzyczną Programu Trzeciego - "Mateusz" (nagrody przyznawane od końca lat 80. XX wieku). 
Zobacz więcej na temat:  Koncerty w Trójce MUZYKA muzyka hp Trójka

"Była czarodziejką". Hanna Bakuła o Agnieszce Osieckiej

– Uważam, że to nie jest prawda, że kto się czubi ten się lubi. Gdy ludzie są do siebie podobni i się lubią, to jest raj na ziemi, a innej prawdy nie ma. Pisywałyśmy do siebie nawet siedząc obok siebie – wspominała Agnieszkę Osiecką Hanna Bakuła, malarka i pisarka, która, jako wieloletnia przyjaciółka poetki, pojawi się w roli gościa specjalnego sobotniego koncertu "Agnieszka Osiecka – Życia Rysy".
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Osiecka Trójka Koncerty w Trójce piosenka Marta Piasecka Hanna Bakuła KULTURA fotografia poezja

Celińska śpiewa Osiecką: "Nie jesteś sama" i inne utwory

"Nie jesteś sama" – taki tytuł nosi jeden z utworów z tekstem Agnieszki Osieckiej, który dla słuchaczy Trójki wykona aktorka i wokalistka Stanisława Celińska podczas sobotniego koncertu "Życia Rysy – Agnieszka Osiecka". Wydarzenie jest formą muzycznego świętowania urodzin poetki, która w tym roku skończyłaby 85 lat.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Osiecka Trójka Koncerty w Trójce MUZYKA muzyka hp piosenka Stanisława Celińska Marta Piasecka

"Życia rysy". Andrzej Zieliński wspomina współpracę z Agnieszką Osiecką

W czerwcu 1997 roku, trzy miesiące po śmierci Agnieszki Osieckiej, zorganizowano koncert z okazji nadania Trójkowemu studiu M1 jej imienia. Piosenki z tekstami nowej patronki zaśpiewali wówczas m.in. Magda Umer, Łucja Prus i Skaldowie. Andrzeja Zielińskiego i jego grupę usłyszymy ponownie w sobotę 9 października podczas specjalnej audycji koncertowej "Życia rysy – Agnieszka Osiecka". W dniu swoich 77. urodzin artysta zdradził, jakie były początki jego muzycznej współpracy z poetką i które wspólne utwory ceni najbardziej.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Osiecka Trójka Koncerty w Trójce MUZYKA muzyka hp piosenka Skaldowie Andrzej Zieliński Piotr Firan

"Życia Rysy – Agnieszka Osiecka". Januszkiewicz przed koncertem w Trójce

– Cieszę, że znowu będę mógł zagościć w studiu imienia Agnieszki Osieckiej, tym bardziej, że moja debiutancka płyta jest rejestracją występu, który odbył się w radiowej Trójce – mówił Marcin Januszkiewicz – aktor, piosenkarz, autor tekstów piosenek, kompozytor oraz autor albumu "Osiecka po męsku". Gość Katarzyny Cygler znalazł się w gronie artystów, którzy już w sobotę 9 października zmierzą się z twórczością patronki Trójkowego studia podczas koncertu "Życia Rysy – Agnieszka Osiecka".
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Cygler Agnieszka Osiecka Trójka Koncerty w Trójce MUZYKA muzyka hp piosenka