more_horiz
PR24 Portal
Section05

Lewis Hamilton

Verstappen przeszedł do historii. GP Meksyku dla Holendra

Pewny już drugiego z rzędu tytułu Holender Max Verstappen, kierowca teamu Red Bull, wygrał niedzielny wyścig o Grand Prix Meksyku, 20. rundę mistrzostw świata Formuły 1. To jego 14. zwycięstwo w tegorocznym sezonie i 34. w karierze. Drugie miejsce zajął siedmiokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, a trzecie Meksykanin Sergio Perez z Red Bulla.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Formuła 1 sporty motorowe Moto sport Max Verstappen Lewis Hamilton

Verstappen wygrał we Włoszech. Holender coraz bliżej tytułu

Broniący tytułu Holender Max Verstappen (Red Bull) wygrał wyścig o Grand Prix Włoch na torze Monza, 16. rundę mistrzostw świata Formuły 1 i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. To jego 11. wygrana w sezonie i 31. w karierze. Drugi był Monakijczyk Charles Leclerc z Ferrari, który był najszybszy w kwalifikacjach, a trzecie miejsce zajął Brytyjczyk George Russell z Mercedesa.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport Formuła 1 Max Verstappen Charles Leclerc Lewis Hamilton

Kwalifikacje dla obrońcy tytułu! Dramat Mercedesa w Austrii

Holender Max Verstappen (Red Bull) wygrał kwalifikacje do sobotniego sprintu na torze w Spielbergu przed wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Austrii. Drugie miejsce zajął Monakijczyk Charles Leclerc przed zespołowym kolegą z Ferrari Hiszpanem Carlosem Sainzem. W ostatniej części "czasówki" Lewis Hamilton i George Russell rozbili swoje samochody.
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 Moto sport sporty motorowe SPORT Max Verstappen Lewis Hamilton mercedes

Mercedes z silnikiem spalinowym wyłącznie w F1

Elektryfikacja w niemieckim koncernie postępuje, a Mercedes ma ambitne plany, aby niemal całkowicie przejść na bezemisyjność. Wyjątkiem będzie udział w zmaganiach Formuły 1. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 mercedes samochody elektryczne pojazdy elektryczne elektromobilność Formuła 1 wyścigi samochodowe Lewis Hamilton