X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krzysztof Grzybowski

Wybory w Rzeszowie. Dr Andrzej Anusz: Zjednoczona Prawica poszła do nich podzielona

- Gdyby pojawił się inny kandydat z szeroko pojętego obozu samorządowego, mógłby w pewien sposób odebrać cześć głosów Konradowi Fijołkowi. Widać było, że opozycja tego przypilnowała, nie pojawił się żaden inny kandydat ze strony obozu opozycji i działaczy samorządowych. Widać dużą pracę polityczną - mówił w Polskim Radiu 24 Dr Andrzej Anusz, Instytut Józefa Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rzeszów podkarpackie Andrzej Anusz Krzysztof Grzybowski wybory samorządowe

Dr Raubo o szczycie NATO w Brukseli: będzie najtrudniejszym w historii

- Ten szczyt jest jednym z najtrudniejszych. Ilość nawarstwiających się problemów, począwszy od kwestii stosunku do Rosji, a skończywszy na kwestiach związanych z problemami dostosowywania się do nowego wymiaru rywalizacji państw w aspekcie technologicznym, to jest dzisiaj wręcz gigantyczne wyzwanie dla NATO jako całości - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jacek Raubo, prezes Fundacji Instytut Bezpieczeństwa i Strategii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Krzysztof Grzybowski NATO

Dr Kawecki: twórczość Stanisława Lema to nasze dobro narodowe

- Hasło "Lem 2021 - widziałem przyszłość"  wydaje się bardzo pojemne, pokazuje że patrzymy do przodu, ale nie zakotwiczamy się tylko i wyłącznie na technologii, ponieważ Stanisław Lem nie był technologiem, ale humanistą, patrzył na technologię przez pryzmat człowieka - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki - Prezes Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Lem Rok Lema nowe technologie Krzysztof Grzybowski

Baranowski: najpilniej trzeba się przyglądać spotkaniu Bidena z Putinem

- Jeśli chodzi o obawy, to tutaj zdecydowanie przychodzi do głowy szczyt Joe Bidena z Władimirem Putinem, który jest najbardziej "innym" spotkaniem, niż wszystkie pozostałe. Trzeba pilnować tego, jak dokładnie wygląda język, jak wygląda konferencja prasowa, co zostało podpisane - mówił w Polskim Radiu 24 amerykanista Michał Baranowski, dyrektor The German Marshall Fund of the United States, komentując wizytę Joe Bidena w Europie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Michał Baranowski ŚWIAT Europa Joe Biden Ameryka USA Stany Zjednoczone Władimir Putin Rosja

Prof. Grzegorz Górski: dziś na uniwersytetach zaczyna być kwestionowane wszystko, co chrześcijańskie

- Jesteśmy świadkami masowego wypychania wszystkiego, co wiąże się z chrześcijaństwem, z życia publicznego, także niestety z życia uniwersyteckiego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Górski, Kolegium Jagiellońskie, organizator Kongresu Pedagogiki Chrześcijańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski POLSKA chrześcijaństwo społeczeństwo

Prof. Młyńczyk: Tusk ma przeświadczenie, że PO prawdopodobnie nie da się odbudować

- Donald Tusk może być patronem jakichś inicjatyw związanych z Platformą, czy szerzej z opozycją, natomiast trudno zakładać, że mielibyśmy w nim znowu aktywnego polityka, który stoi na czele tego ugrupowania, bierze udział w wyścigu wyborczym i ewentualnie kieruje ugrupowaniem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja

"Rośnie prawdopodobieństwo drugiej tury". Jacek Karnowski o wyborach prezydenckich w Rzeszowie

- Zasadnicze pytanie dotyczy drugiej tury. Z tego co wiem sztabowcy, czy ludzie kręcący się wokół tej kampanii, dywagują na ten temat. Ostatnie informacje są takie, że to prawdopodobnie drugiej tury jednak rośnie - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzeszów Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Jacek Karnowski wybory prezydenckie polityka

"Wotum nieufności wobec obecnego kierownictwa PO" Prof. Kazimierz Kik o powrocie Donalda Tuska

- Musimy pamiętać o tym, że Tusk nie zostawił po sobie w Polsce dobrego polityka. Zostali wykonawcy jego woli. Debata wokół jego ewentualnego powrotu świadczy negatywnie o tych, którzy kierują PO. To jest wotum nieufności wobec obecnego kierownictwa Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Kazimierz Kik polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Krzysztof Grzybowski

"Obie strony ogłosiły zwycięstwo". Dr Agnieszka Bryc o porozumieniu Izraela i Hamasu

- Nie łudźmy się, że to, o czym mówią strony, to próba uregulowania konfliktu czy ułożenia na nowo stosunków. To kwestia długiego marszu i może do tego dojdzie. Mamy pauzę, jest promyk nadziei a jednym ze scenariuszy jest otwarcie rozmów politycznych pomiędzy stronami - komentowała sytuację dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).
Zobacz więcej na temat:  Izrael Palestyna ŚWIAT Bliski Wschód Agnieszka Bryc Krzysztof Grzybowski

"Lewica potwierdza wcześniejsze deklaracje". Prof. Ewa Marciniak o głosowaniu nad KPO

Najmocniejszy fakt jest taki: dzisiejsze komunikaty w mediach społecznościowych, ale także w mediach tradycyjnych, w telewizjach różnych liderów czy działaczy Lewicy. Oni potwierdzają fakt poparcia dla tego funduszu - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak, politolog z UW, pytana o głosowania w Sejmie nad funduszem odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy fundusze ue fundusze unijne fundusze europejskie PiS Platforma Obywatelska Krzysztof Grzybowski

Dr Wojtyla o funduszu odbudowy: spór toczy się o to, czy damy radę spłacić tak wielki kredyt

- Pieniądze z kredytu są większe, niż te, które mamy dostać w dotacjach. Myślę, że spór toczy się o to, czy będziemy w stanie w przyszłości spłacić tak duży kredyt, gdy i tak jesteśmy zadłużeni - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Edyta Wojtyla, ekonomistka, prodziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski POLSKA GOSPODARKA Krajowy Plan Odbudowy fundusze ue fundusze unijne fundusze europejskie

"Narasta coś, co można nazwać zimną wojną". Prof. Lewicki o relacjach UE i USA z Rosją

Ta zimna wojna jest "zimna" dlatego, że nie sądzę, żeby prowadziła do otwartego konfliktu. Jest wymianą nieuprzejmości i właściwie można by się zastanawiać, na ile takie działania mają znaczenie wykraczające poza ściśle rozumianą elitę polityczną - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki o relacjach Rosji z Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Zbigniew Lewicki Rosja Ameryka Europa Stany Zjednoczone USA ŚWIAT

"Mamy kalkę grypy hiszpanki". Prof. Anna Boroń-Kaczmarska o pandemii COVID-19

- Różnica między hiszpanką a pandemią COVID-19 jest taka, że w czasie hiszpanki w trzecim piku było mniej zachorowań niż w dwóch poprzednich pikach. Natomiast u nas mamy intensyfikację zakażeń - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Anna Boroń-Kaczmarska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce POLSKA społeczeństwo Krzysztof Grzybowski szczepienia szczepionka grypa

Lider zespołu Lombard wspomina Krzysztofa Krawczyka. "Był dla mnie wzorem profesjonalizmu"

- Miałem tę przyjemność współpracować z Krzysztofem Krawczykiem. Był profesjonalistą, świetnym wokalistą. Był chwalony za profesjonalizm, za to, że czy śpiewał "na żywo", czy w studiu, to zawsze wszystko było na wysokim poziomie - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Stróżniak, lider zespołu Lombard.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo MUZYKA Lombard Krzysztof Krawczyk Krzysztof Grzybowski polska piosenka POLSKA

"Te święta ukazują nam piękną perspektywę naszego człowieczeństwa". Ks. Bogdan Bartołd o Wielkanocy

- Mesjasz przychodzi po to, by wypełnić to, co zostało powiedziane wtedy, gdy człowiek odwrócił się od Pana Boga, gdy pojawił się grzech nieposłuszeństwa, kiedy jest już obietnica kogoś, kto przyjdzie i dokona odkupienia człowieka, który będzie miał możliwość powrotu do Pana Boga - mówił w Polskim Radiu 24 ks. Bogdan Bartołd, proboszcz bazyliki archikatedralnej w Warszawie p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
Zobacz więcej na temat:  katolicyzm chrześcijaństwo Wielkanoc Kościół Krzysztof Grzybowski