more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krzysztof Świątek

"Zapomnieli portfela". Adamczyk o pomocy UE dla Ukrainy

- Tu brakuje słów. To żenujące, że Niemcy, Francuzi, Holendrzy, Belgowie, Włosi, członkowie UE starają się uciszyć sumienie, nie dając eurocenta, kwota jest symboliczna - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, o decyzji Brukseli ws. pomocy dla uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury Ukraina uchodźcy Jedynka Ukraina Unia Europejska Komisja Europejska pomoc wojna na Ukrainie wojna 2022 Krzysztof Świątek

Paweł Mucha: Polska nagłaśnia i mówi o wszystkich zbrodniach wojennych na Ukrainie

- Nie ulega wątpliwości, że z żadnego innego państwa europejskiego nie idzie tak ogromne wsparcie, jak z Polski dla Ukrainy. Rola Polski jest kluczowa w przypadku kształtowaniu wspólnego stanowiska, które później jest stanowiskiem NATO czy UE - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Krzysztof Świątek Paweł Mucha Andrzej Duda Ukraina Rosja

Reforma sądownictwa. Publicysta: chodziło tylko i wyłącznie o Izbę Dyscyplinarną

- Widać chęć do zawarcia kompromisu ze strony Komisji Europejskiej. Tak naprawdę chodziło tylko i wyłącznie o Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Bruksela nie zwracała uwagi na kwestię Trybunału Konstytucyjnego czy Krajowej Rady Sądownictwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Aleksander Majewski z portalu wpolityce.pl. Gościem "Debaty dnia" był również Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy reforma sądownictwa

Wpływ mostu gazowego między Polską a Litwą. Potocki: Trójmorze nabierze rumieńców

- Przykład współpracy polsko-litewskiej w sprawie konektora, a także uzyskanie dojścia do gazoportu w Kłajpedzie, pokazują, że przyszłość Trójmorza będzie się opierała na współpracy energetycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z "Sieci", wiążąc otwarcie gazowego mostu z geopolityką. - Patrzę na to, jako na zapewnienie Polsce i państwom Europy Środkowej, a także wschodniej, bezpieczeństwa dostaw gazu, a nie na rywalizację w regionie o to, kto będzie zarabiał na tranzycie - przekonywał zaś Jerzy Mosoń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Świątek energetyka Litwa gaz Trójmorze

"Część krajów UE nie chce narażać się Rosji". Kuźmiuk o wojnie na Ukrainie

- Część krajów Unii Europejskiej ciągle jeszcze nie chce narażać się Rosji, bo zakłada, że tuż po wojnie znowu wróci do prowadzenia interesów z tym państwem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie trwają prace nad szóstym pakietem sankcji wobec Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Unia Europejska Ukraina Rosja polityka Krzysztof Świątek ŚWIAT Zbigniew Kuźmiuk Emmanuel Macron Niemcy Francja

Jan Józef Kasprzyk: Rosja nigdy nie będzie krajem demokratycznym

- Rosja nigdy nie będzie krajem demokratycznym, bez względu na to, czy na Kremlu będzie rządził Putin, czy ktoś z jego następców. Trzeba w stosunku do tego państwa być niezwykle nieufnym - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Jan Józef Kasprzyk, szef urzędu ds. kombatantów i osób represjonowanych. 
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia polityka Krzysztof Świątek historia Polski Rosja Ukraina wojna na Ukrainie Kijów ONZ wojna 2022 POLSKA

Siemoniak: Niemcy już nie mają żadnych obaw co do wysyłania ciężkiego sprzętu na Ukrainę

Jak przekazała niemiecka minister obrony Christine Lambrecht, Niemcy dozbroją Ukrainę. - To jest wojna dobra ze złem i przyzwoici ludzie muszą być po stronie Ukrainy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia polityka Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Krzysztof Świątek Jedynka Ukraina Niemcy Tomasz Siemoniak Platforma Obywatelska ŚWIAT

Paweł Szefernaker: Polska nie chce pieniędzy dla siebie, tylko dla uchodźców

- Polska nie pytała Unii Europejskiej: "Dacie pieniądze, czy nie?", tylko przyjęła uchodźców z Ukrainy. My tych pieniędzy nie chcemy dla siebie, tylko dla tych wszystkich osób, które uciekają przed wojną, które są rodzinami tych, którzy bronią Ukrainy, ale przy okazji także Europy. To jest niezwykle ważne, żeby Europa w tych działaniach była solidarna - mówił w "Sygnałach dnia" Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA i pełnomocnik rządu ds. uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy Paweł Szefernaker Ukraina Unia Europejska wojna na Ukrainie Krzysztof Świątek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

"Liczymy na to, że Francja otrzeźwieje". Grzegorz Puda o wyniku wyborów nad Sekwaną

- Polityka prokremlowska, proputinowska doprowadziła do sytuacji, w której Francja jest jednym z tych krajów, które w dużym stopniu, można powiedzieć, odpowiadają za to, co się dzieje na Ukrainie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  Francja wybory we Francji ŚWIAT Europa sondaże wybory Emmanuel Macron Marine Le Pen Sygnały Dnia Grzegorz Puda Krzysztof Świątek

"Trzeba domagać się swojego". Krajewski o unijnych środkach na pomoc uchodźcom

Polska w dalszym ciągu nie otrzymała unijnych pieniędzy w związku z pomocą dla uchodźców wojennych. - Trzeba domagać się swojego, ponieważ wzięliśmy na siebie praktycznie cały ciężar wsparcia dla uchodźców z Ukrainy i te środki są potrzebne - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Stefan Krajewski, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Jedynka Ukraina Krzysztof Świątek pieniądze uchodźcy Polskie Stronnictwo Ludowe

Mroczek: Ukraina nie byłaby w stanie bronić się bez wsparcia świata

Wołodymyr Zełenski ocenił, że Ukraina nie wejdzie do NATO, ale potrzebuje gwarancji bezpieczeństwa. - Jest gotowość kilku państw NATO do tego, by przedyskutować tę kwestię i ewentualnie udzielić tych gwarancji Ukrainie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Czesław Mroczek, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Wojsko Polskie Rosja Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie armia broń Jedynka Ukraina Wołodymyr Zełenski Krzysztof Świątek Czesław Mroczek
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem