more_horiz
PR24 Portal
Section05
Konfederacja

SONDAŻ PiS z największym poparciem, duża przewaga nad KO. Zobacz nowy sondaż

Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, w wyborach do Sejmu PiS (wraz z Solidarną Polska i Partią Republikańską) zyskałoby 32 proc. poparcia, KO - 17. proc., Polska2050 Szymona Hołowni - 11 proc. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka partie polityczne Polskie Stronnictwo Ludowe Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska sondaż Konfederacja lewica Polska 2050

SONDAŻ PiS z największym poparciem, KO notuje straty. Sprawdź nowy sondaż

Zjednoczona Prawica ma poparcie 32,9 proc. wyborców, natomiast Koalicja Obywatelska - 25,1 proc. Pierwszą trójkę zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 9 proc. - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka partie polityczne Prawo i Sprawiedliwość sondaż Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Konfederacja lewica Polska 2050

sondaż PiS z dużą przewagą nad KO. Sprawdź nowy sondaż

Po kilkutygodniowej inwazji Rosji na Ukrainę, Polska scena polityczna również nieco się zmienia. Z najnowszego sondażu dla wPolityce wynika, że Zjednoczona Prawica ma 12-procentową przewagę nad Koalicją Obywatelską. Pozycja partii opozycyjnych jest stabilna. PSL przekracza 5 proc.
Zobacz więcej na temat:  polityka Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska zjednoczona prawica Konfederacja lewica Polskie Stronnictwo Ludowe partie polityczne

KORWiN traci trzy znane nazwiska. Posłowie zapowiadają budowę "czwartej nogi" Konfederacji

Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza odchodzą z partii KORWiN i zapowiadają utworzenie nowego ugrupowania. - Budujemy czwartą nogę Konfederacji, partię wolnościową, ale już bez Janusza Korwin-Mikkego. Odcinamy się od jego kontrowersyjnych, czasami prorosyjskich opinii i wypowiedzi - oświadczyli posłowie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Konfederacja KORWiN Artur Dziambor Jakub Kulesza Janusz Korwin-Mikke Sejm partie polityczne

Konflikt Rosja-Ukraina. Bosak: mamy do czynienia z bezprecedensową mobilizacją dyplomatyczną państw zachodnich

– Niejednoznaczna jest kwestia przekazywania broni Ukrainie. Nie wiemy, co jest w zamian. Bardzo bym chciał, żeby i u nas – za kulisami – też było dobijanie konkretnych interesów, na których Polsce zależy – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Bosak (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Bosak Konfederacja Rosja Ukraina wojna na Ukrainie konflikty międzynarodowe Europa Beata Michniewicz Trójka infografika ŚWIAT serwis wschodni

"Nie wiem, czy będzie w stanie coś Polakom przedstawić". Dziambor o komisji śledczej ds. inwigilacji

- Nie wiem, czy ta komisja będzie w stanie coś Polakom przedstawić, ale na pewno chciałbym, żeby się odbyła. Chociażby po to, żebyśmy zyskali wiedzę, którą dzisiaj posługują się media na zasadzie domysłów i politycy na zasadzie dementowania informacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Artur Dziambor (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Polskie Radio 24 inwigilacja pegasus Sejm Artur Dziambor Konfederacja

"Nie chcemy dziadostwa w szkole". Kaleta o nowelizacji prawa oświatowego

- Dla mnie jest to świetna ustawa, ponieważ przede wszystkim ona doprowadza do tego, że mamy kontrolę w tych trudnych czasach. Widzimy, w jaki sposób młode pokolenie zalewane jest w internecie różnymi treściami - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta (PiS), podkreślając by "nie wprowadzać dziadostwa do szkół." Gościem "Dwóch stron" był również Jakub Kulesza (Konfederacja). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 społeczeństwo pandemia Konfederacja PiS Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek dzieci edukacja szkoła

Krzysztof Bosak: przymus nie zwiększy zaszczepienia społeczeństwa, wygeneruje konflikty społeczne

- Wprowadzając przymus, nie zwiększy się już zaszczepienia społeczeństwa. Wygeneruje się tylko większy konflikt społeczny. Będzie też więcej spraw w sądach. Pod Sejmem już odbyło się wiele protestów przeciwko segregacji sanitarnej czy przymusowym szczepieniom - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Konfederacja Krzysztof Bosak szczepienia COVID-19 epidemia

Połączone komisje sejmowe miały problem z rozpoczęciem obrad. Powodem spór o maseczki

Połączone komisje spraw zagranicznych i kontroli państwowej nie mogły w poniedziałek rozpocząć obrad, gdzie miały wysłuchać prezesa NIK Mariana Banasia ws. grudniowej wizyty delegacji Izby na Białorusi. Powodem zamieszania był spór szefa komisji Wojciecha Szaramy (PiS) z posłami Konfederacji o założenie maseczek.
Zobacz więcej na temat:  NIK Konfederacja Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Braun Sejm Marian Banaś POLSKA polityka

Dobromir Sośnierz: Rosja musi się nas bać i wiedzieć, że my się nie boimy

- My się boimy Rosjan, bo nie wiemy, do czego są zdolni. I po drugiej stronie oni też muszą się bać. Że nie wiedzą, co my zrobimy. Że my też jesteśmy zdolni do bardzo stanowczej reakcji i eskalowania konfliktu. Że my się nie boimy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Konfederacja ŚWIAT Europa Rosja Ukraina USA Unia Europejska dyplomacja Władimir Putin
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem