X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Łukasz Sobolewski

Ks. Paweł Rytel-Andrianik: święty Jan Paweł II jest jednym z największych Polaków

- Co Jan Paweł II powiedziałby w maju 2020 roku? Powiedziałby: nie lękajcie się. Polakom przypomniałby o solidarności w sprawach polskich, że solidarność oznacza to, że jeden i drugi niosą brzemię razem we wspólnocie, a nie jeden przeciw drugiemu - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aktualności katolickie Jan Paweł II Karol Wojtyła ks. Paweł Rytel-Andrianik Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski

Dr Piekarz: wejście Trzaskowskiego do gry pomaga prezydentowi

- Wejście do gry Rafała Trzaskowskiego pomaga Andrzejowi Dudzie, ponieważ obecny prezydent Warszawy wprowadza element konfliktu światopoglądowego, który z reguły napędza wyborców, z jednej i z drugiej strony, a wyborców prawicowych mobilizuje najbardziej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Dawid Piekarz z Instytutu Staszica.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Andrzej Duda Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski

"Wybory są dla nich narzędziem propagandowym". Publicysta o wymianie kandydata PO

- Był drugi kandydat prawyborów w Platformie Obywatelskiej, Jacek Jaśkowiak, ale stwierdzili, że to nieważne. To pokazuje jaki PO ma stosunek w ogóle do wyborów, które są dla nich narzędziem propagandowym - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenie Wolnego Słowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska wybory prezydenckie Małgorzata Kidawa-Błońska wybory prezydenckie 2020 Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski

Prof. Gontarski: w sytuacji epidemii wybory tylko korespondencyjne, mówi o tym konstytucja

- W świetle konstytucji wybory powinny się odbyć w pełni korespondencyjnie. Według prognoz epidemia szybko nie ustąpi. W konstytucji są przepisy mówiące wprost o zwalczaniu chorób epidemicznych. Jest to wartość konstytucyjna - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski z Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 konstytucja Łukasz Sobolewski

"To jest dla mnie kluczowa sprawa". Prof. Antoni Dudek o legitymizacji zwycięzcy wyborów

- Ciągle jest szansa, że jeżeli wybory się odbędą, to ich rezultat nie będzie podważany. To jest dla mnie kluczowa sprawa - interesuje mnie, żeby zwycięzca wyborów był uznawany przez wszystkich uczestników - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Antoni Dudek, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina polityka Antoni Dudek Łukasz Sobolewski Polskie Radio 24 POLSKA

Publicysta: rozsądnie jest poczekać do 6 sierpnia, czyli do końca kadencji Andrzeja Dudy

- W grze jest wiele wariantów. Mnie się wydaje, że najbardziej rozsądne rozwiązanie tej całej sprawy, to byłoby po prostu poczekanie do 6 sierpnia bieżącego roku, kiedy kadencja prezydenta Andrzeja Dudy formalnie wygaśnie. Wtedy zgodnie z konstytucją przejmuje władzę marszałek Sejmu - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Łukasz Kobeszko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski POLSKA wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce polityka

Dr Marcin Kędzierski: odmrażanie gospodarki to nie sprint na 100 metrów, tylko bieg z przeszkodami

- Jeżeli ludzie przestaną słuchać komunikatów rządu i przestaną mieć do nich zaufanie, to rząd nie będzie mieć instrumentów oddziaływania na sytuację epidemii - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marcin Kędzierski z Klubu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. - Musimy być świadomi, że może się zdarzyć, że za kilka tygodni będziemy musieli gospodarkę nieco zamknąć - dodał ekonomista. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Sobolewski Koronawirus w Polsce epidemia tarcza antykryzysowa

"Lepiej być przygotowanym, to nie jest duży koszt". Szymon Chrupczalski o respiratorze z drukarki 3D

- Udało się nam zrobić urządzenie bardzo proste, ominąć dużą cześć innych systemów stosowanych w konkurencyjnych urządzeniach nie ujmując warunkom bezpieczeństwa i warunkom terapeutycznym. To propozycja dla krajów rozwijających się i tych miejsc, gdzie nasz respirator może być urządzeniem zapasowym, nie stanowiąc obciążenia dla budżetu - powiedział w Polskim Radiu 24 Szymon Chrupczalski, członek zespołu, który opracował i udostępnił prototyp respiratora z drukarki 3D.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Łukasz Sobolewski Koronawirus w Polsce koronawirus respirator

Prof. Krysiak: tarcza antykryzysowa trafionym pomysłem, świadczy o tym liczba wniosków

- Działamy w trudnych warunkach. Celem jest życie ludzi i przedsiębiorstw, utrzymanie jak największej liczby miejsc pracy. Dlatego wsparcie rządu w postaci tarcz antykryzysowej oraz finansowej jest bardzo ważne - powiedział prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Łukasz Sobolewski koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa gospodarka polska przedsiębiorstwo pracodawcy

Susza a ryzyko blackoutu. Ekspert uspokaja: nie ma zagrożenia dla dostaw prądu, jesteśmy zabezpieczeni

- W tym roku zagrożenie blackoutem nie jest duże. Polska sporo energii sprowadza z zagranicy, ubiegły rok był pod tym względem rekordowy. Ponadto nasi sąsiedzi dysponują elektrowniami atomowymi, co również jest dodatkowym zabezpieczeniem - powiedział dr Dawid Piekarz z Instytutu Staszica, ekspert ds. energetyki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA energetyka prąd energia elektryczna susza energia Łukasz Sobolewski gospodarka polska

Ks. Andrzej Majewski: odkryjmy radość ze spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym

- Pamiętajmy, że nieważne w jak trudnej sytuacji się znajdujemy, to nigdy nie jesteśmy sami. Towarzyszy nam Bóg, który objawił się jako miłosierny ojciec - powiedział ks. Andrzej Majewski, szef Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia, który mówił jak można przeżyć Święta Wielkanocne w dobie pandemii koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski Andrzej Majewski Wielkanoc wiara religia chrześcijaństwo katolicyzm POLSKA

Problemy branży turystycznej. Ekspert: otrzymała hamujący strzał

- Pandemia koronawirusa powstrzymała dynamiczny rozwój branży turystycznej w naszym kraju, z którym mieliśmy do czynienia od blisko 20 lat. Trudno ocenić, czy po zwalczeniu pandemii Polacy nie będą bali się od razu wrócić do podróżowania oraz czy będzie ich na to stać - powiedział Adam Karpiński z Wyższej Szkoły Bankowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA turystyka Łukasz Sobolewski koronawirus Koronawirus w Polsce podróże gospodarka polska podróże po Polsce podróże zagraniczne pandemia

Dr Artur Bartoszewicz: trzeba zmniejszać lęk i niepewność, które zabijają gospodarkę

- To, co zabija gospodarkę, to nie koronawirus - ten zabija jednostki. To, co zabija gospodarkę to lęk i niepewność, jaka się wytworzyła - przekonywał w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz z SGH. Dodawał, że rząd powinien zrobić wszystko, co możliwe, by tę niepewność zmniejszyć. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tarcza antykryzysowa Łukasz Sobolewski gospodarka polska Koronawirus w Polsce

Politolog: żadne państwo nie poradzi sobie w pojedynkę ze skutkami pandemii

- Unia Europejska stoi być może przed największym wyzwaniem w swojej historii. Głównym atutem UE są argumenty finansowe i tutaj może interweniować, ale na razie nie wiemy, czy pandemia będzie miała jedną fazę, czy nastąpi jej nawrót - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 obecny w Strasburgu Zbigniew Stefanik, politolog, europeista.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus pandemia choroba choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie Łukasz Sobolewski

Prof. Zbigniew Lewicki: Donald Trump sprawdza się jako przywódca w czasach pandemii

- Donald Trump mówi, wyjaśnia i choć czasami się myli, widać, że w tym trudnym momencie pandemii potrafi być przywódcą narodu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista. - Poparcie Trumpa w sondażach zbliża się 50 procent. To bardzo wysoki wynik jak na 4. rok prezydentury - dodał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone USA Donald Trump Joe Biden Polskie Radio 24 koronawirus wybory w USA wybory prezydenckie w USA Łukasz Sobolewski Ameryka Północna

Szef biura "Niepodległa": specjalny koncert podczas 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem

- Współczesne utwory związane z tematyką morza wykonywane przez współczesnych artystów znajdą się w repertuarze koncertu, który odbędzie się w ramach obchodów 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem - zapowiedział Jan Kowalski, dyrektor biura programu “Niepodległa”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA historia Polski Łukasz Sobolewski puck władysławowo rocznica Morze Bałtyckie Józef Haller II Rzeczpospolita