more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kreml

NASZ WYWIAD Scenariusz krymski na Białorusi? "Presja Kremla wzrasta"

- Sądzę, że scenariusz krymski wobec Białorusi jest obecnie omawiany przez Kreml śmielej niż wcześniej – mówi portalowi PolskieRadio24.pl były wiceminister spraw zagranicznych Białorusi, dysydent Andrej Sannikau. Polityk musiał opuścić Białoruś przed kilku laty w związku z prześladowaniami, był represjonowany, spędził kilka lat w więzieniu po wyborach 2010 roku.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Raport Białoruś Białoruś Rosja Aleksander Łukaszenka Władimir Putin Kreml

Głowy państw nalegają na uwolnienie ukraińskich marynarzy

Prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel w rozmowach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w sobotę nalegali, by doprowadził do uwolnienia 24 ukraińskich marynarzy ujętych przez Rosję w Cieśninie Kerczeńskiej - podał rzecznik Władimira Putina. Do oddzielnych spotkań przywódców doszło na marginesie szczytu G20 w Buenos Aires.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT G20 Rosja Ukraina Niemcy Francja Władimir Putin Angela Merkel Emmanuel Macron Kreml Krym Morze Azowskie

Relacje rosyjsko-tureckie coraz lepsze

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow po spotkaniu z szefem dyplomacji Turcji Mevlutem Cavusoglu w Ankarze, powiedział, że sankcje nałożone przez Zachód "podkopują wszystkie zasady handlu światowego i wszystkie zasady przyjęte w rezolucjach ONZ, według których jednostronne środki gospodarczego przymusu są nielegalne". Jednocześnie podziękował Turcji, że ta nie przyłączyła się do zachodnich sankcji nałożonych na Moskwę. O zacieśniającej się  współpracy pomiędzy Kremlem a Ankarą, mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  Turcja Rosja Ankara Kreml Siergiej Ławrow Recep Tayyip Erdogan