X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Krzysztof Michalski

Redaktor

Jestem absolwentem Politechniki Gdańskiej (elektrotechnika morska) i Uniwersytetu Warszawskiego (dziennikarstwo). Ukończyłem również podyplomowe studia na SGH (zarządzanie), a także kursy radiowe w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Byłem dyrektorem Programu Pierwszego PR i Prezesem Zarządu Polskiego Radia S.A, ale przede wszystkim byłem i jestem dziennikarzem popularyzującym naukę.

I właśnie za upowszechnianie wiedzy otrzymałem m.in. Złoty Mikrofon, Honorowe Wyróżnienie im. H. Steinhausa, nagrody im. Bolesława Prusa, Bronisława Filipowicza i KRRiT. Otrzymałem także medale: 50-lecia Polskiej Akademii Nauk, Gabriela Narutowicza i KEN.

Jako dziennikarz pracowałem we wszystkich programach radia publicznego. Obecnie w radiowej Jedynce prowadzę autorskie programy "Wieczór Odkrywców" i "Ludzie Nauki", w których zajmuję się przede wszystkim naukami ścisłymi (genetyką, fizyką, biochemią), techniką (także historią techniki) i konsekwencjami cywilizacyjnymi rozwoju nauki.

Dla TVP przygotowałem koncepcję i prowadziłem magazyn naukowy "Proton", a także byłem gospodarzem Rozmów w TVP Kultura.

Od 2000 r., jestem członkiem Rady Upowszechniania Nauki przy Prezydium PAN, a od stycznia 2010 członkiem Akademii Inżynierskiej w Polsce.

Section07
Napisz do mnie