X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krajowy Plan Odbudowy

Eksperci: wzrost wynagrodzeń do dobra informacja, ale będzie on generował inflację

Rosnące wynagrodzenia to dowód poprawiającej się sytuacji gospodarcze, ale dziś należy ściśle wiązać je z rosnącą inflacją, którą presja płacone będzie jeszcze zwiększać. Istotne jest też zróżnicowanie płac na rynkach lokalnych i, bardzo teraz widoczne, w różnych sektorach - podkreślali goście audycji "Rządy Pieniądza": dr inż. Piotr Komorowski z UKSW i dr Andrzej N. Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja pkb Krajowy Plan Odbudowy zarobki bezrobocie ceny żywności ceny paliw

"W Senacie poprzemy Fundusz Odbudowy". Kosiniak-Kamysz zapowiada poprawki PSL

- W Senacie poprzemy ratyfikację Funduszu Odbudowy, ale będziemy chcieli też wprowadzić poprawki. Przede wszystkim preambułę, która jest takim wyrazem dobrej woli o transparentności wydawania środków, o demokratycznych standardach - podkreślił w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL Władysław Kosiniak-Kamysz opozycja fundusze unijne fundusze europejskie Krajowy Program Odbudowy Krajowy Plan Odbudowy

Samorządowcy popędzają marszałka Senatu ws. ratyfikacji. "Ważne jak najszybsze uruchomienie środków"

Związek Samorządów Polskich zaapelował do Senatu, aby jak najszybciej ratyfikował Fundusz Odbudowy. "Samorządy aktywnie uczestniczyły w konsultacjach Funduszu i liczą, że inicjatywa ta zostanie przyjęta w trybie pilnym, bez nieuzasadnionej zwłoki" - napisano w liście otwartym skierowanym do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka fundusze europejskie fundusze unijne fundusze ue Krajowy Plan Odbudowy Senat Tomasz Grodzki

Współpraca PiS-Lewica ws. Funduszu Odbudowy. Polacy pozytywnie o decyzji obu ugrupowań

42 proc. ankietowanych pozytywnie ocenia porozumienie Lewicy z PiS ws. głosowania nad ustawą ratyfikacyjną, a negatywnie - 25 proc.; wstrzymanie się przez KO od głosu w głosowaniu negatywnie ocenia 45 proc. - wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż Prawo i Sprawiedliwość lewica Krajowy Plan Odbudowy Platforma Obywatelska fundusze unijne Sejm

"To bardzo szkodliwa partia". Jan Pietrzak o Platformie Obywatelskiej

- Platforma Obywatelska nie ma nic Polsce do zaoferowania - żadnego nowego pomysłu, tylko nieustanne awantury, nawet we własnym gronie, nieustanne potyczki zawsze nakierowane przeciwko polskim interesom, przeciwko polskiej wspólnocie narodowej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski koalicja obywatelska Grzegorz Schetyna Krajowy Plan Odbudowy Jan Pietrzak

Senat zajmie się Funduszem Odbudowy pod koniec maja. Poseł PiS: sytuacja jest kuriozalna

- Na arenie Unii Europejskiej nie wygląda to zbyt korzystnie, jeżeli chodzi o Polskę. Przypomnę, że w grudniu pan przewodniczący Budka mówił: "tak, oczywiście poprzemy, wszystko będzie w porządku". Natomiast głosowanie w Sejmie pokazało to, co pokazało - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak z PiS. Gościem "Dwóch stron" był także Arkadiusz Myrcha z Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia PiS obostrzenia lockdown opozycja Krajowy Plan Odbudowy koalicja obywatelska

Nowy Polski Ład w sobotę. Sasin: czas głośno powiedzieć, jakie mamy plany na okres po pandemii

- Założenia Nowego Ładu, cały program wychodzenia gospodarki z pandemii, powrót do szybkiego wzrostu gospodarczego to jest coś, co mamy przygotowane od wielu tygodni - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin polityka GOSPODARKA energetyka PiS społeczeństwo Krajowy Plan Odbudowy Krajowy Program Odbudowy Krzysztof Świątek Polski Nowy Ład

Waldemar Buda o KPO: poprawki Senatu mogą doprowadzić do zarzutów naruszenia praworządności

- Krajowy Plan Obudowy jest dobrze przygotowany - zapewnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej przestrzega też marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego: poprawki wprowadzone przez Senat do KPO mogą doprowadzić do formułowania wobec Polski zarzutów naruszenia praworządności.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy pieniądze fundusze unijne Senat Tomasz Grodzki Unia Europejska POLSKA polityka Waldemar Buda

"Sygnał dla obywateli, że opozycja ma ich w nosie". Senator PiS o działaniach izby wyższej ws. ratyfikacji

- Rozpatrywanie przez Senat ustawy ratyfikacyjnej dopiero pod koniec maja to sygnał dla obywateli, że większość opozycji ma ich w nosie, bo liczą się doraźne gierki polityczne, co uważam za podejście bardzo cyniczne - powiedział szef senackiego klubu PiS, senator Marek Martynowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy Platforma Obywatelska Senat

Zebranie kierownictwa PiS. Poznamy termin prezentacji Nowego Ładu

O godzinie 14.00 odbędzie się posiedzenie prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Z ustaleń Informacyjnej Agencji Radiowej wynika, że głównym tematem ma być prezentacja Nowego Polskiego Ładu. Władze PiS mają między innymi omówić propozycje programowe zgłoszone przez koalicjantów z Solidarnej Polski i Porozumienia. Podczas spotkania może zostać także poruszona sprawa kar dla posłów PiS, którzy zagłosowali w Sejmie wbrew dyscyplinie klubowej w sprawie ustawy o ratyfikacji decyzji o zwiększaniu zasobów własnych Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne pieniądze Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Ryszard Terlecki Mateusz Morawiecki planowanie POLSKA polityka