more_horiz
PR24 Portal
Section05
Londyn

Wspólna komisja i potrojenie pomocy dla uchodźców. Decyzje po spotkaniu Duda-Johnson

Andrzej Duda spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, by omówić wsparcie dla Ukrainy. - Zgodziliśmy się, że potrzebne są szczelniejsze sankcje. Jest propozycja, aby obłożyć sprowadzane do UE surowce dodatkowymi podatkami i zmierzać do przerwania dostaw - powiedział polski prezydent. Zapowiedziano też powołanie wspólnej komisji polsko-brytyjskiej i przekazanie 30 mln funtów na pomoc uchodźcom przybywającym w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent wojna 2022 ŚWIAT Londyn Europa Wielka Brytania Boris Johnson Rosja Ukraina uchodźcy

Ujawniono kolekcję jachtów Abramowicza. Są warte prawie miliard dolarów

Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz posiada lub jest powiązany z kolekcją pięciu jachtów, których wartość szacuje się na prawie 1 mld dolarów, w tym kilku jednostek, których własność pozostawała tajemnicą aż do tego tygodnia - informuje dziennik "Financial Times".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Londyn Financial Times wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe serwis wschodni Rosja oligarchowie sankcje

Jan Stanisław Jankowski. Zatwierdził Powstanie Warszawskie

69 lat temu, 13 marca 1953 roku w niewyjaśnionych okolicznościach w sowieckim więzieniu w Moskwie zmarł Jan Stanisław Jankowski, wicepremier i Delegat Rządu RP na Kraj w latach 1943-1945. NKWD aresztowało go w marcu 1945 roku. Sądzony był w Moskwie w procesie przywódców Polskiego Państwa Podziemnego.
Zobacz więcej na temat:  Armia Czerwona II wojna światowa Jan Stanisław Jankowski Kraków Londyn POLSKA Polskie Państwo Podziemne Armia Krajowa

"Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ukrainie". Johnson zapowiada bliską współpracę z V4

- Będziemy zarówno dyplomatycznie, politycznie, jak i gospodarczo współpracować ze sobą w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, uzgadniając także wsparcie wojskowe, aby pomóc naszym przyjaciołom z Ukrainy - powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson na spotkaniu z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Ukraina Europa Wielka Brytania Londyn Rosja Boris Johnson grupa wyszehradzka

Trwa posiedzenie V4 w Londynie. Piotr Müller: premier zabiega o solidarne wsparcie Ukrainy

Trwa posiedzenie Grupy Wyszehradzkiej z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Politycy mają rozmawiać o wojnie na Ukrainie, o współpracy obronnej, a także o pomocy uchodźcom z Ukrainy. Zaplanowana jest też rozmowa w cztery oczy między premierami Polski i Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Londyn Mateusz Morawiecki Boris Johnson grupa wyszehradzka wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja sankcje serwis wschodni Piotr Müller

Wielka Brytania walczy z rosyjskimi "brudnymi pieniędzmi". Powstał nowy projekt ustawy

Wielka Brytania przedstawiła w poniedziałek plan rozprawienia się z kwestią "brudnych pieniędzy" Moskwy, w postaci projektu nowych przepisów, które mają przeszkodzić prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi i bliskim mu osobom w wykorzystywaniu Londynu jako swojego zaplecza finansowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel Rosja Ukraina wojna na Ukrainie ŚWIAT wojna 2022 serwis wschodni nieruchomości Londyn Wielka Brytania

Premier udaje się do Londynu i Oslo. "Tylko sankcje mogą rozmontować machinę wojenną Putina"

- Udaję się znowu na wizyty do stolic europejskich po to, żeby wzmacniać pakiet sankcji. Dzisiaj udaję się do krajów, które nie są krajami członkowskimi UE, ale są ważnymi krajami członkowskimi NATO - powiedział premier Mateusz Morawiecki przed wylotem do Londynu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT premier Mateusz Morawiecki Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni Europa Wielka Brytania Londyn ŚWIAT

Henry James. Pisarz, który wchodził do ludzkiej głowy

106 lat temu zmarł jeden z najwybitniejszych anglojęzycznych prozaików przełomu XIX i XX wieku. Henry James był mistrzem portretów psychologicznych. Tworzył na pograniczu kultur amerykańskiej i europejskiej oraz na styku literackiego realizmu i modernizmu.
Zobacz więcej na temat:  Henry James pisarz KSIĄŻKA książki literatura Wielka Brytania Ameryka Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone Nowy Jork Londyn Paryż Atlantyk Europa Francja rocznica HISTORIA historia Europy
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem