more_horiz
PR24 Portal
Section05

Krzysztof Gawkowski

Znalezisko pod Bydgoszczą. Marszałek Sejmu: sprawa trafiła do komisji obrony i służb specjalnych

 - Sprawa ta została skierowana - w trybie niejawnym - do połączonych sejmowych komisji obrony narodowej i służb specjalnych - powiedziała we wtorek podczas obrad Sejmu marszałek Elżbieta Witek, odnosząc się do apelu posłów opozycji o informację MON ws. szczątków rakiety znalezionej pod Bydgoszczą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek Bydgoszcz wojsko Krzysztof Gawkowski

"Gdyby materiały SB były wiarygodne, użyto by ich". Politycy o atakach na św. Jana Pawła II

Po reportażu TVN "Franciszkańska 3" nie ustają ataki wymierzone w Jana Pawła II. Jak mówił w Programie 3 Polskiego Radia Adam Bielan (Partia Republikańska) "gdyby materiały SB były wiarygodne, użyto by ich w późniejszych latach". Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli też: Władysław Teofil Bartoszewski (Koalicja Polska), Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica), Bartosz Kownacki (Prawo i Sprawiedliwość), Małgorzata Paprocka (Kancelaria Prezydenta RP) i Joanna Senyszyn (Polska Partia Socjalistyczna).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Bartosz Kownacki Adam Bielan Joanna Senyszyn Krzysztof Gawkowski Władysław Teofil Bartoszewski Jan Paweł II Kościół katolicki bronimy Jana Pawła II

Gawkowski: ośmieszono projekt wspólnej listy, Lewica nie będzie już na nią czekać

– Lewica zaczęła się sama przygotowywać do wyborów. Nie będziemy czekali: przeciąganie tej liny przez kolejne miesiące jest osłabianiem szansy na zwycięstwo z PiS-em – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, przewodniczący klubu Nowa Lewica, odnosząc się do projektu wspólnej listy ugrupowań opozycyjnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Ukraina pomoc wojna na Ukrainie Rosja Krzysztof Gawkowski Beata Michniewicz

Senat wybrał do SN ławników z KOD. Gawkowski z Lewicy: są gwarantem niezawisłości

- Oczekiwałbym wstrzemięźliwości w działaniu politycznym - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski. Tak szef klubu parlamentarnego Lewicy ocenił wybór przez Senat nowych ławników SN związanych z Komitetem Obrony Demokracji. Gawkowski przyznał, że wyłonione osoby są gwarantem niezawisłości sądu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy Krzysztof Gawkowski Komitet Obrony Demokracji prawo polityka

Gawkowski o ew. wspólnej liście opozycji w wyborach: Lewica jest raczej bliżej samodzielnego startu

Jeżeli będzie wspólna lista w wyborach parlamentarnych to wystartujemy, ale obecnie wspólna lista to chocholi taniec - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski. Szef klubu parlamentarnego Lewicy dodał, że jego ugrupowanie teraz jest raczej bliżej samodzielnego startu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Gawkowski wybory w Polsce lewica lewica i demokraci Katarzyna Gójska

Wspólna lista opozycji w wyborach? Krzysztof Gawkowski wskazał warunki

- Uważamy, że jeżeli ma powstać wspólna lista wyborcza, to musi być na niej miejsce zarówno dla Szymona Hołowni, jak i dla PSL, Platformy Obywatelskiej, a także dla Nowej Lewicy - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski. Jak dodał, jeśli tego pomysłu nie uda się zrealizować, to lewica wystartuje sama.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA polityka wybory opozycja Krzysztof Gawkowski

"KE nie będzie się bawić w ciuciubabkę". Poseł Nowej Lewicy o działaniach rządu ws. KPO

- Nie powinno być tak, jak przy ostatniej ustawie, która miała zmienić coś w wymiarze sprawiedliwości, a skończyło się na tym, że zmieniliśmy nazwę jednej instytucji na drugą i KE powiedziała, że w taką ciuciubabkę nie będzie się bawić - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, poseł Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka samorząd Nowa Lewica Trójka Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Komisja Europejska UE Krzysztof Gawkowski Beata Michniewicz

Atak na siedzibę PiS. Gawkowski: to trzeba jednoznacznie potępić

- Jestem w tej sprawie zawsze po stronie rozsądku. Ta osoba powinna mieć zarzuty, być osądzona, bo to jest dla mnie coś, co nie mieści się w kanonie debaty politycznej. Nikogo nie można niczym straszyć - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski, odnosząc się do wtorkowego ataku na siedzibę PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Grzegorz Jankowski Krzysztof Gawkowski PiS Prawo i Sprawiedliwość Warszawa atak polityka POLSKA

Mobilizacja w Rosji. Skurkiewicz: armia Putina to kolos na glinianych nogach

- Ta armia, która jeszcze kilkanaście miesięcy temu była uznawana za gigantyczną, dobrze wyposażoną, dziś jest wielkim kolosem na glinianych nogach - powiedział wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz w "Śniadaniu w Trójce". Odniósł się tym samym do mobilizacji ogłoszonej w Rosji. Gośćmi Beaty Michniewicz byli także Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta), Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica) i Andrzej Halicki (europoseł Platformy Obywatelskiej).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Beata Michniewicz Paweł Szrot Krzysztof Gawkowski Andrzej Halicki Wojciech Skurkiewicz Rosja wojna 2022 Ukraina wojna na Ukrainie Władimir Putin