more_horiz
PR24 Portal
Section05

Lato z Radiem

"Lato z Radiem" i opera. Dziennikarze wspominają Andrzeja Matula

W związku ze śmiercią legendarnego dziennikarza Polskiego Radia, Andrzeja Matula, na antenie Programu 1 Polskiego Radia wspominali go przyjaciele, podwładni i współpracownicy. Swoimi historiami podzielili się m.in. Małgorzata Tułowiecka, Małgorzata Raducha, Roman Czejarek oraz Sława Bieńczycka. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Matul Polskie Radio Małgorzata Raducha KULTURA Lato z Radiem Sława Bieńczycka Roman Czejarek Małgorzata Tułowiecka

Nana Mouskouri, Joe Dassin. Muzyczna podróż po Europie

Zapraszamy na muzyczną wyprawę po Starym Kontynencie, w której kolejne przystanki w naszej podróży wyznaczane są nagraniami z radiowego archiwum. Naszymi przewodnikami są ambasadorka greckiego śpiewu na całym świecie Nana Mouskouri oraz Joe Dassin, Amerykanin odnajdujący we Francji drugą ojczyznę, dwoje artystów, wykonujących przeboje tak bardzo kojarzące się ze słońcem i pięknem.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski muzyka rozrywkowa Eleni Ziemia słońce Grecja Eurowizja Śródziemne Morze Lato z Radiem kreta Ateny Francja emilia krakowska Bohdan Łazuka

"Wyjątkowe lektury Lata z Radiem". Za nami pięć powieści

Plebiscyt na Lekturę "Lata z Radiem" nie wyłonił jednoznacznego zwycięzcy, dlatego tego lata prezentowaliśmy pięć różnych lektur, które zdobyły największą liczbę głosów. Za nami "Lesio" Joanny Chmielewskiej, "Duma i uprzedzenie" Jane Austen, "Pies Baskerville'ów" Arthura Conana Doyle'a i "Lalka" Bolesława Prusa i "Boczne drogi" Joanny Chmielewskiej.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem lektury jedynki literatura

Od Jakuszyc po Czarną Hańczę. "Lato z Radiem" znów ruszyło w Polskę!

"Lato z Radiem" to nie tylko doskonała muzyka i konkursy. To również podróże po Polsce. To setki tysięcy przejechanych kilometrów, mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Również w tym roku, nasi reporterzy ruszyli w trasę i odkrywali przed słuchaczami uroki Polski.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Ostrołęka Myślenice Sieradz Stegna Legnica Jakuszyce Anna Dymna podróże Jerzy Skoczylas Ryszard Rynkowski Tarnów Kraków

Energia z odzysku? "Lato z Radiem" w kopalni w Brzeszczach

Szkodliwe dla zdrowia pyły, ryzyko upadku, możliwość zranienia przez ruchome elementy, a także potencjalne zagrożenie wybuchem metanu - praca górnika do bezpiecznych z pewnością nie należy. Dlaczego metan jest tak bardzo niebezpieczny? I czy można go wykorzystać w słusznym celu? Patryk Bedliński odwiedził kopalnię węgla kamiennego w Brzeszczach, kilka kilometrów od Oświęcimia.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem węgiel małopolskie samochody elektryczne Patryk Bedliński Tauron

Polskie Radio Dzieciom na pikniku "Lata z Radiem w Jakuszycach"

Zakończenie wakacji 2022 z Polskim Radiem Dzieciom odbyło się Jakuszycach, gdzie odbył się ostatni w tym sezonie Familijny Piknik dla słuchaczy - mieszkańców oraz turystów, spędzających wakacje w malowniczej Szklarskiej Porębie i okolicach. Była to okazja do wzięcia udziału w konkursach i specjalnie przygotowanych aktywnościach dla całych rodzin.  O dobrą atmosferę podczas pikniku dbali prowadzący – dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  pieśń radio dla dzieci radio dla rodziców Lato z Radiem wakacje 2022 lato