more_horiz
PR24 Portal
Section05

Krajowy Plan Odbudowy

Tusk zaprzecza, że za rządów PO strzelano do górników. Poseł PiS: to jego cyniczna gra

- Donald Tusk spowodował, że te dramatyczne wydarzenia w Jastrzębiu miały miejsce - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Józefa Szczurek-Żelazko o wydarzeniach z 2015 r., kiedy to media w całej Polsce obiegły nagrania, jak policja strzelała do protestujących pracowników kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Sąd Najwyższy Jerzy Jachowicz Józefa Szczurek-Żelazko

TYLKO U NAS Co z poprawkami Senatu do noweli o SN? Marek Ast: nie mogą liczyć na poparcie Zjednoczonej Prawicy

Przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Marek Ast (PiS) mówi, że los poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym jest przesądzony. - Nie mogą one liczyć na poparcie Zjednoczonej Prawicy - mówi rozmówca portalu PolskieRadio24.pl. Sejm ponownie pochyli się nad nowelizacją w przyszłym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Krajowy Plan Odbudowy Sejm Senat PiS polityka ustawa POLSKA Marek Ast

Maria Koc o poprawkach Senatu do ustawy o SN: wychodzą daleko poza to, co powinno się tam znaleźć

- Poprawki Senatu wychodzą daleko poza to, co w tej ustawie powinno się znaleźć, aby zrealizować kamienie milowe. W takim kształcie, w jakim ustawa wyszła z Sejmu, powinna była ona ostatecznie opuścić parlament - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Koc, senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sąd Najwyższy sądownictwo Sejm Senat reforma sądownictwa Krajowy Plan Odbudowy Maria Koc Polskie Radio 24 Stanisław Janecki

"Będę rekomendował odrzucenie poprawek Senatu". Marek Ast o pracach komisji nad ustawą o Sądzie Najwyższym

- Podczas posiedzenia komisji sprawiedliwości będę rekomendował odrzucenie poprawek Senatu do ustawy o Sądzie Najwyższym - powiedział przewodniczący komisji sprawiedliwości i praw człowieka Marek Ast (PiS). Komisja zbierze się prawdopodobnie w poniedziałek przed trzydniowym posiedzeniem Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo reforma sądownictwa Sejm Senat Krajowy Plan Odbudowy Sąd Najwyższy Marek Ast

Senat zaproponował 14 poprawek do ustawy o SN. Bernacki: opozycji chodzi o to, by blokować KPO

-  Opozycja realizuje scenariusz, który usłyszeliśmy z ust Rafała Trzaskowskiego, że trzeba mrozić pieniądze z KPO - mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS Włodzimierz Bernacki. Senat przyjął we wtorek  nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Wniósł do niej rekomendowane uprzednio przez senackie komisje 14 poprawek, które znacząco przekształcają przepisy noweli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krajowy Plan Odbudowy POLSKA Komisja Europejska Senat Sąd Najwyższy

Minister Szynkowski vel Sęk w Senacie: nowela dot. SN to rezultat przełamania impasu w rozmowach z KE

Minister do spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił w Senacie, że nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym jest rezultatem przełamania impasu w rozmowach z Komisją Europejską na temat KPO. Zaznaczył, że jej uchwalenie pozwoli na odblokowanie środków unijnych dla Polski na realizację Krajowego Planu Odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy szymon szynkowski vel sęk Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy

Ustawa o SN w Senacie. Nowicka: opozycja chce ją poprawić

- Mówi się o czternastu poprawkach, które były zgłaszane przez opozycję. Senat intensywnie pracuje i dąży do tego, żeby tę ustawę poprawić. Chodzi o to, żeby Komisja Europejska nie miała żadnych wątpliwości co do stanu praworządności w Polsce i abyśmy dzięki temu mogli uzyskać jak najszybciej środki z KPO - podkreśliła w Polskim Radiu 24 poseł Nowej Lewicy Wanda Nowicka. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka lewica Wanda Nowicka reforma sądownictwa Krajowy Plan Odbudowy

Ustawa o Sądzie Najwyższym w Senacie. Terlecki: Sejm odrzuci poprawki izby wyższej

Jak poinformował wicemarszałek Sejmu i szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki, "jest bardziej niż prawdopodobne" odrzucenie poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. To ustawa, która ma realizować najważniejsze kamienie milowe z polskiego KPO i umożliwić wypłatę środków unijnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo reforma sądownictwa Sejm Senat Krajowy Plan Odbudowy Sąd Najwyższy

Krajowy Plan Odbudowy. Ekspert: ogromna szansa na pobudzenie inwestycji

- Inwestycje firm to pierwszy warunek do tego, żeby dobrobyt w Polsce rósł - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kamil Sobolewski, główny ekonomista Pracodawców RP. Fundusze z Krajowego Planu Budowy mogą pozytywnie wpłynąć na wydajność polskiej gospodarki i doprowadzić m.in. do szybszego wzrostu naszych pensji.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Polskie Radio POLSKA społeczeństwo Błażej Prośniewski Krajowy Plan Odbudowy

Szynkowski vel Sęk: budżet bez pieniędzy z KPO się nie zawali, ale te środki nam się należą

- Budżet bez pieniędzy z KPO się nie zawali, ale byłoby wielką niefrasobliwością i brakiem odpowiedzialności niesięganie w kryzysie po tanie środki, które nam się należą - mówi minister ds. Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk w najnowszym wydaniu tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy szymon szynkowski vel sęk

TYLKO U NAS Ustawa o SN. Wiemy, jakie poprawki wniesie w Senacie opozycja. Jan Mosiński: to zła decyzja

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki przekazał, jakie poprawki opozycja wniesie w Senacie do ustawy o Sądzie Najwyższym. - Wprowadzanie zmian w tej nowelizacji to zła decyzja. Ma podtekst bardziej polityczny niż merytoryczny - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Jan Mosiński. 
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Senat opozycja Krajowy Plan Odbudowy Jan Mosiński polityka POLSKA

Kiedy wniosek ws. KPO? Szynkowski vel Sęk podał dwa istotne warunki do spełnienia

- Zostały nam do spełnienia dwa istotne warunki: przyjęcie ustawy o Sądzie Najwyższym i przyjęcie ustawy wiatrakowej. Wtedy złożymy wniosek ws. KPO - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Szymon Szynkowski vel Sęk, minister do spraw Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka szymon szynkowski vel sęk Beata Michniewicz Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska