more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ługańsk

Szef obwodu ługańskiego: Rosjanom nie zależy na odbudowie zniszczeń, dlatego rujnują, co się da

Rosyjskie wojska niszczą wszystko na swej drodze, ponieważ nie zależy im na odbudowie okupowanych terenów; widać to od 2014 roku na przykładzie tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej. Szkoda, że jeszcze nie wszyscy to zrozumieli - skomentował szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Ługańsk

Prof. Boćkowski o walkach w obwodzie ługańskim

Rosjanie próbują w obwodzie ługańskim przeciąć drogę między Lisiczańskiem a Bachmutem. Obecnie toczą się tam zacięte walki. - To jest jeden z głównych kierunków natarcia i to minimum, które jest do wzięcia, czyli ten minikocioł, jest teraz tym planem absolutnym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Ukraina Rosja wojna na Ukrainie ŚWIAT wojna 2022 Michał Strzałkowski Ługańsk

"To tylko utrudni negocjacje". Zełenski o rosyjskich "pseudoreferendach" w Doniecku i Ługańsku

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ocenił, że możliwe przeprowadzenie referendum o "przyłączeniu" do Rosji samozwańczych Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej dodatkowo utrudni negocjacje.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina ŚWIAT Europa Europa Wschodnia wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022 Wołodymyr Zełenski Antonio Guterres ONZ Kijów Donieck Ługańsk

Rosjanie całą noc ostrzeliwali obwód ługański. Co najmniej 8 osób nie żyje

Podczas sobotniego ostrzału obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy rosyjskie wojska zabiły co najmniej osiem osób - poinformował szef obwodu Serhij Hajdaj. Według jego informacji również w nocy Rosjanie ostrzeliwali miejscowości, których dotąd nie udało im się zająć. To między innymi Siewierodonieck, Lisiczańsk i Rubiżne. Rosyjskimi pociskami trafione zostały tam budynki mieszkalne.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie Ukraina ŚWIAT Europa Ługańsk Rosja

"Czystki" we władzach Ługańskiej Republiki Ludowej? Wywiad Ukrainy podał nowe informacje

Gen. Kornet znajduje się obecnie w areszcie śledczym FSB w Rostowie nad Donem - przekazano w komunikacie wywiadu wojskowego. W ocenie ukraińskiej służby zatrzymanie Korneta wywołało niepokój w politycznym i militarnym kierownictwie samozwańczej, zależnej od Moskwy "republiki" na wschodzie Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Ługańsk ŚWIAT

Wschód Ukrainy w ogniu. Zacięte walki i zmasowany ostrzał w obwodzie ługańskim i donieckim

W ogarniętym walkami obwodzie ługańskim najgorsza sytuacja panuje w Kreminnej, Popasnej i Rubiżnem. Trwa oblężenie Mariupola w obwodzie donieckim. Rosjanie intensywnie ostrzeliwują szereg miejscowości tego obwodu - donosi portal Hromadske. Po odstrzałem znalazły się także m.in. Charków, okolice Krzywego Rogu i Mikołajów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Donbas Donieck Ługańsk Rosja Ukraina Europa serwis wschodni

Jak potoczy się ofensywa w Donbasie? Amerykańscy eksperci wieszczą rosyjską porażkę

Amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) określa sukces rosyjskiej ofensywy w Donbasie jako "wysoce nieprawdopodobny". Jak podkreślają eksperci, wojska agresora nie przezwyciężyły kluczowych problemów, jakim jest brak koordynacji i "katastrofalnie niskie" morale żołnierzy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Rosja Ukraina Europa serwis wschodni Ameryka USA Stany Zjednoczone Donbas Donieck Ługańsk

Potężny ostrzał obwodu ługańskiego. "Rosjanie atakują bez przerwy, ze wszystkich rodzajów broni"

W obwodzie ługańskim siły rosyjskie ostrzeliwują wszystkie miejscowości. - Siewierodonieck jest atakowany po prostu kwartał po kwartale, nie ważne, co tam jest: szkoła, szpital czy domy mieszkalne - powiedział szef władz obwodowych Serhij Hajdaj. Najgorsza sytuacja panuje w Rubiżnym, Popasnej i gminie Hirske.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Ukraina Rosja Europa Ługańsk Donbas

Amerykański think tank: rozbite siły rosyjskie wycofują się na wschód. Kluczowa będzie bitwa o Słowiańsk

Bitwa o Słowiańsk, do zdobycia którego dążą rosyjskie wojska, to kluczowy moment wojny na Ukrainie; opanowanie tego miasta stworzy Rosjanom możliwość otoczenia ukraińskich sił w Donbasie - ocenił w poniedziałkowym raporcie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (Institute for the Study of War - ISW).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina armia wojsko wojna 2022 wojna na Ukrainie USA Rosja Donbas Ługańsk

Masowe deportacje w głąb Rosji. "Ukraińcy są torturowani i głodzeni"

Ponad 40 tys. Ukraińców zostało dotychczas deportowanych w głąb Rosji. Ukraińcy są uprowadzani siłą ze swoich domów i kierowani do obozów w okupowanych obwodach donieckim i ługańskim, a następnie wywożeni do Rosji. - Są torturowani i głodzeni. Istnieje też wiele świadectw potwierdzających, że ludzie znikają - mówiła wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Ukraina serwis wschodni Europa Rosja ŚWIAT Donbas Donieck Ługańsk

Sukces ukraińskich żołnierzy. W obwodzie odeskim zestrzelono dwa rosyjskie samoloty bojowe

Jak poinformował szef władz obwodu odeskiego Maksym Marczenko, dwa rosyjskie samoloty bojowe zostały zestrzelone w regionie na południu Ukrainy. Ich pilotów wzięto do niewoli. Z kolei władze obowdu ługańskiego przekazały, że rosyjscy żołnierze strzelali do cywilów. Trzy osoby zostały ranne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni Odessa Ługańsk samolot
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem