X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krzysztof Grzybowski

Repetowicz: siły Masuda walczą o przetrwanie, nie odbiją Afganistanu z rąk talibów

Trzeba pamiętać, że Ahmad Masud nie jest swoim ojcem, tylko żyje blaskiem swojego ojca - to jest bardzo ważne. Po drugie - siły jego ojca kontrolowały znacznie większe terytorium, podczas gdy obecnie to terytorium jest bardzo ograniczone i jest otoczone, może być zasadniczo "wzięte głodem" - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. Bliskiego Wschodu Witold Repetowicz, komentując ostatnią prowincję broniącą się w Afganistanie przed talibami.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski ŚWIAT Afganistan Bliski Wschód talibowie

"Porozmawiamy o przyszłości w oryginalny sposób". Dr Kawecki o festiwalu poświęconym pamięci Lema

Ten festiwal, to konglomerat wydarzeń kulturalnych, naukowych i technologicznych. Chcemy rozmawiać o przyszłości, ale w dość oryginalny sposób. Na koniec będzie wyjątkowe wydarzenie, bo po raz pierwszy w historii wręczymy nagrody im. Stanisława Lema - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki z Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema o festiwalu Bomba Megabitowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NAUKA technologia nowe technologie społeczeństwo Krzysztof Grzybowski Polskie Radio 24 Stanisław Lem Rok Lema

Prof. Krysiak: depopulacja jest wrogiem numer jeden, także dla gospodarki

- Sprawy myślenia o rękach do pracy nie mogą się odbywać tak, jak robili to Niemcy, tu musi być długoterminowa perspektywa i jakaś strategia. Ta strategia musi się opierać o zwalczanie ideologii depupolacyjnych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana. Jak dodał, dzięki Polskiemu Ładowi "w długiej perspektywie Polska ma szansę odbudować populację".
Zobacz więcej na temat:  ekonomia gospodarka polska POLSKA Krzysztof Grzybowski GOSPODARKA społeczeństwo

Mateusz Wyrwich: ustawa medialna przywróci porządek prawny w Polsce

- Nie może być tak, by w jakimkolwiek kraju były ustawy uchwalane pod presją USA - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich z tygodnika "Niedziela". - Oczywiście, silniejszy może więcej, co niejednokrotnie pokazywała Unia Europejska, ale mam nadzieję, że w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi do czegoś takiego nie dojdzie - wskazał publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Grzybowski media legislacja ustawa medialna

"Takie zakończenie obrad byłoby dla rządu destrukcyjne". Michał Karnowski o posiedzeniu Sejmu

- Obóz rządzący nie mógł sobie pozwolić na to, żeby Sejm zakończył obrady z takim właśnie wnioskiem, że rząd stracił większość. To by było z punktu widzenia polityki rządu, z punktu widzenia jego celów absolutnie destrukcyjne, nieprawdziwe - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski z portalu wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sejm Prawo i Sprawiedliwość opozycja Jarosław Gowin Krzysztof Grzybowski Michał Karnowski

Dr Artur Bartoszewicz: nie widać czynników łagodzących inflację

- Cały czas nierozwiązana jest kwestia zadłużenia gospodarek światowych, co wg oficjalnej narracji było przyczyną kryzysu 2008 r. Od tego momentu sytuacja nie tylko się nie poprawiła, ale pogorszyła. Dziś czynnik zapalny kryzysu ciągle wisi nad nami - mówił w Polskim Radiu 24 Dr Artur Bartoszewicz (SGH).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Polski Ład Krzysztof Grzybowski Magdalena Złotnicka inflacja społeczeństwo

Dr Małgorzata Bonikowska o sporze wokół Izbie Dyscyplinarnej: system prawa unijnego musi być spójny

- Polska jest członkiem UE, uczestniczy we wszystkich pracach instytucji unijnych, budowanie wrażenia, że jest jakaś Unia obok, która jest obcym ciałem i czegoś od nas chce, jest absolutnie mylące - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE reforma sądownictwa Karol Karski Krzysztof Grzybowski

Przewodniczący FPP: obciążenia po stronie przedsiębiorców powinny rosnąć w sposób uporządkowany

- Naszym zdaniem należałoby zrobić kilka kroków wstecz i rozważyć, w jaki sposób ułożyć kwestie składki zdrowotnej i wpływów do budżetu, zachowując działający od lat bardzo sprawny system podatku liniowego - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka koalicja Polski Ład Krzysztof Grzybowski

"Jesteśmy w stanie odmienić życie rodzin". Sylwia Hazboun zachęca do pomocy Libańczykom

- Naszą pomocą nie jesteśmy w stanie odmienić tego, co się dzieje w Libanie, ale jesteśmy w stanie odmienić życiu kilkuset rodzin, którymi się opiekujemy - mówiła w Polskim Radiu 24 Sylwia Hazboun z Caritas Polska. Zachęciła też, by zaplanować pomaganie w wydatkach - przyznała i zachęciła Słuchaczy, by dołączali do programu Rodzina rodzinie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Caritas Liban Krzysztof Grzybowski

Kulisy śmierci dziennikarzy w Afryce. Agnieszka Bryc: wersja oficjalna upadła

Mijają trzy lata od śmierci trzech rosyjskich dziennikarzy w Republice Środkowoafrykańskiej. - Dziennikarze, prowadzący w tej sprawie śledztwo podejrzewają, że zginęli oni dlatego, że interesowali się śladami "Wagnerowców" w Republice Środkowoafrykańskiej, a więc tym, czym nie powinni - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Agnieszka Bryc Krzysztof Grzybowski Rosja

Prof. Michał Kleiber: powrót Donalda Tuska nie rozwiązał problemu opozycji

- Wygląda na to, że Donald Tusk aspiruje do bycia liderem całej opozycji, że ma pewne poparcie polityczne i społeczne, ale ono nie jest takie, by przesądzało, jak się sprawy potoczą - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze". - Połowa pytanych nie jest w stanie wskazać lidera opozycji - dodał, przywołując sondaż.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Kleiber Krzysztof Grzybowski opozycja Donald Tusk polityka

Prof. Mączyńska: pracujący w niedzielę powinni dostawać wyższą stawkę

To powinno się odbywać na zasadzie decyzji biznesowych i porozumieć przedsiębiorców z pracownikami. A co do roli państwa, to państwo powinno stanowczo zadbać o to, żeby pracodawcy dopełniali swoich obowiązków wynikających z tego, że inaczej powinni płacić pracownikom w niedzielę, a inaczej w dzień powszedni - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, komentując zagadnienie zakazu handlu i pracy w niedzielę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Elżbieta Mączyńska POLSKA GOSPODARKA handel handel w niedzielę Trybunał Konstytucyjny

Alvin Gajadhur: akcja "Bezpieczny autokar" przynosi efekty

- Przez dwa tygodnie wakacji skontrowaliśmy ponad 430 autokarów, które wiozły dzieci na letni wypoczynek. Zatrzymaliśmy 21 dowodów rejestracyjnych - mówił w Polskim Radiu 24 Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polskie Radio Kierowców kierowca kontrola Główny Inspektorat Transportu Drogowego Alvin Gajadhur Krzysztof Grzybowski służby i bezpieczeństwo wakacje kolonie wypoczynek POLSKA

"Putin nie wycofa się ze swojej polityki". Dr Górka-Winter o szczycie w Genewie

- Sytuacja między Federacją Rosyjską a Zachodem jest generalnie mówiąc napięta. Lista zarzutów wobec Rosji jest oczywiście Putinowi znana i możemy zapytać przewrotnie: "no i cóż można powiedzieć?". Putin nie wycofa się ze swojej polityki  - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Beata Górka-Winter, ekspert ds. bezpieczeństwa z UW, komentując szczyt Biden-Putin.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ameryka USA Joe Biden Władimir Putin Krzysztof Grzybowski Polskie Radio 24

Paweł Badzio: w związku z wyborem RPO pojawiło się na stole wiele tortów do podziału

- Można się zastanawiać na przykład, czy niektórym ugrupowaniom politycznym nie zależy na tym, żeby stoczyć rychło walkę o to miejsce, które zostawi pani Lidia Staroń. Zauważyłem już takie opinie, że być może w miejsce Lidii Staroń pojawi się Roman Giertych - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Paweł Badzio.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski POLSKA polityka RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Senat