X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Dorota Truszczak

Kierownik Redakcji

Lubię odkrywać i wynajdywać.  Dlatego zostałam... dziennikarką od nauki. 

Mam niepowtarzalną okazję być tam, gdzie dzieją się  epokowe dla rozwoju ludzkości wydarzenia, np. w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych CERN pod Genewą. I mogę podzielić się swoimi wrażeniami ze słuchaczami radiowej Jedynki w codziennych serwisach naukowych i   naukowych Wieczorach z Jedynką.

Wybrałam radio, bo to teatr wyobraźni. Pozwala mi być niemalże codziennie i w Kosmosie,  i blisko jądra Ziemi.  

Urodziłam się w historycznym, królewskim mieście, czyli w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie rodziła się polska demokracja. Może dlatego lubię historię?

Jestem współautorką radiowych dzienników historycznych: "1918 - Droga do Niepodległej", "1939 – rok pokoju, rok wojny", "1945 – rok wojny, rok pokoju". Dzięki dwóm pierwszym powstały też książki.

Ukończyłam Uniwersytet Warszawski. Otrzymałam wiele różnych nagród  (w tym  od premiera Wolnego Kraju Saksonia za audycję o ekologicznej współpracy polsko-niemieckiej).

Cieszy mnie zwłaszcza prestiżowy tytuł "Popularyzatora nauki" przyznawany przez  Ministra  Nauki i Szkolnictwa Wyższego. A w wolnych chwilach, jeżeli radio "pozwoli",  mój ogród.

Section07
Napisz do mnie