X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Łódź

Plejada gwiazd w Łodzi. Zbliża się lekkoatletyczny Orlen Cup

Mistrzowie i medaliści olimpijscy, medaliści mistrzostw świata i Europy, w tym także spore znanych polskich zawodników wystąpi 11 lutego w mityngu lekkoatletycznym Orlen Cup Łódź 2022. Świetnie obsadzony łódzki mityng otworzy krótki, ale bardzo intensywny sezon halowy w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka SPORT PKN Orlen Orlen Łódź Piotr Lisek ewa swoboda Michał Haratyk konrad bukowiecki Paweł Wojciechowski Skok o tyczce Pchnięcie kulą bieg 100 m Bieg 110 m przez płotki

Od muzy Grubsona, po szaleństwo na stoku. Spędź z nami ferie!

Sięgamy do takich książek, jak "Grubson. Na szczycie", czy do "Antologii polskiego rapu", rozwiązujemy mrożące krew w żyłach zagadki z całego świata, ale sprawdzamy też, co warto zobaczyć w najpiękniejszych miastach w Polsce i na których stokach koniecznie poszusować. Muzycznie, sportowo, ale i odrobinę naukowo - zapraszamy na ferie!
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Ferie zimowe zabawa sporty zimowe hobby grubson Gdańsk Zakopane Opole Łódź Toruń szczyrk Pekin 2022 narty Himalaje

Muzeum Dzieci Polskich. Dr Ireneusz Maj wskazał plan działania instytucji

- Naszym celem jest, by Muzeum Dzieci Polskich - ofiar totalitaryzmu w Łodzi, powstało przy ulicy Przemysłowej jak najszybciej - powiedział jego dyrektor dr Ireneusz Maj. Niemiecki obóz działał w tym miejscu latach 1942-1945. Według szacunków, przeszło przez niego ponad trzy tysiące dzieci, a kilkaset zmarło.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA łódzkie Łódź II wojna światowa muzeum społeczeństwo KULTURA dzieci Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego historia Polski

"Łódź filmowa". Różne atrakcje dla miłośników polskiego kina

- Gdy został studentem łódzkiej filmówki, Krzysztof Kieślowski był już dorosłą osobą o sprecyzowanych poglądach. Od początku wiedział, co chce pokazywać i czym dla niego jest film. Nasza kolekcja jest tworzona od 35 lat, przez ten czas udało się nam pozyskać unikalne dokumenty, np. scenariusz filmu "Eroica" z odręcznymi notatkami reżysera Andrzeja Munka - mówiła w Dwójce Marzena Bomanowska, dyrektor Muzeum Kinematografii w Łodzi.
Zobacz więcej na temat:  Łódź kino Dwójka Paweł Siwek KULTURA

Pierwszy szef łódzkiej Solidarności: stan wojenny nie został rozliczony

- Celu wprowadzenia stanu wojennego nie osiągnięto, ostatecznie zakończył się on klęską komunistów, ale w żadnym wymiarze nie został rozliczony - powiedział pierwszy przewodniczący łódzkiej Solidarności Andrzej Słowik. Podkreślił, że decydenci z okresu PRL "nie zostali rozliczeni za ewidentne przestępstwa, których się dopuścili".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA stan wojenny historia PRL komunizm społeczeństwo PRL Łódź

Rzecznik Praw Dziecka: niemiecki dziecięcy obóz koncentracyjny to miejsce, które nigdy nie powinno powstać

 - Niemiecki dziecięcy obóz koncentracyjny to miejsce, które zrodziło się w chorym umyśle. Miejsce, które nigdy nie powinno powstać - powiedział Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak w Łodzi w 79. rocznicę utworzenia takiego obozu w tym mieście.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II wojna światowa POLSKA III Rzesza niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne represje Rzecznik Praw Dziecka dzieci Łódź nazizm

"50 Years After". Trzech znakomitych filmowców i fotografia

Wystawa fotograficzna "50 Years After" Jacka Koprowicza, Ryszarda Lenczewskiego i Zbigniewa Wichłacza to z jednej strony spojrzenie na dotychczasowy dorobek artystów, a z drugiej podróż w czasie i przestrzeni. – To 50 lat ich autonomicznych poszukiwań w zakresie filmu i fotografii. To także wspólnota pewnych przeżyć jako operatorów filmowych i fotografów, bo przez 50 lat zaszła ogromna zmiana, jeżeli chodzi o pozycję i status fotografii – mówił dla Trójki Dariusz Leśnikowski, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi i kurator wystawy.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Cygler Trójka KULTURA fotografia FILM film polski wystawa Łódź