more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kościół katolicki

Uroczystość świętych Piotra i Pawła. Papież Franciszek: Kościół nie może zamykać się w sobie

Papież Franciszek w uroczystość świętych Piotra i Pawła, którzy są patronami Rzymu, odprawił mszę w bazylice watykańskiej. Podczas wygłoszonej homilii podkreślał, że Kościół nie może zamykać się w sobie, ale "z entuzjazmem i kreatywnością poświęcić się misji i opiece nad najsłabszymi".  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT społeczeństwo Kościół Kościół katolicki papież Franciszek wiara chrześcijaństwo papież

Wyrok ws. abp. Jędraszewskiego. Ziobro: to aprobowanie nienawiści i agresji

Mężczyzna, oskarżony o nawoływanie do zabójstwa abp. Marka Jędraszewskiego, został uniewinniony. - Zamiast zapaść się ze wstydu, sąd najwyraźniej jest z siebie zadowolony - odniósł się do wyroku Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem jest to "aprobowanie narastania zjawiska nienawiści i agresji w życiu publicznym".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Zbigniew Ziobro Prokuratura Generalna Prokuratura Krajowa Marek Jędraszewski Kościół katolicki

Rosyjska propaganda uderza w polski Kościół. Jest odpowiedź Episkopatu

Rosyjskie służby przygotowują materiały mające pokazać polski Kościół od nie najlepszej strony - powiedział rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak, odnosząc się do informacji Rosyjskiej Agencji Informacyjnej TASS, jakoby KEP omawiała kwestię wchłonięcia archidiecezji lwowskiej. - Absurdalność tych informacja jest dosyć oczywista - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki społeczeństwo Rosja propaganda

X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie. Papież: małżeństwo trzeba oprzeć na miłości Chrystusa

W watykańskiej auli Pawła VI w obecności papieża rozpoczęło się X Światowe Spotkanie Rodzin. Pierwszą imprezą był Festiwal Rodzin pod hasłem "Piękno rodziny". Papież Franciszek podkreślił, że małżeństwa nie zawiera się po to, żeby być "katolikiem z certyfikatem", ale po to, żeby "oprzeć związek na miłości Chrystusa". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kościół katolicki papież Franciszek Watykan

100-lecie przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Abp Polak: śląskim wianem jest pracowitość, twórczość i odwaga

- Szczególnym społecznym, śląskim wianem, wniesionym i wciąż pomnażanym dla dobra całego narodu, jest tutejsza pracowitość i zaangażowanie, twórczość i odwaga, moc żyjących tutaj i pracujących ludzi - powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak podczas niedzielnej mszy, inaugurującej obchody stulecia włączenia do Polski części Górnego Śląska. W nabożeństwie uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aktualności katolickie wiara Kościół katolicki Wojciech Polak regiony Katowice Śląsk

Rocznica peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Bp Solarczyk: człowiek tęskni za Łaską Boga

W radomskiej katedrze, w 50. rocznicę rozpoczęcia peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, biskup radomski Marek Solarczyk przewodniczył uroczystej Mszy świętej. - Człowiek pragnie i tęskni za Łaską Boga. Pyta, co zrobić, aby Ją przyjąć? może nie jest od razu gotowy, aby wszystko porzucić - mówił biskup radomski.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kościół Kościół katolicki Radom regiony Msza święta aktualności katolickie

Boże Ciało. Abp Gądecki: Bóg obdarzył nas wolnością, abyśmy przychodzili z pomocą uciśnionym

- Pan Bóg obdarzył nas wolnością, abyśmy mogli przychodzić z pomocą uciśnionym [...]. Dlatego jestem wdzięczny każdej, każdemu rodakowi za przyjęcie w Polsce ukraińskich kobiet i dzieci oraz starców - mówił abp Stanisław Gądecki w uroczystość Bożego Ciała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kościół Kościół katolicki wiara Boże Ciało Stanisław Gądecki

Kard. Nycz na uroczystości Bożego Ciała: chodzi o pokój, a nie naiwny pacyfizm

Kard. Kazimierz Nycz na zakończenie uroczystości Bożego Ciała powiedział, że "wobec toczącej się obok wojny w Ukrainie trzeba prosić Boga o pokój, bo pokój, a nie wojna jest celem. Papieżowi nie chodzi o naiwny pacyfizm". Zaznaczył, że Kościół wskazuje, że przyczyną wojen jest brak sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Boże Ciało Kościół katolicki Kazimierz Nycz wiara Jezus Chrystus pokój POLSKA społeczeństwo

Ks. Majewski: aby publicznie wyznawać wiarę, musimy być wewnętrznie przywiązani do Jezusa

- Publicznemu wyznaniu wiary musi towarzyszyć to wewnętrzne przywiązanie do Jezusa - mówił w Programie 1 Polskiego Radia ks. Andrzej Majewski, szef Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia. Jak dodał "są wierzący praktykujący i niepraktykujący wierzący, a chodzi o to, żebyśmy byli wierzący i praktykujący".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Magdalena Ogórek Boże Ciało Andrzej Majewski Kościół Kościół katolicki
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem