X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krzysztof Grzybowski

Orzeczenie TK ws. aborcji eugenicznej. Prof. Reginia-Zacharski: nie widzę drogi odwoławczej

- Mamy orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który jest organem przecież władzy sądowniczej, jest to sąd prawa w Polsce. Prawdę powiedziawszy, nie bardzo tutaj widzę drogę odwoławczą, dlatego że to jest - zdaje się - sąd, a właściwie trybunał, ostatniego słowa, on interpretuje prawo - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Jacek Reginia-Zacharski, komentując orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. aborcji eugenicznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski POLSKA polityka aborcja Trybunał Konstytucyjny

Nowy ruch Trzaskowskiego. Dr Rydliński: Aleksander Kwaśniewski mógłby złożyć protest do sądu

- "Wspólna Polska" to hasło wyborcze Aleksandra Kwaśniewskiego z pierwszej fazy kampanii prezydenckiej w 1995 roku. Zastanawiam się, czy chciałby on uprzykrzyć życie Rafałowi Trzaskowskiemu i złożyć protest, w którym nie byłby bez racji - powiedział dr Bartosz Rydliński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krzysztof Grzybowski Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska

Ekspert: system ochrony zdrowia ostatnim odwodem, ważne, by zadziałały inne bezpieczniki

- Przebieg pandemii zależy nie tylko od działania systemu ochrony zdrowia. Istotne są też odpowiednia organizacja szkół, zachowanie dystansu społecznego, poważne traktowanie przez obywateli zasad higieny oraz noszenia maseczek, a także działanie systemu szybkiego wykrywania ognisk - powiedziała Maria Libura z Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia zdrowie wirus choroby zakaźne choroby płuc Krzysztof Grzybowski

Ekspert o wizycie Andrzeja Dudy na Ukrainie: dialog jest niezbędny, to szansa na rozbrojenie niektórych min

- Na pewno nie możemy zamykać się, jako Polacy, wyłącznie do tematu Wołynia. (…) Jeśli będziemy ograniczali się tylko do negatywnych doświadczeń, to nie zrozumiemy drugiej strony - powiedział Bartosz Tesławski, ekspert ds. Europy Wschodniej, portal NaWschodzie.eu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krzysztof Grzybowski Ukraina Andrzej Duda relacje polsko-ukraińskie Wołodymyr Zełenski

Prezes PTE: wzrost liczby zakażeń COVID-19 wymusi obszary lockdownu

- Zamykanie gospodarek na pewno nie będzie takie, jak na początku pandemii. Narastająca liczba zachorowań na COVID-19 wymusi obszary lockdownu, co już się przejawia w zamykaniu połączeń komunikacyjnych do niektórych krajów, albo narzucaniu surowych zasad dotyczących kwarantanny - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, ekonomista, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ekonomia gospodarka polska Krzysztof Grzybowski

XX Dzień Papieski. Ks. Grabowski: zachęca nas do myślenia w duchu naszego świętego rodaka

- Dzień Papieski to okazja do przypominania nie tylko postaci św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim jego nauczania. To również szansa na to, by był on kimś bliskim, wyjątkową i żywą osobą dla młodszych rodaków, tych, którzy go nie pamiętają - powiedział ks. Jarosław Grabowski z tygodnika "Niedziela". - Tego dnia papież-Polak po raz kolejny przemawia do nas jasno i wyraźnie - dodał o. Stanisław Tasiemski, dominikanin z Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Krzysztof Grzybowski Jan Paweł II papież Dzień Papieski wiara religia chrześcijaństwo Karol Wojtyła

Prof. Gut: gdy zasłonimy tylko usta, właściwie nie mamy żadnej ochrony, zasłonięte muszą być i usta, i nos

- Osoba przebywająca w otoczeniu zakażonego, ale przestrzegająca zasad bezpieczeństwa, jest praktycznie zabezpieczona. Ważny jest dystans i zasłonięte usta oraz nos. - powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut. - Zasłonięcie samych ust, to tak jakbyśmy nie mieli maseczki w ogóle - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Krzysztof Grzybowski koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie pandemia choroby płuc choroby zakaźne wirus Poradnik - koronawirus

"Mają dość dyktatury, mizernych płac i poniżania". Rusłan Szoszyn o sprzeciwie Białorusinów wobec Łukaszenki

- W wielu miejscach, gdzie odbywały się protesty, nigdy, od upadku Związku Radzieckiego, nie było dosłownie żadnych manifestacji - powiedział Rusłan Szoszyn, dziennikarz "Rzeczpospolitej". - To olbrzymia zmiana - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Białoruś Krzysztof Grzybowski wybory prezydenckie prezydent Aleksander Łukaszenka

"To może być koniec strategii opozycji totalnej". Prof. Chwedoruk o spotkaniu w Pałacu Prezydenckim

- To może być po prostu niezbyt głośny koniec strategii polegającej na byciu "opozycją totalną", przyznanie, że ta strategia zawiodła - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z UW. W ten sposób skomentował czwartkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Rafał Chwedoruk POLSKA polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski

Publicysta: gdy neoliberałowie mówią o "Nowej Solidarności", obrażają tych, którzy heroicznie walczyli

- Niezłomna walka ludzi "Solidarności" o godność człowieka nie skończyła się wraz z upadkiem komunizmu. Trwała całe lata 90., gdy panowała doktryna neoliberalizmu - powiedział Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Rafał Trzaskowski Solidarność Mateusz Morawiecki Lubelszczyzna strajki robotnicy

Prof. Młyńczyk: Trzaskowski jest ostatnią nadzieją PO na zwycięstwo. Budka go nie gwarantuje

- Rafał Trzaskowski jest chyba ostatnią nadzieją na realizację czegoś, co pozwoliłoby przymierzyć się do powrotu do władzy. Niewątpliwie tego nie gwarantuje Borys Budka - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Grzybowski Polskie Radio 24 Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Borys Budka opozycja

Prof. Gut: twierdzenie, że koronawirus boi się wysokich temperatur to mit, wszystko zależy od nas

- Społeczeństwo stwierdziło, że zniesienie obostrzeń oznacza zakończenie problemu. To błąd w myśleniu. Europa zaczyna mieć drugą falę koronawirusa z powodu rozluźnienia zachowań przekraczających przyjęte zasady - powiedział prof. Włodzimierz Gut, wirusolog, doradca Głównego Inspektora Sanitarnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Krzysztof Grzybowski koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia zdrowie choroby płuc wirus

"Mechanizm praworządności musi budzić kontrowersje". Karol Gac o negocjacjach budżetu UE

- Pamiętajmy że mechanizm praworządności musi budzić kontrowersje i wątpliwości. Definicje, które zaproponowano są na tyle ogólne, że ten mechanizm mógłby stać się wytrychem innych państw, by grozić drugim państwom - powiedział w Polskim Radiu 24 na temat negocjacji budżetu unijnego Karol Gac (DoRzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Unia Europejska budżet UE 2021-2027 budżet unijny budżet ue Europa polityka Karol Gac Krzysztof Grzybowski