X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Litwa

Atak hakerski na polskie serwisy. Litwa wszczęła własne dochodzenie

Litewskie służby wszczęły dochodzenie w sprawie fake newsów powiązanych z dyplomacją tego kraju. W ataku hakerskim przejęto konto na Twitterze Tomasza Sakiewicza, stronę "Poland Daily" oraz portal Związku Polaków na Białorusi. Opublikowane wówczas informacje odnoszą się m.in. do szefa MSZ Litwy Linasa Linkevicziusa.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa POLSKA hakerzy internet cyberbezpieczeństwo

Cyberataki na strony "Poland Daily", znadniemna.pl oraz konta publicystów na Twitterze

Zhakowano twitterowe konto naczelnego "Gazety Polskiej" i stronę znadniemna.pl - poinformowali naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz i szef portalu znadniemna.pl Andrzej Pisalnik. Z kolei Ministerstwo Spraw Zagranicznych Litwy poinformowało, że w ramach złożonego cyberataku publikowano fake newsy, rzekomo powiązane z litewską dyplomacją. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą już na Litwie odpowiednie służby. Hakerzy, którzy zaatakowali konto na Twitterze Tomasza Sakiewicza, stronę "Poland Daily" oraz portal Związku Polaków na Białorusi, zablokowali także szefowi "GP" dostęp do tweetdecka - aplikacji do zarządzania Twitterem. Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl - atak na powiązany z Telewizją Republiką serwis "Poland Daily" został dokonany z Rygi, stolicy Łotwy.
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Polska Litwa Tomasz Sakiewicz Polacy na Białorusi

"Demokracja i prawa człowieka są kluczowe dla UE". Szef unijnej dyplomacji ws. Białorusi

O sposobach pomocy Unii dla Białorusi rozmawiają w Brukseli ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów. Podczas tej narady okaże się też, czy będzie jednomyślna zgoda na sankcje wobec reżimu w Mińsku. Przed rozpoczęciem rozmów unijni ministrowie spotkali się z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Litwa Białoruś Aleksander Łukaszenka Unia Europejska sankcje Swiatłana Cichanouska

Apel prezydentów Polski, Litwy i Rumunii. Chcą szerszego pakietu pomocy dla Białorusi

"Dobrze prosperująca Białoruś, zbudowana na zaufaniu społecznym i wspólnej wizji, jest warunkiem wstępnym stabilniejszej i bezpieczniejszej Europy" - oświadczyli prezydenci: Polski, Litwy i Rumunii we wspólnym stanowisku. Postulują m.in. wprowadzenie ułatwień handlowych, pomoc w dywersyfikacji energetycznej i dostęp do środków na restrukturyzację gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda POLSKA Litwa Rumunia Białoruś Europa ŚWIAT demokracja wybory na Białorusi

"Tam czuje się polskiego ducha". Michał Góras o działaniach Polskiej Fundacji Narodowej na dawnych Kresach RP

- Cieszymy się że działa polsko-litewska grupa ds. zachowania dziedzictwa kulturowego. Zarówno wizyta ministra Piotra Glińskiego,  jak i umocowanie prawne tej komisji przyśpieszy niezbędne działania - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Góras, wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepodległość Polska Fundacja Narodowa Litwa Ukraina Białoruś

"Polacy w świecie". Polsko-litewskie konsultacje międzyrządowe

W Wilnie po raz pierwszy w najnowszej historii Polski i Litwy odbyły się polsko-litewskie konsultacje międzyrządowe. Wziął w nich udział premier Mateusz Morawiecki, a towarzyszyli mu wicepremierzy i ministrowie. Po przewodnictwem premierów Polski i Litwy dyskutowano między innymi o sytuacji na Białorusi oraz o mniejszościach narodowych. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT premier Wilno Mateusz Morawiecki Litwa polityka Polityka zagraniczna Polski Europa Polskie Radio 24

Wbrew słowom Łukaszenki granice Białorusi z Polską i Litwą pozostają otwarte

Granice Białorusi z Polską i z Litwą nie zostały zamknięte w piątek, chociaż w czwartek taki krok zapowiadał białoruski prezydent Alaksander Łukaszenka. Eksperci sugerują, że "prezydent zapewne miał na myśli wzmocnienie granicy".
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka granica Ministerstwo Spraw Zagranicznych POLSKA Europa Europa Wschodnia Litwa Ukraina Polityka zagraniczna Polski ŚWIAT

Polsko-litewskie konsultacje. "Zostały podjęte pewne bezprecedensowe kroki"

- Porozumienie w kwestii oświaty jest jedną z tych rzeczy, które nie miały wcześniej precedensu. Przyjęto konkretny harmonogram, wraz ze środkami kontrolowania tego, jak wdrażane są jego ustalenia. Dotyczą one m.in. egzaminu maturalnego z języka polskiego przeprowadzanego na Litwie - powiedział w Polskim Radiu 24 Rajmund Klonowski z "Kuriera Wileńskiego". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Litwa Polityka zagraniczna Polski

"Potępiamy przemoc, wzywamy do wolnych wyborów". Deklaracja premierów Polski i Litwy ws. Białorusi

Premierzy Polski i Litwy podpisali w Wilnie dokumenty o partnerstwie strategicznym i w sprawie Białorusi. "Wzywamy do przeprowadzenia wolnych i demokratycznych wyborów prezydenckich w najbliższym możliwym czasie" - czytamy w deklaracji Mateusza Morawieckiego i Sauliusa Skvernelisa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Mateusz Morawiecki Litwa Europa Białoruś wybory na Białorusi demokracja