X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Marek Wałkuski

Redaktor

Korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie.

Przygodę z radiem rozpoczął pod koniec lat 80-tych od  studenckiego Radia DESA na Uniwersytecie Warszawskim. W 1991 roku rozpoczął  pracę w radiowej Trójce. Był reporterem, wydawcą oraz prowadzącym audycje  informacyjne i publicystyczne.

Zajmował się polityką, gospodarką, sprawami  społecznymi i tematyką zagraniczną.Relacjonował pierwsze demokratyczne wybory w  RPA oraz wojnę w Słowenii. W latach 1998 - 2001 był gospodarzem porannego  wydania popularnej  audycji "Zapraszamy do Trójki". Pasjonował się reportażem - dwukrotny finalista konkursu imienia Jacka Stwory.

Od 2002  roku jest korespondentem Polskiego Radia w Waszyngtonie.

Relacjonował, między  innymi, dwie kampanie prezydenckie w USA, wojnę z terroryzmem, skutki huraganu  Katrina oraz liczne wizyty polskich prezydentów i premierów w Białym Domu. Był  specjalnym wysłannikiem Polskiego Radia do Haiti po trzęsieniu ziemi w styczniu  2010 roku.

Od dwóch lat w każdy piątek na antenie PR3 w "Przeglądzie prasy z  Waszyngtonu" w sposób lekki i zabawny opowiada o Ameryce.

Marek  Wałkuski ma żonę Edytę i syna Konrada. W wolnym czasie podróżuje, gra w  tenisa, jeździ na rowerze górskim i  motocyklu.

Section07
Napisz do mnie