more_horiz
PR24 Portal
Section05
Konrad Szymański

Konrad Szymański: Polska jest rzecznikiem budowy wspólnego frontu wobec agresji na Ukrainę

Sejmowa komisja do spraw Unii Europejskiej przyjęła projekt uchwały dotyczący informacji rządu o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Unii Europejskiej w okresie lipiec-grudzień 2021 roku. W obradach uczestniczył minister ds. UE Konrad Szymański. - Polska prowadząc uzasadnione spory kompetencyjne w obszarach praworządności, potrafi jednocześnie zabezpieczyć własne interesy i budować jedność w UE w innych sprawach - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Konrad Szymański Sejm Senat Ukraina agresja polityka serwis wschodni Rosja Polska w Unii Europejskiej

Trudne negocjacje ws. Turowa. Szymański: wrócimy do rozmów, jeśli postawa Czech będzie rzeczowa

- Będziemy mogli wrócić do rozmów ws. Turowa jeśli będziemy mieli do czynienia z rzeczową postawą po stronie czeskiej; Izba Dyscyplinarna SN w aktualnym składzie przestanie istnieć - mówił minister ds. UE Konrad Szymański odpowiadając na pytania posłów o kary nałożone przez TSUE na Polskę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Konrad Szymański Trybunał Sprawiedliwości UE kopalnia Turów

Zbliża się szczyt Rady Europejskiej. Szymański: KE powinna zająć się sytuacją energetyczną

- Widać wyraźnie zejście się dwóch elementów: praktyk rynkowych Gazpromu i kluczowego momentu w obszarze certyfikacji Nord Stream 2. Te kwestie powinny być przedmiotem dyskusji i działań Komisji Europejskiej - tak o przyczynach podwyżek cen energii mówił minister ds. UE Konrad Szymański.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Konrad Szymański polityka Unia Europejska Komisja Europejska energetyka energia gaz Rada Europejska migracja kryzys migracyjny

"To dobre rozwiązanie, które może pomóc". Konrad Szymański o certyfikatach dot. podróży

– Certyfikaty mają ułatwić korzystanie z pewnych praw, a nie utrudnić. Myślę, że praktyka pokaże, że to jest rozwiązanie dobre, które może pomóc – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Konrad Szymański, minister ds. Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  podróże POLSKA koronawirus polityka Unia Europejska COVID-19 Beata Michniewicz Konrad Szymański Polska w Unii Europejskiej Trójka

WYWIAD Decyzja o zasobach własnych. Szymański: brak ratyfikacji to zaburzenie działania budżetu UE

Brak ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych oznacza zaburzenie działania całego budżetu UE - podkreśla w wywiadzie dla PAP minister ds. Unii Europejskiej Konrad Szymański. Minister ds. UE dodał, że nie widzi podstawy do zmiany trybu ratyfikacji zasobów własnych, które dotychczas głosowano w Sejmie zwykłą większością głosów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska polityka Konrad Szymański fundusze unijne

UE użyje mechanizmu warunkowości wobec Polski? Szymański: nie ma powodów, aby nawet tak myśleć

- Pod kątem zarządzania budżetem unijnym i przeciwdziałania defraudacjom Polska ma wyższe wskaźniki niż średnia unijna, więc nie ma dzisiaj żadnych podstaw do tego, aby nawet myśleć o użyciu mechanizmu dotyczącego praworządności - powiedział w wywiadzie dla Polsat News minister ds. UE Konrad Szymański.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska budżet ue Konrad Szymański GOSPODARKA zjednoczona prawica
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem