more_horiz
PR24 Portal
Section05
Lubelszczyzna

Lubelszczyzna pomaga uchodźcom. Stawiarski: większość z nich po wojnie chce wrócić na Ukrainę

- Każda osoba to zupełnie inne oczekiwania, marzenia. Ale większość tych ludzi chce wrócić na Ukrainę. Chcą tu przeczekać aż sytuacja wróci do normy. Zostawili tam swoje majątki, swoich bliskich, swoje rodziny - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Ukraina wojna na Ukrainie uchodźcy wojna 2022 Lubelszczyzna

"Uczczenie dobrego człowieka". Prezes PiS o nazwaniu drogi S19 im. Lecha Kaczyńskiego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że nadanie drodze ekspresowej S19 nazwy "Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego" to "uczczenie dobrego człowieka". - Mój brat miał jednolity życiorys, był człowiekiem dobrym, życzliwym i pomocnym - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Jarosław Kaczyński PiS drogi kierowcy polityka POLSKA Lubelszczyzna lubelskie via carpatia GOSPODARKA infrastruktura

Trwa Adwent!

Za nami pierwszy tydzień Adwentu w obrządku kościoła katolickiego. Przypomnijmy sobie zatem, jak okres ten wyglądał na Kurpiach! Z archiwalnej opowieści śp. Zofii Warych dowiemy się m.in. czym są  „wychopnie”, co sprawiało, że chaty w Święta były iście baśniowe i jakie opowieści towarzyszyły pracom domowym w adwentowym czasie. Zajrzeliśmy także na Lubelszczyznę, by poznać nową odsłonę tradycji dunajowania! 
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Piotr Kędziorek Kurpie Lubelszczyzna Adwent kolędy
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem