more_horiz
PR24 Portal
Section05
LNG

Interkonektor gazowy Polska-Litwa. "Zapewnia elastyczność i konkurencyjność cenową"

Nowe połączenie gazowe Polski z Litwą przyczyni się do poprawy konkurencyjności regionu i umożliwi zastępowania paliw stałych paliwem gazowym o niższej intensywności emisji - oceniła Magdalena Maj z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Dodała, że nowe połączenie gazowe Polski z Litwą zapewnia elastyczność i przepływ gazu w obu kierunkach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Litwa gaz ziemny infrastruktura LNG terminal

"Przedłużali tę budowę i blokowali odbiory". Potocki o terminalu w Świnoujściu w czasach PO

- Hipokryzją jest to, że dziś PO chwali się tym, że to ona doprowadziła budowę terminala LNG w Świnoujściu do końca - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki, publicysta "Sieci" i portalu wpolityce.pl. Gośćmi audycji byli też: Wojciech Reszczyński, publicysta radiowej Trójki i tygodnika "Sieci" oraz Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gaz ziemny energetyka bezpieczeństwo energetyczne LNG Świnoujście Donald Tusk polityka Platforma Obywatelska

"Magazyny gazu są napełnione w 76 proc.". Jacek Sasin przedstawił stan bezpieczeństwa energetycznego Polski

Wicepremier Jacek Sasin przedstawiał posłom informację dotyczącą bezpieczeństwa energetycznego Polski w związku ze wstrzymaniem dostaw gazu przez Rosję. - Nie istnieje niebezpieczeństwo przerwania czy ograniczenia dostaw gazu do odbiorców krajowych, zarówno indywidualnych jak i do odbiorców przemysłowych - zapewnił minister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz ziemny import Gazprom PGNiG dostawy LNG

Gazoport w Świnoujściu, interkonektory, Baltic Pipe. Naimski: dostawy gazu dla Polski są zapewnione

- Jesteśmy przygotowani na okoliczność braku dostaw gazu ze Wschodu i mamy możliwości sprowadzania tyle gazu do Polski, żeby dla wszystkich starczyło - podkreślił pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Gazprom zapowiedział wstrzymanie dostaw gazu do Polski z powodu odmowy zapłaty za surowiec w rublach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz ziemny Gazprom import Baltic Pipe LNG

Dziś mija "rublowe ultimatum" Putina ws. płatności za gaz. Eksperci: Rosja nie wstrzyma dostaw

Dziś mija termin ultimatum postawione przez Rosję, z którym od początku kwietnia zagraniczni nabywcy z "nieprzyjaznych państw" mają płacić za dostawy rosyjskiego gazu ziemnego w rublach, albo dostawy paliwa zostaną wstrzymane. Zdaniem ekspertów nie dojdzie do "zakręcenia kurka".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka gaz ziemny LNG sankcje Unii Europejskiej sankcje sankcje USA Rosja
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem