X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Lech Kaczyński

Premier we Wrocławiu: miejsca upamiętnienia Lecha Kaczyńskiego to drogowskazy ku przyszłości

- Lech Kaczyński potrafił łączyć umiar ze skutecznością, romantyzm z pozytywizmem. Zawsze dbał o prawdę i ludzi pracy - mówił premier Mateusz Morawiecki we Wrocławiu podczas uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Lech Kaczyński Wrocław społeczeństwo polityka kancelaria premiera Jarosław Kaczyński PiS

Prezes PiS: mój śp. brat poświęcił kwestii pracy swoją aktywność społeczno-polityczną i naukową

"Jest niepodważalną prawdą, że mój śp. brat poświęcił kwestii szeroko rozumianej pracy swoją aktywność społeczno-polityczną i naukową" - napisał prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński w liście do uczestników uroczystości odsłonięcia we Wrocławiu tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Lech Kaczyński prezydent Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo

Zobacz niepublikowane nagranie z 80. urodzin Anny Walentynowicz

Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl dotarli w 2019 roku do archiwalnego nagrania z uroczystości 80. urodzin Anny Walentynowicz zorganizowanych przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Unikalny materiał nie był nigdy publikowany, a ostatnie 10 lat przeleżał w Archiwum Kancelarii Prezydenta. 
Zobacz więcej na temat:  Anna Walentynowicz sierpień 80 Solidarność Wolne Związki Zawodowe Lech Kaczyński Jarosław Kaczyński Krzysztof Wyszkowski

Bitwa Warszawska, jedna z najważniejszych bitew Europy. Przełomowy moment wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku

101 lat temu, 13 sierpnia 1920 roku, rozpoczęła się Bitwa Warszawska. Zwycięstwo wojsk polskich nad Armią Czerwoną w starciu nazywanym "Cudem nad Wisłą", zapewniło naszemu państwu niepodległość na blisko 20 lat i uchroniło Europę Zachodnią przed rewolucją komunistyczną.
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska Afganistan Gruzja Lech Kaczyński Senat igrzyska olimpijskie Józef Piłsudski Białoruś Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Mija 13 lat od pamiętnego przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi. Gruzini są za to wdzięczni do dziś

12 sierpnia mija 13 lat od przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi. Prezydent przybył tam w 2008 roku, podczas wojny rosyjsko-gruzińskiej, po kolejnym bombardowaniu przez Rosjan miasta Gori. Sprzeciwił się on w ten sposób rosyjskiej agresji, a jego przemówienie okazało się prorocze dla późniejszych losów wschodniej części Europy.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Gruzja Rosja HISTORIA POLSKA

Agnieszka Romaszewska-Guzy: cały czas istnieje różnica w postrzeganiu Rosji przez Europę Wschodnią i Zachód

- Wciąż nie udało nam się wprowadzić do mainstreamowego spojrzenia na Rosję naszego punktu widzenia - pokazania, że Rosja pod obecnym kierownictwem jest jednak państwem o imperialnych ambicjach i mało pokojowym nastawieniu w stosunku do sąsiadów - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Romaszewska-Guzy (dyrektor Biełsat TV).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 opozycja areszt Europa reżim Rosja Gruzja Lech Kaczyński ŚWIAT

Rocznica wojny Gruzji z Rosją. Gruzini pamiętają o pomocy Lecha Kaczyńskiego

Dziś mija 13 lat od przemówienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego w stolicy Gruzji - Tbilisi. W nocy z 7 na 8 sierpnia 2008 roku wybuchła rosyjsko - gruzińska wojna o Osetię Południową. W piątym dniu walk prezydent Polski wspólnie z przywódcami Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii poleciał do Tbilisi i jak podkreślają Gruzini, uchronił ich kraj od rosyjskiej okupacji.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Gruzja ŚWIAT POLSKA polityka społeczeństwo

"Prezydentura Lecha Kaczyńskiego była dobrym początkiem". Prof. Łukomski o świadomości historycznej

- Narracja komunistyczna, której ofiarą padliśmy, jest zakłamaniem historii, podobna obowiązywała po 1990 roku - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Łukomski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. - Prezydentura Lecha Kaczyńskiego była dobrym początkiem tego, co nastąpiło później - dodał w kontekście pamięci historycznej o Powstaniu Warszawskim. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie Tadeusz Płużański Lech Kaczyński historia Polski polityka historyczna

Prof. Legutko: w rozmowach z Lechem Kaczyńskim Donald Tusk zachowywał się jak wariat, chciał go zastraszyć

- Trudno sobie wyobrazić, że Lech Kaczyński, będąc prezydentem, powiedział do Donalda Tuska, żeby "uważał z Jarosławem". Z relacji ówczesnego prezydenta - moim zdaniem wiarygodnej - wynika, że Tusk wtedy zachowywał się jak wariat, biegał po gabinecie, machał rękami. To była próba zastraszenia, zdominowania Lecha Kaczyńskiego - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Legutko Donald Tusk Lech Kaczyński polityka POLSKA

"Lech Kaczyński dostrzegał potrzeby małych miejscowości". Prezydent odsłonił pamiątkową tablicę w Lipnicy Murowanej

- Mam nadzieję, że ufundowany przez Lecha Kaczyńskiego dzwon w Lipnicy Murowanej będzie na wieki stanowił pamiątkę tego, że prezydent dostrzegał potrzeby różnych miejscowości w całej Polsce, nie tylko wielkich miast - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Lech Kaczyński Andrzej Duda prezydent katastrofa smoleńska

Na Wawelu uczczono 72 rocznicę urodzin Lecha Kaczyńskiego

Prezes PiS wicepremier Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, ministrowie oraz parlamentarzyści PiS wzięli udział w uroczystościach 72. rocznicy urodzin Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. W Katedrze na Wawelu odprawiona została msza święta. - Mamy prawo, by dziękować za to życie śp. Pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego - mówił w homilii metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Wawel Lech Kaczyński katastrofa smoleńska

72. rocznica urodzin Lecha Kaczyńskiego - prezydenta, prawnika, opozycjonisty

Prezydent Rzeczypospolitej, prezes NIK, prezydent Warszawy, minister sprawiedliwości i działacz opozycji w okresie PRL. Był postacią budzącą różne emocje. Zarówno przeciwnicy polityczni, jak i zwolennicy byłego prezydenta RP są jednak zgodni: był wielkim, polskim patriotą. Zginął w katastrofie smoleńskiej, pełniąc urząd prezydenta Polski.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński katastrofa w Smoleńsku prezydent HISTORIA