more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krym

Putin "musi zachować twarz"? Zełenski reaguje: takie słowa europejskich liderów są niestosowne

- Proponowanie nam przez niektórych europejskich liderów, byśmy coś odstąpili, by ratować twarz rosyjskiego prezydenta, jest niestosowne - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski we włoskiej telewizji. - Niektórzy mówią, że trzeba znaleźć drogę do Putina. Ale zrozumcie: my tej drogi szukaliśmy od lat, a teraz leżą na niej zwłoki naszych obywateli - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Rosja Ukraina Europa Wołodymyr Zełenski Władimir Putin Krym

Zaginęła ukraińska dziennikarka. Rozpowszechniała na Krymie informacje o rosyjskiej inwazji

Rzeczniczka praw człowieka Ukrainy Ludmyła Denisowa przekazała w mediach społecznościowych, że na Krymie pod koniec kwietnia zaginęła pielęgniarka i dziennikarka Iryna Daniłowycz. Działaczka społeczna - jak czytamy - rozpowszechniała na okupowanych terenach prawdziwe informacje o rosyjskiej inwazji. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Krym

Rosjanie wtargnęli do przedstawicielstwa prezydenta Ukrainy w Chersoniu. Biuro: nie wykluczamy prowokacji

Rosyjscy okupanci wtargnęli w niedzielę do biura Przedstawicielstwa Prezydenta Ukrainy mieszczącego się w Chersoniu, na Krymie. Wyłamano drzwi, zdjęto ukraińską flagę, prawdopodobnie wyniesiono sprzęt komputerowy i dokumenty - przekazało przedstawicielstwo w komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni atak Rosja agresja konflikty międzynarodowe Krym

8. rocznica aneksji Krymu przez Rosję. MSZ: konsekwentnie ją potępiamy

W oświadczeniu wydanym w 8. rocznicę rosyjskiej aneksji Krymu i miasta Sewastopol MSZ podkreślono fakt, że Polska nadal uważa ją za nielegalną i konsekwentnie ją potępia. Zapewniono również o wsparciu dążenia Ukrainy do zachowania integralności terytorialnej i wezwano Rosję do wycofania się z terytorium naszego wschodniego sąsiada.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Rosja Krym MSZ

Tymur Jaszczenko: zło się obudziło i pokazało swoją twarz

W tych dnia w sieci i w kinach w całej Polsce odbywają się specjalne pokazy ukraińskich filmów. To kolejny wyraz solidarności z walczącym o wolność narodem ukraińskim, ale też forma pomocy, gdyż dochód z biletów jest przeznaczony dla ofiar wojny. Gościem specjalnym "Trójkowo, filmowo" jest ukraiński reżyser Tymur Jaszczenko, twórca dramatu "U331 Czerkasy", który powstał w koprodukcji ukraińsko-polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński FILM Ukraina KULTURA Krym Trójka

Atak Rosji – solidarni z Ukrainą. Piosenki, które dodawały otuchy

Muzyka ma moc łączenia ludzi i dodawania otuchy w ciężkich chwilach. Polscy artyści dawali wyraz solidarności z walczącą o wolność i niepodległość Ukrainą – szczególnie podczas dramatycznych wydarzeń w czasie Majdanu w Kijowie w 2013 i 2014 roku.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Maciej Maleńczuk Enej Haydamaky Maleo Reggae Rockers Darek Malejonek W POLSKIM RADIU Ukraina Rosja Kijów Krym Władimir Putin
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem