more_horiz
PR24 Portal
Section05

LOT

Rekordowy rok dla lotniska w Babimoście. 37 tys. pasażerów tylko do października

Jeden z najmniejszych portów lotniczych w kraju chwali się rekordowymi wynikami przewozowymi. Port w Babimoście odprawił od początku roku już prawie 37 tysięcy pasażerów, a w samym tylko październiku ponad 2,5 tysiąca podróżnych. To oznacza, że port osiągnął lepsze wyniki, niż w rekordowym 2019 roku. Lotnisko jest zarządzane przez spółkę PPL, która zarządza także lotniskiem Chopina w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT lotnictwo LOT infrastruktura

CPK zmieni sposób podróżowania? Prezes LOT: chcemy sprzedawać bilet łączony, kolejowo-lotniczy

Centralny Port Komunikacyjny, który integruje kolej i lotnisko w jednym miejscu, może oznaczać zmianę w pojęciu podróżowania z Polski - uważa prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Rafał Milczarski. Dodaje, że przewoźnik chce "sprzedawać podróż, łącząc bilet kolejowy i lotniczy".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura lotnictwo LOT port lotniczy centralny port komunikacyjny

Lotnicze cargo gwałtownie rośnie. LOT przewiózł więcej towarów niż przed pandemią

PLL LOT w pierwszym półroczu tego roku przewiozły ponad 30 tys. ton ładunków wobec 29 tys. ton w analogicznym okresie przed pandemią. W całym 2022 linia chce przewieźć ok. 55 tys. ton - podała spółka. W pierwszym kwartale tego roku najwięcej cargo lotniczego przewiózł LOT, kolejne miejsce zajęły DHL i UPS - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura LOT transport lotnictwo przewoźnik