more_horiz
PR24 Portal
Section05
Lublin

"Otulić radością". Reportaż Moniki Malec o pomocy najmłodszym Ukraińcom

"Poranek z zabawą" to wydarzenie, na które dzieci z Ukrainy zaprosili studenci z Fundacji Jana Pawła II oraz Szkoła SuperBabć i SuperDziadków. Pomysłodawczyni akcji, Zofia Zaorska, ukończyła wiele kursów z pedagogiki zabawy. Wie doskonale, że najważniejsi są ludzie i tworzone przez nich relacje.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Ukraina pomoc dzieci Lublin wojna na Ukrainie uchodźcy reportaż w Jedynce Monika Malec

"Nasze widowisko pozostaje misterium". Jarosław Gajewski o nowym spektaklu

Premiera "Historyi o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim" to dobra okazja do rozmowy o staropolskim języku, dramacie, misteriach i o poszukiwaniu głębokich sensów na teatralnej scenie. - Staramy się, żeby sfera teatralna, czyli de facto sfera widowiskowa była atrakcyjna i pomagała widzowi przekroczyć to, co widać i wejść w to, czego nie widać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Gajewski.
Zobacz więcej na temat:  jarosław gajewski Lublin spektakl TEATR Martyna Podolska

"Przysięga Ireny". Dan Gordon o filmie poświęconym Irenie Gut

Scenarzysta i reżyser Dan Gordon przebywa obecnie w Lublinie w związku ze zdjęciami do filmu pod tytułem "Przysięga Ireny". Film opowiada historię pochodzącej z Kozienic Ireny Gut, odznaczonej medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata za uratowanie dwunastu Żydów. W rozmowie z "Kurierem Lubelskim" artysta powiedział, że "największą obawą Ireny pod koniec życia było to, kto opowie dzieciom jej historię, gdy jej już nie będzie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lublin FILM reżyser wywiad Holokaust

"Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim". Spektakl na scenie Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Spektakl "Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim" na podstawie XIV-wiecznego misterium Mikołaja z Wilkowiecka to kooprodukcja Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie i Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Na scenie zespołom teatralnym towarzyszy muzyka grana na żywo i wykonywana na instrumentach dawnych. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Warszawa Trójka TEATR Katarzyna Cygler literatura Lublin spektakl Redbad Klynstra

Szef MON: naszym zadaniem wspieranie tych, którzy walczą za wolny świat

Naszym zadaniem jest wspieranie tych, którzy walczą o wolność, walczą za swój kraj, ale także Polskę, Europę i cały wolny świat - podkreślił w Lublinie szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Wyraził nadzieję, że rosyjscy sprawcy zbrodni wojennych na Ukrainie zostaną ukarani.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lublin Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zbrodnie wojenne wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Agata Kornhauser-Duda Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo reżim Władimir Putin Aleksander Łukaszenka
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem