more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kornel Morawiecki

550 lat parlamentaryzmu w Polsce. Komentarze polityków

Ponad 5 stuleci minęło od początków parlamentaryzmu w Polsce. Z tej okazji na dziedzińcu Zamku Królewskiego zebrało się w piątek Zgromadzenie Narodowe. Wśród gości byli parlamentarzyści, dyplomaci i zagraniczni goście. Orędzie wygłosił prezydent Andrzej Duda. O tym wydarzeniu mówili goście "Śniadania w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  parlament w Polsce polityka Beata Michniewicz POLSKA Małgorzata Kidawa-Błońska Grzegorz Długi Kornel Morawiecki Adam Szłapka Piotr Zgorzelski Jarosław Sellin

Sylwester Chruszcz o zmarłym bracie: był zaszczuty

- O tym, że był zaszczuty i macki różnych ludzi go oplatały wiedzieliśmy. Byliśmy gotowi na przekazanie materiałów, mieliśmy się spotykać z odpowiednimi funkcjonariuszami, którzy by te wszystkie patologie w Głogowie rozwikłali - mówił w rozmowie z dziennikarzem portalu polskieradio.pl poseł Sylwester Chruszcz, brat zmarłego w niewyjaśnionych okolicznościach radnego Głogowa Pawła Chruszcza.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Kornel Morawiecki policja prokuratura KGHM Polska Miedź Głogów Legnica Prokuratura Krajowa NASZ WYWIAD

Kornel Morawiecki o 4 czerwca 1992: to była klęska moralna

– Oba wydarzenia były konsekwencją porozumienia Okrągłego Stołu. Ugody, która miała w sobie zarówno elementy zwycięstwa, jak i porażki – powiedział w Polskim Radiu 24 Kornel Morawiecki. Marszałek senior i założyciel Solidarności Walczącej w audycji Kornel Morawiecki – Nie Tylko o Polsce mówił o 4 czerwca 1989 roku i 4 czerwca 1992 roku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 okrągły stół Kornel Morawiecki Lech Wałęsa Antoni Macierewicz lustracja

"Porwanie przez komunistów wzmocniło mojego syna"

– Władza przez dzieci, przez młodych ludzi, chciała dojść do opozycjonistów – wskazywał Kornel Morawiecki w audycji z cyklu „Kornel Morawiecki – nie tylko o Polsce”. Założyciel „Solidarności Walczącej” w Polskim Radiu 24 mówił o próbie złamania go poprzez porwanie syna Mateusza – obecnego premiera.
Zobacz więcej na temat:  Kornel Morawiecki historia Polski komunizm Mateusz Morawiecki Solidarność Walcząca POLSKA

"Pilecki reprezentuje tragiczne losy całego pokolenia"

W piątek na terenie dawnego więzienia przy ul. Rakowieckiej odbyły się obchody 70. rocznicy śmierci Witolda Pileckiego. Uczestnicy oddali hołd rotmistrzowi, a dokładnie o godzinie 21.30 delegacje złożyły wieńce w miejscu, gdzie jeden z najsłynniejszych żołnierzy AK został zabity strzałem w tył głowy. O Pileckim, który może być wzorem do naśladowania dla Europejczyków i świata, mówił w Polskim Radiu 24 Kornel Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Kornel Morawiecki Witold Pilecki

"Usłyszałem, żebym nie interesował się sprawą GetBack”

„Czy Kornel Morawiecki, ojciec obecnego szefa rządu, lobbował, by państwo wsparło upadającą spółkę GetBack?” - pyta Gazeta Wyborcza. „Puściłem jedynie taki sygnał, że coś się dzieje, ale Mateusz powiedział mi żebym się sprawą nie interesował” – odpowiedział Kornel Morawiecki. Poseł partii Wolni i Solidarni, Marszałek Sejmu senior był gościem audycji 24 Pytania.
Zobacz więcej na temat:  Kornel Morawiecki Mateusz Morawiecki Polityka PR24 Sejm premier NATO

Nowa konstytucja. "Odradzam panu prezydentowi referendum"

- Prosiłbym pana prezydenta, by odłożył kwestię referendum. Boję się, że referendum nie będzie miało wystarczającej frekwencji. Mnie się wydaje, że lepsze jest pisanie konstytucji przez ekspertów, specjalistów, prawników i polityków, później dyskutowanie i ucieranie projektu, a dopiero wtedy ostateczne zaproponowanie konstytucji narodowi – powiedział w Polskim Radiu 24 Kornel Morawiecki, marszałek-senior oraz lider Wolnych i Solidarnych.
Zobacz więcej na temat:  Kornel Morawiecki referendum konstytucja prezydent Andrzej Duda

"Niech niepełnosprawni uczestniczą w życiu społecznym"

– Ustrój, który jest lepszy (…), to solidaryzm. To nie jest ustrój, w którym będziemy sobie tylko pomagać, to nie będzie też ustrój, w którym będziemy od siebie wyłącznie wymagać. W nim będzie i jedno, i drugie – mówił Kornel Morawiecki w cyklu Kornel Morawiecki – nie tylko o Polsce na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kornel Morawiecki społeczeństwo okrągły stół socjalizm niepełnosprawność niepełnosprawni