more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krzysztof Szczerski

ONZ skończy z bezkarnością Rosji w Radzie Bezpieczeństwa? Szczerski: obecna sytuacja jest nie do zaakceptowania

- Sytuacja, w której Rosja korzysta ze swojego weta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, by uniknąć odpowiedzialności i cieszyć się z bezkarności jest niedopuszczalna - skomentował stały przedstawiciel Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski, odnosząc się do przyjęcia rezolucji dotyczącej zmian ws. weta stałych członków RB.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ Marek Wałkuski Krzysztof Szczerski Rada Bezpieczeństwa ONZ weto Rosja Europa

"To wizyta w imieniu społeczności międzynarodowej". Szczerski o spotkaniach szefa ONZ w Moskwie

Ambasador Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski powiedział, że wizyta sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa w Moskwie, to nie jest wizyta "w imieniu jakiegokolwiek państwa, bo te uważam za bezsensowne; to jest wizyta w imieniu społeczności międzynarodowej, trzeba powstrzymać Putina od działań w Ukrainie".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ Krzysztof Szczerski Moskwa Rosja wojna 2022 Ukraina Antonio Guterres dyplomacja Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Europa

W ONZ o sytuacji kobiet i dzieci. Krzysztof Szczerski zwrócił uwagę na uchodźców

- Kryzysy dysproporcjonalnie dotykają kobiet i dziewczynek, nie tylko cierpią one przez bezpośrednie konsekwencje wojny, ale są też ofiarami niestabilności, handlu ludźmi i przemocy seksualnej. To szczególnie dotyczy tego, co się dzieje teraz na Ukrainie - powiedział ambasador RP Krzysztof Szczerski podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat sytuacji kobiet i dzieci.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Krzysztof Szczerski ONZ konflikty międzynarodowe uchodźcy Europa Ukraina dzieci

Uchodźcy z Ukrainy w Polsce. Szczerski w ABC News: traktujemy ich jak gości

Stały Przedstawiciel Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski powiedział, że Polska musi być przygotowana na kolejną falę uchodźców z Ukrainy. Równocześnie podkreślił, że jako kraj udostępniliśmy ukraińskim uchodźcom cały system państwowy, służbę zdrowia i edukację. - Traktujemy ich jako gości, a nie uchodźców - mówił.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka ONZ USA Krzysztof Szczerski uchodźcy pomoc Ukraina

Uchodźcy z Ukrainy w Polsce. Szczerski w ABC News: traktujemy ich jak gości

Stały Przedstawiciel Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski powiedział, że Polska musi być przygotowana na kolejną falę uchodźców z Ukrainy. Równocześnie podkreślił, że jako kraj udostępniliśmy ukraińskim uchodźcom cały system państwowy, służbę zdrowia i edukację. - Traktujemy ich jako gości, a nie uchodźców - mówił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka ONZ USA Krzysztof Szczerski uchodźcy wojna 2022 pomoc Ukraina

"Żadnych dyskusji ani negocjacji". Prof. Szczerski o sankcjach wobec Rosji

- Są trzy elementy wiarygodności i honoru Unii Europejskiej w tej wojnie: sankcje, otwarcie europejskiej perspektywy dla Ukrainy i pomoc krajom, które przyjęły uchodźców. To są rzeczy, wobec których nie powinno być nawet dyskusji ani żadnych negocjacji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Krzysztof Szczerski, stały przedstawiciel Polski przy ONZ.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Katarzyna Gójska Unia Europejska Ukraina Rosja sankcje polityka Niemcy Krzysztof Szczerski ONZ

Krzysztof Szczerski: emocje dotyczące Ukrainy są w Polsce inne niż na świecie

– Dziś potrzebna jest inicjatywa, która zmieniłaby losy konfliktu na korzyść praw człowieka i pokoju. Stąd polska propozycja, dla której będziemy poszukiwać poparcia międzynarodowego – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, stały przedstawiciel Polski przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Bartłomiej Graczak Trójka Trójka Ukraina wojna na Ukrainie uchodźcy Krzysztof Szczerski Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Joe Biden NATO

Szczerski na forum ONZ: Rosja zdecydowała się wywołać katastrofę humanitarną

- Rosja sama zdecydowała się na brutalne użycie siły, nieprecyzyjnej broni czy brutalnej taktyki oblężenia. Teraz nawet posuwa się do brania za cel dziennikarzy i porywania merów miast - powiedział ambasador Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski podczas czwartkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa. Oskarżył też Rosję o celowe wywołanie na Ukrainie katastrofy humanitarnej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ wojna 2022 wojna na Ukrainie Krzysztof Szczerski Rosja

"Rosja celowo doprowadza do katastrofy humanitarnej na Ukrainie". Oświadczenie Szczerskiego dla RB ONZ

Sytuacja humanitarna na Ukrainie pogarsza się w alarmującej skali - przekazał ambasador Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski w oświadczeniu dla Rady Bezpieczeństwa ONZ. "Polska w najostrzejszych słowach potępia ataki na ludność cywilną i obiekty cywilne, takie jak szkoły, szpitale i domy dziecka" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja wojna 2022 Europa Krzysztof Szczerski serwis wschodni ONZ ŚWIAT

Dziś kluczowe głosowanie w ONZ. Tematem bezwarunkowe zatrzymanie agresji Rosji na Ukrainę

W środę w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ odbędzie się kluczowe głosowanie nad rezolucją domagającą się bezwarunkowego zatrzymania agresji Rosji na Ukrainę; każdy kraj wyrazi swoje stanowisko wobec tej wojny i wszyscy będą mogli to zobaczyć - podkreślił ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 ONZ Krzysztof Szczerski serwis wschodni Ukraina Rosja

Prof. Szczerski: nie byłoby tej wojny, gdyby nie interesy głównych państw Europy Zachodniej z Rosją

- Nie byłoby tej wojny, gdyby nie lata ustępstw i ukłonów ze strony najważniejszych państw Zachodu wobec Rosji. To nie rozszerzenie NATO wywołało tę wojnę. Tę wojnę wywołało przekonanie Putina, że Zachód będzie mu sprzyjał - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Krzysztof Szczerski, ambasador Polski przy ONZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna 2022 serwis wschodni Katarzyna Gójska Krzysztof Szczerski sankcje ONZ Jedynka Ukraina
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem