more_horiz
PR24 Portal
Section05
Korea Południowa

Koreańczycy chcą budować elektrownie jądrowe w Polsce. "Nasz potencjał finansowy jest wystarczający"

- Koncern Korea Hydro&Nuclear Power jest gotowy objąć 49 proc. udziałów w polskim projekcie jądrowym, jest gotowy także spełnić inne wymagania, stawiane partnerowi strategicznemu przez polski rząd - powiedział wiceprezes KHNP Seung Yeol Lim. Pod koniec kwietnia 2022 r. koncern złożył polskiemu rządowi ofertę budowy sześciu reaktorów APR1400 o łącznej mocy 8,4 GW, z których pierwszy mógłby zacząć działać w 2033 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA elektrownia atomowa energetyka Korea Południowa inwestycje bezpieczeństwo energetyczne

Hyundai zaprezentował swojego kampera. To rozbudowana wersja modelu Staria

Z każdym rokiem przybywa miłośników kamperów. Nic dziwnego, że kolejni popularni producenci decydują się na wprowadzanie takich aut do swojej oferty. Hyundai rozwinął projekt Staria i zaprezentował jego "udomowioną" wersję. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 samochody elektryczne pojazdy elektryczne elektromobilność kamper podróże hyundai Korea Południowa wakacje ŚWIAT

Korea Północna wystrzeliła kolejną rakietę balistyczną. To kolejny taki "pokaz"

Korea Północna wystrzeliła w sobotę "przynajmniej jeden pocisk w kierunku Morza Japońskiego". Obiekt nie został jeszcze zidentyfikowany, ale jest to "prawdopodobnie rakieta balistyczna" - poinformowały w komunikacie południowokoreańskie siły zbrojne. Jak podaje agencja Yonhap, jest to już 15. pokaz siły Pjongjangu w tym roku. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Korea Północna Korea Południowa Azja broń jądrowa

Polski Program Energetyki Jądrowej. Koreańczycy składają pierwszą konkretną propozycję

Korea Hydro and Nuclear Power złoży w czwartek ofertę budowy pierwszej elektrowni atomowej w Polsce. "Przedstawiciel Korea Hydro spotka się z Adamem Guibourgé-Czetwertyńskim, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, aby porozmawiać o bezpieczeństwie, ekonomice i konkurencyjności koreańskich reaktorów" - poinformowała agencja Bloomberg.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia atomowa Korea Południowa technologia Ministerstwo Klimatu i Środowiska

"Do szukania pokoju Rosję można jedynie zmusić". Zełenski do parlamentu Korei Płd.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że Rosja zagraża nie tylko Ukrainie, lecz także całej Europie. Przemawiając zdalnie do parlamentu Korei Południowej, ukraiński polityk zaznaczył, że Rosja nie zatrzyma się, dopóki nie zostanie do tego zmuszona.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Korea Południowa Wołodymyr Zełenski wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe zbrodnie wojenne Mariupol

Mercedes-Benz ukarany grzywną za fałszowanie danych o emisjach

- Mercedes-Benz latami fałszował dane dotyczące emisji zanieczyszczeń z produkowanych przez niego samochodów z silnikami Diesla – uznały władze Korei Południowej i wymierzyły mu grzywnę w wysokości niemal 70 mln złotych!
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody Niemcy mercedes Polskie Radio społeczeństwo Korea Południowa finanse ekologia zanieczyszczenie powietrza
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem