X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Piotr Kamiński

Redaktor

Tłumacz, krytyk muzyczny i dziennikarz.

Piotr Kamiński (ur. 1949), tłumacz, krytyk muzyczny i dziennikarz. Współpracuje z Polskim Radiem od 1967 roku. Publikował przekłady z literatury francuskiej i angielskiej (Beckett, Genet, Chandler). Po warszawskiej inscenizacji sztuki Petera Shaffera "Amadeusz" (reż. Roman Polański, Teatr na Woli, 1981), gdzie był doradcą muzycznym, na zaproszenie Romana Polańskiego wyjechał do Francji, gdzie osiadł na stałe. Był dziennikarzem RFI (1982-2010), współpracując także z miesięcznikiem Diapason i rozgłośnią France-Musique. Opublikował w wyd. Fayard m. in. dwa tomy przekładów wierszy Wisławy Szymborskiej. Jako doradca artystyczny, współpracował z twórcami teatru i filmu (Andrzej Seweryn, Agnieszka Holland, Jan Englert, Jacek Gąsiorowski, Ivan Alexandre). Pracuje z Łukaszem Borowiczem przy jego produkcjach operowych.
W roku 2003 wydał u Fayarda przewodnik operowy "1001 opéras", którego wersja polska ukazała się w PWM.
Pierwszy przekład Shakespeare'a, "Ryszarda II", opublikował w wyd. WUW. Zaplanowaną serię przejęło wyd. WAB ("Makbet", "Wieczór Trzech Króli" i "Burza"). Kolejne tytuły są w przygotowaniu.

Odznaczony w roku 1997 francuskim Orderem Sztuki i Literatury.

Section07
Napisz do mnie