more_horiz
PR24 Portal
Section05

Łukasz Sobolewski

PR24 Prof. Krysiak: budżet jest w dobrej kondycji, opozycja szuka uzasadnienia do redukcji programów społecznych

Prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana stwierdził w Polskim Radiu 24, że opozycja może wywoływać emocje wokół sytuacji finansów publicznych po to, żeby w przyszłości uzasadnić likwidowanie lub "reformowanie" świadczeń społecznych, jak 13. czy 14. emerytura.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA finanse publiczne polityka rząd opozycja Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski

PR24 "Ukoronowanie programów socjalnych PiS". Dr Anusz o emeryturach stażowych

- To swoisty ukłon w stronę Solidarności, wiemy że te kwestie były od dłuższego czasu negocjowane ze związkiem zawodowym i ogłoszenie dzisiaj [sobota - red.] tego programu na konwencji PiS jest gestem wobec Solidarności, także pokazaniem, że PiS z NSZZ Solidarność nie tylko ze względów historycznych, ale i w bieżących kwestiach ma bardzo ścisłe więzi - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska wybory 2023 Łukasz Sobolewski emerytura

PR24 Marek Król: wyjaśnienie rzezi wołyńskiej jest we wspólnym polsko-ukraińskim interesie

- Daleka droga, żeby sobie to wszystko wyjaśnić. Myślę, że jest to wspólny polsko-ukraiński interes, ale bardziej ukraiński. Jeżeli nasze narody są skłócone, to jedynym, który czerpie z tego profity, jest Rosja. I Rosja moim zdaniem ma ogromny udział w konfliktowaniu, w podkręcaniu napięć wzajemnych między naszymi narodami - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król, komentując wspólny hołd dla ofiar rzezi wołyńskiej, oddany przez prezydentów Polski i Ukrainy w Łucku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Król Łukasz Sobolewski Rzeź Wołyńska Wołyń Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 serwis wschodni ŚWIAT Europa

PR24 Rocznica krwawej niedzieli na Wołyniu. Dmitrowicz: pojednanie jest możliwe, ale Ukraińcy muszą stanąć w prawdzie

- Ta wielka solidarność, którą okazujemy Ukraińcom, wyda w przyszłości bardzo dobre owoce - powiedział w Polskim Radiu 24 historyk Piotr Dmitrowicz pytany, czy pojednanie polsko-ukraińskie jest możliwe w kontekście rzezi wołyńskiej. Zaznaczył, że Ukraińcy muszą stanąć w prawdzie i musi być jasno powiedziane, że 80 lat temu na Wołyniu doszło do zaplanowanej akcji ludobójczej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Dmitrowicz Łukasz Sobolewski relacje polsko-ukraińskie Rzeź Wołyńska historia Polski Ukraina infografika

Nie żyje Tina Turner. Marcin Kusy: stała sama na scenie i porywała tłumy

Nie żyje piosenkarka Tina Turner - podali przedstawiciele artystki, cytowani przez Stację Sky News. Miała 83 lata, zmarła po długiej chorobie w domu w szwajcarskim Kusnacht. W Polskim Radiu 24 o piosenkarce mówił dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy. Szef Radiowej Jedynki nazwał ją "wzorem frontmenki", która "sama stojąc na scenie porywała tłumy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski Marcin Kusy tina turner śmierć KULTURA MUZYKA ŚWIAT Ameryka

UE wprowadziła limit cenowy na rosyjską ropę. Czyżewski: może znacznie ograniczyć możliwości sprzedaży

- Dobrze, że jakiś limit cenowy powstał, dziś nie robi on ogromnej różnicy dla Rosji, ale pamiętamy, że jeszcze w tym roku, po wybuchu wojny, ropa była znacznie droższa, kosztowała ponad 120 dolarów za baryłkę - mówił w Polskim Radiu 24 Daniel Czyżewski (portal energetyka24.com).
Zobacz więcej na temat:  Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina bezpieczeństwo energetyczne ropa naftowa ŚWIAT Daniel Czyżewski Łukasz Sobolewski

Rozszerzenie NATO. Robert Pszczel: problemem jest Ankara

- Zachowanie Węgier jest mało budujące, jeśli mówimy o sprawach dotyczących relacji z Rosją, to także gesty przyjaźni wobec Iranu itd. Jeśli jednak chodzi o ratyfikację przystąpienia Finlandii i Szwecji do sojuszu, to sądzę, że należy spodziewać się jej w najbliższym czasie, może nawet przed spotkaniem ministrów krajów NATO - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Pszczel, były dyrektor Biura Informacji NATO w Moskwie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Łukasz Sobolewski

"Miliony nie dostrzegły tego, co dziś jest oczywiste". Prof. Gil o aneksji Krymu w 2014 r.

- Wtedy nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę z tego, co się wydarzyło, z zagrożenia, jakie wynika z tego, że Rosja zajęła Krym, a potem bezpodstawnie włączyła go w swoje terytorium. Z zagrożenia nie tylko dla Ukrainy, co oczywiste, ale dla całego regionu Europy Środkowej, a nawet szerzej - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Andrzej Gil (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Łukasz Sobolewski Krym

PR24 "Lepsza jedna zima bez prądu i ogrzewania, niż całe życie z Rosjanami". Oleh Biłecki o sytuacji na Ukrainie

- Czasami mamy wątpliwości co do wsparcia niektórych krajów, ale jeżeli chodzi o stanowisko Polski czy Finlandii, to jest to dla nas motywacja. W czasach, kiedy w miastach brakuje prądu czy ogrzewania, ta motywacja jest bardzo potrzebna - mówił w Polskim Radiu 24 Oleh Biłecki, dziennikarz telewizji Ukraina24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Łukasz Sobolewski

Gry komputerowe: od produkcji chałupniczej do dochodowego przemysłu

Kiedyś tworzeniem gry komputerowej – od pomysłu do końcowego produktu – zajmowało się kilka, w wyjątkowych przypadkach kilkanaście, osób. Dzisiaj jest to cały przemysł i nad jednym tytułem może pracować nawet kilka tysięcy osób. Ale też w grę (nomen omen) wchodzą teraz nieporównywalnie większe pieniądze: zarówno zainwestowane, jak i te, które można zarobić.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA komputery gry komputerowe gry wideo Kuba Witkowski Łukasz Sobolewski Trójka