X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krzysztof Świątek

Prof. Ryba ws. Yad Vashem: nieobecność prezydenta nie jest milcząca, ona jest krzycząca

- Decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o niejechaniu do Yad Vashem zrobiła więcej dobrego dla polskiej sprawy niż gdyby on tam był - mówił gość "Komentarza poranka" w Programie 1 Polskiego Radia, nawiązując do Światowego Forum Holokaustu, podczas którego organizatorzy nie przewidzieli możliwości zabrania głosu przez polskiego prezydenta. W ramach protestu Andrzej Duda zrezygnował z obecności w Jerozolimie.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Yad Vashem Izrael Andrzej Duda Krzysztof Świątek Holokaust historia Polski

TYLKO U NAS Mateusz Morawiecki o forum w Yad Vashem: element manipulacji i gry Putina

W Programie 1 Polskiego Radia premier odniósł się do konferencji w Yad Vashem, w czasie których głos zabierze rosyjski prezydent. - To element manipulacji i gry Putina, która odbywa się przy współpracy z niektórymi ośrodkami w Izraelu. Ubolewamy, że tak się dzieje, ale musimy konsekwentnie pokazywać prawdę o II wojnie światowej - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Sygnały Dnia Mateusz Morawiecki premier Krzysztof Świątek Izrael Yad Vashem Władimir Putin Rosja Holokaust II wojna światowa HISTORIA historia Polski historia Europy

Paweł Mucha: Izba Dyscyplinarna SN jest atakowana zarówno w kraju, jak i w Unii

- Ta debata w bardzo ostry sposób pokazuje opór części środowiska sędziowskiego przeciwko Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta RP, pytany o argumenty wysuwane przeciwko ustawie dyscyplinującej sędziów. Podkreślił, że dyskusja, która toczy się w tej sprawie, nie służy środowisku sędziowskiemu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Świątek Paweł Mucha Andrzej Duda prezydent Tomasz Grodzki Senat

Czarnecki: debata w PE pokazała, że stara UE grilluje nasz region Europy

- Mamy cały czas powtarzanie sloganów, że w Polsce jest źle, a jak się porówna nasze ustawodawstwo z krajami takimi jak Niemcy czy Francja, to okazuje się, że funkcjonują tam te same rozwiązania, często w stopniu daleko bardziej idącym niż w Polsce - powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Czarnecki Polskie Radio Komisja Europejska Unia Europejska polityka Krzysztof Świątek

Prof. Młyńczyk: Lewica w wyborach prezydenckich stawia na popularną osobę

Lider Wiosny Robert Biedroń został wspólnym kandydatem koalicji lewicowej w wyborach prezydenckich. - Lewica idzie trybem sprawdzonym - stawia na popularną osobę. Biedroń to kolejny kandydat, który jest podobny do innych kandydatów po stronie opozycji. Wyborca będzie zdezorientowany, głosy się rozłożą. W takiej sytuacji prezydent Andrzej Duda może myśleć o zwycięstwie w pierwszej turze - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Krzysztof Świątek

Anna Milczanowska: nie ma powodu, by zwoływać RBN, nie jesteśmy w żadnym konflikcie

- Rada Bezpieczeństwa Narodowego od początku nie była potrzebna, bo Polska nie jest w żadnym konflikcie, nie jesteśmy w żadnych sytuacjach bojowych. Przebywamy w Iraku z misją szkoleniową na zaproszenie tamtejszych władz - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Anna Milczanowska, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Irak Iran USA Donald Trump Krzysztof Świątek PiS Prawo i Sprawiedliwość budżet

Paweł Badzio: Schetyna nie zrezygnuje z panowania nad PO

- Grzegorz Schetyna sensownie ocenił ryzyko. Jeżeli przegrałby wybory na szefa partii kilkoma głosami, to przegrałby bardzo dużo. Prawdopodobnie jego miejsce zająłby Borys Budka.  Szacowanie ryzyka podpowiedziało mu, że rezygnacja jest sensowna. W wyborach na szefa partii Tomasz Siemoniak może liczyć na spolegliwe centrum PO. Jednocześnie Schetyna nie zrezygnuje z panowania nad PO - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio (Gazeta Obywatelska). Gościem debaty Dnia był również dr Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego).   
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Schetyna Tomasz Siemoniak Platforma Obywatelska Krzysztof Świątek

Ryszard Czarnecki: odbywa się grillowanie Donalda Trumpa

- To nie jest niespodzianka, spodziewano się tego od dawna - powiedział w radiowej Jedynce Ryszard Czarnecki, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości w komentarzu do postawienia Donalda Trumpa w stan oskarżenia przez Izbę Reprezentantów. - Odbywa się grillowanie Donalda Trumpa - ocenił gość radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Ryszard Czarnecki Prawo i Sprawiedliwość Donald Trump Krzysztof Świątek

P. Kubiak: potrzeba zdyscyplinowania sędziów zaangażowanych politycznie

- Z tego co widzimy w ciągu ostatnich paru lat, to sędziowie tak się zaangażowali w działalność polityczną, że jest potrzeba zdyscyplinowania części tego "towarzystwa wzajemnej adoracji" - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kubiak z Radia Gdańsk. Gościem "Debaty Dnia" w PR24 był także Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krzysztof Świątek Michał Kolanko stan wojenny reforma sądownictwa sądownictwo wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza