X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kreml

Żurawski vel Grajewski: gdyby sankcje UE na Rosję były lepiej wymierzone, wpłynęłyby na decyzję Kremla

- Gdyby te sankcje były lepiej wymierzone, to rzeczywiście byłaby szansa, że wpłynęłyby na proces decyzyjny na Kremlu, bo przecież o to chodzi. Nie dystansując się od potrzeby nałożenia kary sankcji także na urzędników, którzy mają charakter wykonawczy, a nie decyzyjny, podjęte decyzje przekładają na praktykę posunięć państwowych - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Rosja Unia Europejska Niemcy Kreml sankcje Unii Europejskiej Aleksiej Nawalny Cypr Angela Merkel

NASZ WYWIAD Ważą się losy Mińska. Milinkiewicz: dla Kremla integracja z Białorusią to priorytet, brakuje ostrej reakcji Zachodu

- Walka o niezależność Białorusi toczy się każdego dnia. Choć kampania integracyjna Kremla na co dzień nie rzuca się w oczy, to trzeba mieć świadomość, że Moskwa obecnie koncentruje swoją uwagę przede wszystkim na Białorusi. Dlaczego? Idea neoimperialna Kremla nie może być zrealizowana bez Białorusi, zwłaszcza po przegranej na Ukrainie - zauważa Aleksander Milinkiewicz, b. kandydat opozycji na prezydenta Białorusi, w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest opozycja demokratyczna Unia Europejska NASZ WYWIAD Białoruś Raport Białoruś

TYLKO U NAS Współpracownika Niemcowa truto dwa razy, miał 5 proc. szans, by przeżyć. "Bellingcat": śledził go szwadron śmierci FSB

W ślad za znanym opozycjonistą Władimirem Kara-Murzą, któremu dwa razy udało się uniknąć śmierci po próbach otrucia niezidentyfikowaną substancją, jeździli w ślad członkowie tego samego komanda FSB, które zaaplikowało Aleksiejowi Nawalnemu nowiczok. To ustalenia portalu "Bellingcat". Portal ten dowodzi także, że podróże "szwadronu śmierci FSB" można powiązać z przypadkami nagłych śmierci co najmniej trzech osób, w tym dziennikarza i aktywisty. Dziennikarze kontynuują śledztwo. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna USA FSB TYLKO U NAS

"Rosja ignoruje orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka". Borrell o sprawie Nawalnego

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Josep Borrell napisał na Twitterze, że "rosyjskie sądy nadal ignorują orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie Aleksieja Nawalnego". Zapowiedział, że w poniedziałek podczas posiedzenia Rady ds. Zagranicznych szefowie 27 państw będą rozmawiać nad dalszymi krokami, które podejmie Unia Europejska w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Aleksiej Nawalny Bruksela prawa człowieka Rosja Kreml

NASZ WYWIAD "Proces pokazowy". Wiceszef Biełsatu: sankcje UE powinny być masowo nakładane na winnych represji, to nic nie kosztuje

- Na Białorusi mamy ponad 250 więźniów politycznych, 1800 spraw karnych po protestach, 33 tysiące osób zatrzymano. A na liście unijnych sankcji jest 88 białoruskich urzędników. To śmieszne. Trzeba w taki sposób wprowadzać sankcje, by sędzia, która staje się instrumentem systemu represji, jak np. w przypadku dziennikarek Biełsatu, miała świadomość tego, że następnego dnia po wyroku zostanie wpisana na listę sankcyjną i cały świat zachodni będzie dla niej zamknięty – mówi portalowi PolskieRadio24.pl wicedyrektor Biełsatu Alaksiej Dzikawicki.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna Unia Europejska USA NASZ WYWIAD Białoruś

Wyrok dla działaczki Otwartej Rosji. Nie zwolnili jej z aresztu, by odwiedziła umierające dziecko

Rosyjski sąd pierwszy raz ogłosił wyrok na podstawie krytykowanych przepisów o tak zwanych "niepożądanych organizacjach". Oskarżoną jest działaczka opozycyjnego ruchu Otwarta Rosja - Anastazja Szewczenko. Sąd w Rostowie nad Donem skazał ją na 4 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu. Obrońcy praw człowieka uznali kobietę za więźnia politycznego.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna Unia Europejska USA

NASZ WYWIAD Ekspert OSW: Kreml szantażuje Europę, nie wierzy w sankcje UE i może wznowić działania zbrojne przeciw Ukrainie

- Rosyjska dyplomacja w ostatnich miesiącach próbuje za pomocą ostrego języka, oskarżeń i gróźb całkowitego zerwania relacji, zastraszyć UE i wymusić na niej zmianę postawy wobec Moskwy, której nie podoba się krytyka naruszeń praw człowieka  - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Witold Rodkiewicz (OSW), komentując niedawne słowa Siergieja Ławrowa o możliwym zerwaniu relacji z Unią Europejską. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna Unia Europejska USA Siergiej Ławrow NASZ WYWIAD

Sytuacja polityczna w Rosji. Prof. Nowak: Putin może obawiać się, że Nawalnego popiera ktoś z KGB

- Moim zdaniem problem Putina może polegać na tym, że Nawalnego popiera ktoś z otoczenia KGB. W swoim filmie pokazał on Putina na podstawie drobiazgowych danych, które trudno otrzymać nawet najlepiej zorganizowanemu zasobowi CIA - powiedział o sytuacji w Rosji prof. Andrzej Nowak, historyk i sowietolog.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja Aleksiej Nawalny Moskwa Kreml KGB służby specjalne ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

NASZ WYWIAD Ekspert: widać obawy przed sankcjami UE, Ławrow próbuje im zapobiec, wysyłając bliżej nieokreślone groźby

- Szef MSZ Siergiej Ławrow potwierdził niechcący, że sankcje to kłopot dla gospodarki Rosji, zapewne także dla urzędników, propagandzistów i oligarchów, którzy lubią korzystać z przyjemności życia na Zachodzie, a w Rosji publicznie podtrzymują tezy o upadku zachodniej cywilizacji – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Ernest Wyciszkiewicz (CPRDiP), odnosząc się do wypowiedzi Ławrowa o możliwym "zerwaniu relacji z UE" w przypadku dotkliwych sankcji unijnych.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna Unia Europejska USA

Ławrow: Rosja jest gotowa na zerwanie relacji z Unią Europejską

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział w piątek, że Moskwa jest gotowa do zerwania relacji z UE w przypadku sankcji, które będą zagrażały jej gospodarce. - Nie chcemy izolować się od życia międzynarodowego, ale trzeba być na to gotowym - dodał. MSZ Rosji zareagowało potem na tę wypowiedź, tłumacząc, że chodzi o sytuację, gdyby to UE inicjowała zerwanie relacji.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna Unia Europejska USA ŚWIAT

NASZ WYWIAD Ekspert: wizyta w Moskwie to katastrofa, Borrell powinien zrezygnować, a Zachód nałożyć sankcje i zatrzymać NS2

- Wizyta Josepa Borrella w Moskwie to katastrofa i amatorszczyzna. Jeśli ktoś udaje się do Moskwy, powinien umieć jasno przedstawiać stanowisko i występować w obronie swoich racji. Kreml ma bardzo szczególny rodzaj prowadzenia dyplomacji. Trzeba o tym wiedzieć - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Anders Aslund, analityk think tanku "Atlantic Council".
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna Unia Europejska USA NASZ WYWIAD

Rządząca partia Rosji chce zakazać "zagranicznym agentom" kandydowania w wyborach

Rządząca partia Jedna Rosja chce zakazać osobom uznanym za "zagranicznego agenta" kandydowania w wyborach - poinformowało Radio Svoboda. Rosyjscy obrońcy praw człowieka zwrócili uwagę, że władze Rosji przed zaplanowanymi na wrzesień wyborami parlamentarnymi wprowadzają przepisy, które coraz bardziej ograniczają wolności konstytucyjne.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna ŚWIAT polityka społeczeństwo

Wydalenie dyplomatów UE. Robert Kwiatkowski: to prowokacja w dobrym, rosyjskim stylu

- Odbyło się to w momencie, kiedy Josep Borrell odbywał konferencję z ministrem spraw zagranicznych Rosji panem Ławrowem. To prowokacja w dobrym, rosyjskim stylu - powiedział o wydaleniu dyplomatów UE z Rosji za wspieranie Aleksieja Nawalnego poseł Lewicy, Robert Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Unia Europejska Władimir Putin Siergiej Ławrow Aleksiej Nawalny protest więźniowie polityczni Moskwa Kreml dyplomacja ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

NASZ WYWIAD "Notowania Putina mocno spadają wśród młodych. A więźniowie tacy jak Nawalny, zwyciężali już w polityce, jak Mandela"

- Poziom konfrontacji między władzą i społeczeństwem rośnie. Trudno powiedzieć jednoznacznie, że władza wyjdzie zwycięsko z tej walki - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl działacz Memoriału Siergiej Dawidis, komentując sytuację w Rosji po orzeczeniu sądu w sprawie Aleksieja Nawalnego, który zamienił karę w zawieszeniu w sprawie Yves Rocher na blisko dwa lata i osiem miesięcy więzienia.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna Unia Europejska