X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Lech Kaczyński

71. rocznica urodzin Lecha Kaczyńskiego - prezydenta, prawnika, opozycjonisty

Prezydent Rzeczypospolitej, prezes NIK, prezydent Warszawy, minister sprawiedliwości i działacz opozycji w okresie PRL. Był postacią budzącą różne emocje. Zarówno przeciwnicy polityczni, jak i zwolennicy byłego prezydenta RP są jednak zgodni: był wielkim, polskim patriotą. Zginął w katastrofie smoleńskiej, pełniąc urząd prezydenta Polski.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński katastrofa w Smoleńsku prezydent

"Wyjątkowy brak kreatywności i lenistwo sztabu PO". Fogiel ocenił hasło wyborcze Trzaskowskiego

- Widać daleko idącą inspirację hasłem śp. Lecha Kaczyńskiego z 2005 roku. Mówi się jednak, że naśladownictwo jest najwyższą formą pochlebstwa - powiedział Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Odniósł się w ten sposób do nowego hasła wyborczego Rafała Trzaskowskiego. - Być może jest to kolejna próba zawłaszczenia "na bezczela" postaci byłego prezydenta - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Jerzy Jachowicz Radosław Fogiel Rafał Trzaskowski Lech Kaczyński wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce

"Plagiat hasła Lecha Kaczyńskiego?" Politycy PiS o kampanii Trzaskowskiego

"Silny prezydent, wspólna Polska" - to hasło wyborcze, które zaprezentował Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Okazuje się, że jest niemal identyczne jak to, którym w wyborach prezydenckich w 2005 r. posługiwał się Lech Kaczyński. Różnica polega tylko na jednym słowie. Podobieństwo szybko wytknęli politycy Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Lech Kaczyński wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie kampania wyborcza

"Szczyt obłudy. Chce pozyskać sympatyków Lecha Kaczyńskiego". Pęk o wystąpieniu Trzaskowskiego

- Słowa Rafała Trzaskowskiego o tym, że jest dumny z Lecha Kaczyńskiego, są przejawem politycznej obłudy. Ma ona na celu pozyskanie części sympatyków Lecha Kaczyńskiego. Widać, słychać i czuć, że Trzaskowski jest przeciwieństwem Lecha Kaczyńskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Lech Kaczyński Michał Rachoń wybory prezydenckie 2020

Tomasz Siemoniak: uważam, że śp. Lech Kaczyński zasługuje na godną ulicę w Warszawie

- Wypowiedź prezydenta Rafała Trzaskowskiego, że śp. prezydent Lech Kaczyński zasługuje na ulicę swojego imienia jest ważna, również jestem tego zdania - mówił w "Sygnałach dnia" Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek polityka Tomasz Siemoniak wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Lech Kaczyński

Trzaskowski chce ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Jankowski: wygląda to groteskowo

- Nawet bardzo liberalni dziennikarze zauważyli śmieszność tej tezy Trzaskowskiego. To jest groteska, to wygląda na miałkość myślową prezydenta Warszawy - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet), odnosząc się do słów kandydata KO ws. ul. Lecha Kaczyńskiego w stolicy.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska opozycja polityka wybory prezydenckie 2020 Lech Kaczyński Warszawa Michał Rachoń Polskie Radio 24 POLSKA

Trzaskowski chce ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Fogiel: żenująca hipokryzja

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski ocenił, że Lech Kaczyński zasługuje, aby mieć ulicę w Warszawie. Zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem RP, będzie zachęcał do tego swego ewentualnego następcę w stołecznym ratuszu. "To żenująca hipokryzja" - skomentował wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie polityka Rafał Trzaskowski Lech Kaczyński Radosław Fogiel Patryk Jaki

"Brakuje mi jej uśmiechu". Wspomnienie Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej

- Zawsze można było do niej zadzwonić, porozmawiać. Lubiłyśmy się chyba między innymi dlatego, że ona była pracownikiem naukowym, a ja również wiele lat przepracowałam z młodzieżą w szkole średniej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jolanta Jentys. W audycji "Nieznani Znani 24" wspominała Teresę Walewską-Przyjałkowską, działaczkę społeczną, wiceprezes fundacji "Golgota Wschodu", która zginęła w katastrofie smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk 2020 katastrofa smoleńska Lech Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

"Potrafiła przewidywać skutki decyzji politycznych". Wspomnienie Aleksandry Natalli-Świat

- Była powszechnie lubiana za otwartość, ale też za bardzo głęboką wiedzę, szczególną kompetencję w tych zadaniach, które realizowała, a były to przede wszystkim finanse publiczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Adamczyk. Minister infrastruktury w audycji "Nieznani Znani 24" wspominał Aleksandrę Natalli-Świat, parlamentarzystkę Prawa i Sprawiedliwości, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk 2020 katastrofa smoleńska Lech Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Adamczyk Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

30 lat Porozumienia Centrum, czyli antykomunizm praktyczny

- Z dokumentami dotyczącymi Porozumienia Centrum zetknąłem się podczas prac nad biografią śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wtedy zafascynowały mnie. Natomiast w tym roku mija 30. rocznica powstania tej partii. Stąd moja publikacja - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Chmielecki, politolog, dziennikarz i prezes Radia Gdańsk, autor książki "Nowe Państwo. Porozumienie Centrum w dokumentach (1990-2001)".
Zobacz więcej na temat:  polityka Porozumienie Centrum Jarosław Kaczyński Lech Kaczyński