X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Dariusz Rosiak

Prowadzący

W Trójce od 2006 roku, prowadzi program "Raport o stanie świata", wcześniej również "Klub Trójki". Czterokrotnie brał udział w akcji "Trójka przekracza granice", nadawał z Afryki i USA.

Zaczynał jako radiowiec w Radio France Internationale w Paryżu, potem, przez całe lata 90. w BBC w Londynie. Stamtąd pisał do "Życia Warszawy", "Życia", "Tygodnika Powszechnego", "Architektury", "Machiny" i jeszcze innych pism. Po powrocie do Polski w 1999 roku był zastępcą red. nacz. w PAP, Newsweek, Forum, szefem działu w "Przekroju", wreszcie z dwojgiem miłych ludzi wymyślił tygodnik "Ozon" i kierował nim zanim nie został wymieniony na kogoś innego. Od tego czasu nikim nie kieruje ani nie redaguje tekstów, żyje wyłącznie z mówienia - głównie dla Trójki i pisania - głównie dla "Rzeczpospolitej". Napisał też książkę "Oblicza Wielkiej Brytanii" (Prószyński i ska, 2001).

 

Section07
Napisz do mnie