X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krzysztof Świątek

Europoseł PiS zapowiada "nowy etap" funkcjonowania rządu. Zdradził, kto obejmie resort rolnictwa

- Henryk Kowalczyk jest dobrym kandydatem na ministra rolnictwa. Był ministrem środowiska, zna problemy ludzi wsi - oświadczył Bogdan Rzońca na antenie Polskiego Radia 24. Na uwagę, że brzmi to jak potwierdzenie, że poseł PiS obejmie ten resort, polityk odparł: "Tak, słyszałem o tym i mogę powiedzieć, że Henryk Kowalczyk będzie ministrem rolnictwa, a Grzegorz Puda obejmie ważne stanowisko".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek rolnictwo POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość rząd rekonstrukcja rządu Grzegorz Puda Henryk Kowalczyk

Paweł Kowal o ustawie o uszczelnieniu granic

- Z naszego punktu widzenia i z punktu widzenia interesów obywateli jest to (specustawa o uszczelnieniu granic - red.) niestety pic polegający na tym, żeby wydać dużo pieniędzy, a nic nie zrobić  - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Kowal, poseł KO. 
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś służby i bezpieczeństwo migracja Sygnały Dnia POLSKA Paweł Kowal koalicja obywatelska Platforma Obywatelska kryzys migracyjny Krzysztof Świątek

Horała o wstrzymywaniu wypłacenia Funduszu Odbudowy

- To jest pytanie do KE, dlaczego Polska wciąż czeka, bo nie powinna już czekać, to się niepotrzebnie przedłuża. To próba budowania politycznego nacisku na Polskę - powiedział o braku wypłat Funduszu Odbudowy, na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Horała Sygnały Dnia POLSKA Polska w Unii Europejskiej Trybunał Sprawiedliwości UE prawo polityka Unia Europejska sądownictwo Krzysztof Świątek

Prof. Legutko: opozycja skłonna jest zaryzykować bezpieczeństwo państwa, by uderzyć w rząd

- Łukaszenka widzi, że w Polsce jest słabe ogniwo, czyli opozycja, która stara się za wszelką cenę wymusić ustępstwa na polskim rządzie. To jest klasyczne zachowanie, które mobilizuje przeciwnika do kontynuowania działań - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS prof. Ryszard Legutko.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Legutko Krzysztof Świątek opozycja straż graniczna Białoruś imigranci w Europie

Soboń: trzeba kontynuować twardą politykę wobec reżimu Łukaszenki

- Liczyliśmy, że postawienie tamy w postaci twardego stanowiska Unii Europejskiej na granicy z Białorusią pozwoli na to, aby reżim Łukaszenki zaniechał próby przerzucania nielegalnych imigrantów. Tak się nie stało - powiedział w audycji "Sygnały dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. Dodał też, że negowanie przez opozycję przedłużenia stanu nadzwyczajnego jest wyrazem nieodpowiedzialności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Artur Soboń polityka stan nadzwyczajny Białoruś granica reżim Krzysztof Świątek

Minister Mariusz Błaszczak o kopalni i elektrowni Turów

- Zwracam uwagę naszym słuchaczom na wypowiedzi na przykład wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która mówi o zamykaniu Turowa. A więc pomyślmy, co by się działo, gdyby Polską rządziła koalicja PO-PSL - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Polityk mówił o bezpieczeństwie energetycznym Polski i sprawie TSUE wobec kopalni w Turowie.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE prawo polityka Unia Europejska energetyka Krzysztof Świątek

Łukasz Jankowski: centralna energetyka nie będzie zdolna do wejścia w rewolucje przemysłu 4.0

- Centralna energetyka nie będzie zdolna do wejścia w rewolucję przemysłu 4.0. Istnieje obawa, czy niewejście w tę rewolucję, to nie jest zepchnięcie naszej gospodarki na boczny tor - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet). Gościem audycji był również Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ekologia GOSPODARKA gospodarka polska energetyka Krzysztof Świątek energia elektryczna podwyżki cen Unia Europejska przemysł przemysł 4.0

"Ona nie stoi w sprzeczności z polską konstytucją". Marek Balt o rezolucji PE ws. osób LGBTIQ

- Tu nie chodzi o naruszenie suwerenności, bo nikt nie zagraża naszemu bezpieczeństwu. Tutaj Parlament Europejski chce ochrony i wsparcia dla osób, które po prostu mają inny światopogląd czy inne preferencje seksualne - mówił w programie "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia europoseł Lewicy Marek Balt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica LGBT Parlament Europejski Unia Europejska rodzina Polska w Unii Europejskiej Krzysztof Świątek

Paszkowski o stanie wyjątkowym przy granicy z Białorusią

- Dla mieszkańców tamtych rejonów liczy się bezpieczeństwo. To jest podstawa życia na tamtym obszarze. Na pewno byli zaniepokojeni tym, że jakieś grupy migranckie przemykały się przez granicę Polski - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, odnosząc się do reakcji mieszkańców miejscowości objętych stanem wyjątkowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo stan nadzwyczajny Krzysztof Świątek