more_horiz
PR24 Portal
Section05
Londyn

Dr Mathea: Brytyjczycy dostrzegli, że Warszawa jest kluczem do umocnienia pozycji na Ukrainie

- Brytyjscy stratedzy, którzy patrzą geopolitycznie na mapę, dostrzegli, że Polska jest największym w regionie państwem NATO, które graniczy z Ukrainą w Europie. Na pewno zdali sobie sprawę, że jeżeli chcą umocnić swoją pozycję na Ukrainie, to Polska jest zdecydowanie do tego kluczem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 ekspert do spraw bezpieczeństwa dr Grzegorz Mathea.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Ukraina Wielka Brytania Londyn Kijów Rosja

Wielka Brytania: czarne chmury nad Borisem Johnsonem. Nie milkną echa "partygate"

Pojawia się coraz więcej apeli o dymisję premiera Borisa Johnsona, zarówno ze strony polityków opozycji, jak i partii rządzącej. Jeden z posłów Partii Konserwatywnej stwierdził, że szef rządu nie ma moralnego autorytetu do rządzenia. To efekt doniesień o kolejnych lockdownowych imprezach na Downing Street, tym razem na dzień przed pogrzebem księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Boris Johnson Londyn pandemia COVID-19 koronawirus

Londyn: Polonia sceptycznie podchodzi do szczepień. "Wielu ma po prostu wątpliwości"

Polacy w Londynie są wśród grup bardziej sceptycznych wobec szczepień - mówi Polskiemu Radiu konsultant stołecznej służby zdrowia. I dodaje, że lekarze próbują docierać do mniejszości narodowych i etnicznych, wśród których obawy są większe niż w ogóle społeczeństwa. Stolica to epicentrum omikronu. W zeszłym tygodniu na Covid cierpiał co dziesiąty mieszkaniec. Wyszczepienie jest jest na jednym z najniższych poziomów w kraju.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Londyn Polonia szczepienia szczepionka COVID-19 koronawirus sars-cov-2
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem