X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Marek Brzeziński

Redaktor

Od siedemnastu lat korespondent Polskiego Radia w Paryżu. (Poznaje to po rosnącej liczbie świeczek na urodzinowych tortach trzech córek i syna). Od ponad dziesięciu lat lipiec mija mu w błysku szprych, gdy komentuje Tour de France, a zimie towarzyszy „puchowy śniegu tren”, na stokach, po których z różnym powodzeniem uganiają się francuscy narciarze.

Przez 21 lat profesor Uniwersytetu Schillera w Paryżu, gdzie wykładał psychologię i antropologię kultury. Anglista i psycholog (Uniwersytet łódzki), doktor nauk humanistycznych (Uniwersytet Gdański), obecnie student Akademii Kulinarnej Le Cordon Bleu.

Przez ponad 20 lat pracował w Radiu France Internationale, a wcześniej w BBC i w Radiu dla Ciebie w Chicago. Pisał reportaże z podróży po Europie dla Voyage, Rzeczpospolitej i Twojego Stylu oraz wychodzącego w Paryżu Głosu Katolickiego.

Autor książki o Nicolasie Sarkozym – "Polityk i gwiazda mediów". Ojciec czworga dzieci. Uwielbia gotować i jeść!

Pasja - to narty. Łodzianin, który przyszedł na świat w samym centrum tego najpiękniejszego miasta na świecie.  

Section07
Napisz do mnie