more_horiz
PR24 Portal
Section05
Łukasz Sobolewski

Rowerem zawsze lepiej? Czemu warto się przesiąść na dwa kółka

Za zmianę stylu życia i przesiadkę na dwa kółka pracodawcy coraz częściej oferują benefity. Najbardziej zapalonych miłośników aktywności na świeżym powietrzu nie trzeba jednak zachęcać. Prowadzone w Polsce kampanie rowerowe przynoszą widoczne efekty, a eksperci przekonują, że do zmiany stylu życia nie potrzeba wiele.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Łukasz Sobolewski rower rower elektryczny ścieżka rowerowa aktywność fizyczna Józef Niewiarowski

Piotr Cyrwus: Podobno zawsze chciałem być aktorem

Na co dzień możemy oglądać jego dokonania aktorskie w popularnych serialach i filmach. Na swoim koncie ma także role komediowe, dramatyczne oraz udział w horrorze i kryminale. Jakie były aktorskie początki Piotra Cyrwusa? Czy zawsze chciał występować w teatrze i przed kamerą? Jak zmieniła go szkoła teatralna? 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Cyrwus Trójka KULTURA aktor aktorstwo TEATR Łukasz Sobolewski Katarzyna Ciepielewska

Dzień z życia zawodowego kierowcy. Od przyjazdu do bazy do rozładunku

13 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego. Z tej okazji reporterzy Polskiego Radia Kierowców i radiowej Trójki obserwują, jak wygląda praca kierowcy zawodowego od kuchni. Jak się okazuje, naturalnych środowiskiem kierowcy jest nie tylko jego pojazd, ale także baza eksploatacyjna. Jedną z takich baz, a dokładnie "DPJ" w Piekoszewie w województwie świętokrzyskim odwiedził Patryk Kuniszewicz z Polskiego Radia Kierowców.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo kierowcy motoryzacja samochód Trójka Patryk Kuniszewicz Łukasz Sobolewski kierowca

Pierwsza komunia święta – przeżycie religijne czy "małe wesele"?

Maj to miesiąc matur, ale także i pierwszych komunii świętych. W tym roku po raz pierwszy od dwóch lat odbywają się one bez restrykcji sanitarnych. Jak się okazuje, przygotowania do komunii nie są ani proste, ani tanie, zwłaszcza jeżeli po serii wydatków na strój i prezenty, komunię świętujemy w restauracji. – Jakbyśmy przeliczyli potrawy i kalorie, które przyjmujemy przez te kilka godzin, to jest takie "małe wesele" – stwierdza Tomasz Strugała, wicedyrektor jednego z najstarszych hoteli w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Łukasz Sobolewski religia Maj dzieci Kościół katolicki prezenty pieniądze

"Podwójny gaz" – weekendowy problem na drogach

Majówka to czas wyjazdów i spędzania czasu także w towarzystwie alkoholu. Co roku, właśnie w te dni, na polskich drogach dochodzi do wielu kolizji i wypadków. Ich przyczyną bardzo często jest fakt, że kierowca jechał "na podwójnym gazie". Co robić, kiedy mamy podejrzenia, że samochód przed nami jest kierowany przez osobę będąca "pod wpływem"?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo alkohol samochód przepisy drogowe Łukasz Sobolewski Trójka bezpieczeństwo na drodze
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem