X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Łukasz Sobolewski

Prof. Elżbieta Mączyńska: pandemia wymusiła cyfryzację gospodarki

- W Polsce bardzo przyśpieszył proces cyfryzacji i unowocześnienia gospodarki, a my, jako kraj, cierpieliśmy na pewnego rodzaju analfabetyzm cyfrowy. Pandemia koronawirusa wymusiła, nawet wśród sceptycznych osób i przedsiębiorstw, ich zastosowanie, i to jest bardzo dobre - mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Łukasz Sobolewski epidemia Koronawirus w Polsce Elżbieta Mączyńska GOSPODARKA cyfryzacja COVID-19

"Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności". Ekspert o noworocznych fajerwerkach

- W Polsce środki pirotechniczne można stosować tylko 31 grudnia i 1 stycznia. Musimy mieć świadomość, że to materiały wybuchowe mogące powodować urazy, oparzenia, utratę wzroku czy słuchu, a niekiedy nawet śmierć - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Frątczak, ekspert ds. pożarnictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Łukasz Sobolewski kultura masowa epidemia Koronawirus w Polsce społeczeństwo

Maciej Łopiński: Polsce brakuje prezydenta Lecha Kaczyńskiego, był mężem stanu

- Lech Kaczyński był znakomicie przygotowany do objęcia funkcji prezydenta państwa, był działaczem Solidarności, posłem, szefem wielu komisji parlamentarnych, prezesem NIK, ministrem sprawiedliwości, prezydentem Warszawy. Mało było ludzi tak przygotowanych do pełnienia funkcji głowy państwa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24, Maciej Łopiński, szef Gabinetu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski Lech Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość polityka

Maria Libura: mniejsze zaufanie do szczepień mają ludzie z wyższym wykształceniem

- Jest taki paradoks, że więcej osób wahających się co do szczepień znajduje się często w grupach osób z wyższym wykształceniem, z dużych ośrodków miejskich - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, ekspert ds. ochrony zdrowia z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 szczepionka szczepienia COVID-19 pandemia Koronawirus w Polsce koronawirus Łukasz Sobolewski zdrowie

Tomasz Truskawa: gdyby nie pandemia, sprawa tzw. praworządności stawiana by była ostrzej

- Widać wyraźnie rozczarowanie tych środowisk unijnych, które za takim rozwiązaniem optowały. Gdyby nie wola państw do uzyskania pomocy z funduszu covidowego, myślę że nie byłoby ani sukcesu lipcowego, ani tym bardziej odejścia od stosowania tego mechanizmu praworządności - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa komentując osiągnięty na szczycie UE kompromis dotyczący budżetu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski polityka Polityka zagraniczna Polski Unia Europejska budżet UE 2021-2027 budżet ue budżet unijny POLSKA Europa Rada Europejska

"Za artystą stoi armia osób". Dr Krzysztof Karnkowski o dotacjach dla instytucji kultury

- Kluczową sprawą jest to, czy pieniądze z dotacji będą uczciwie podzielone przez artystów, dla których były nominalnie przyznane, osobom z ich obsługi, ile osób finalnie je otrzyma - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Karnkowski, publicysta gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Łukasz Sobolewski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kultura masowa epidemia Koronawirus w Polsce

"Stajemy się państwem totalitarnym". Rusłan Szoszyn o sytuacji na Białorusi

- W Mińsku ludzie boja się wychodzić na ulice. Przypadkowi ludzie są zabierani do nieoznakowanych samochodów, aresztuje się ludzi bez żadnych podstaw. Wieczorem nie wolno spacerować, z tego powodu też można zostać zatrzymanym. Dzieją się rzeczy bardzo brutalne - mówił w Polskim Radiu 24 Rusłan Szoszyn, dziennikarz Rzeczpospolitej.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Białoruś ŚWIAT Europa Aleksander Łukaszenka Łukasz Sobolewski

"Obarczone dużym ryzykiem malwersacji". Tomasz Winiarski o wyborach w USA

- W stanie Arizona, który może być kluczowy dla końcowego wyniku, Donald Trump i Joe Biden idą niemalże łeb w łeb. Te wybory będą historyczne, ale jednocześnie obarczone dużym ryzykiem oszustw czy malwersacji - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Winiarski (tygodnik "Niedziela").
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka wybory w USA Donald Trump Joe Biden Łukasz Sobolewski Polskie Radio 24 ŚWIAT

"Wyścig jest pasjonujący". Karol Gac o wyborach prezydenckich w USA

- Prezydent USA Donald Trump teoretycznie ma stratę w sondażach do jego kontrkandydata, ale system prezydencki w USA jest o wiele bardziej skomplikowany niż w Polsce. Niewątpliwie ten wyścig jest pasjonujący - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac, publicysta "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wybory w USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump Joe Biden Ameryka Stany Zjednoczone Karol Gac Łukasz Sobolewski Polskie Radio 24

"Tylko od nas zależy, na ile będziemy chronić siebie i gospodarkę". Ekspert o obostrzeniach

- Mieliśmy przeświadczenie, że ta sytuacja potrwa 3-4 miesiące, przyjdzie lato i wszystko zacznie gasnąć. Dziś mamy przekaz, że nie skończy się to w ciągu najbliższych tygodni. Tylko od nas zależy, na ile będziemy chronić siebie i gospodarkę - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Bartoszewicz z SGH.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia GOSPODARKA społeczeństwo Łukasz Sobolewski Polskie Radio 24 infografika

Dr Michał Sutkowski apeluje: 2/3 przypadków koronawirusa zależy od nas, przestrzegajmy zasad

- Dwie trzecie przypadków zależy od nas, więc nie musi to być 9 tys. i więcej, może być to 3 tys., a może 1,5 tys. Część jest oczywiście trochę dziełem przypadku i trochę niestety koniecznych interakcji. Ale jeżeli będziemy przestrzegać tych podstawowych zasad, to znaczy: dezynfekcja, maski, dystans - będzie dobrze, będzie lepiej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Kolegium Warszawskich Lekarzy Rodzinnych o rozwoju pandemii koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski POLSKA społeczeństwo zdrowie koronawirus Koronawirus w Polsce choroby zakaźne pandemia COVID-19

"Charyzmatyczne, bardzo antychińskie". Dr Beata Górka-Winter o wystąpieniu Trumpa na forum ONZ

- On zaczął od takich bardzo anty-chińskich tonów, naturalnie oskarżył Chiny o to, że są przyczyną pandemii, wskazał, że Chiny bardzo późno poinformowały świat, że coś niepokojącego się dzieje - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Beata Górka-Winter podsumowując trwające od wtorku - głównie w formie zdalnej - Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Łukasz Sobolewski Ameryka Azja Chiny koronawirus pandemia COVID-19 ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

"Stają się pionkami polityków". Jankowski o dziennikarzach opisujących kryzys w obozie rządzącym

- Jest coś, co w dziennikarstwie polskim niesłychanie często się zdarza. Bezwiedne przekazywanie niesprawdzonych, niezweryfikowanych informacji podawanych przez polityków. Wtedy dziennikarze przestają opisywać rzeczywistość, a stają się pionkami na szachownicy polityków i polityki - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski z Radia Wnet. Gościem audycji był również Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski zjednoczona prawica PiS POLSKA polityka Jacek Liziniewicz Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina

Dr Afelt: jeżeli nie ograniczymy aktywności, bardzo szybko będziemy podwajali obecne statystyki zachorowań

- Na koniec kwietnia, na jedną osobę zakażoną, przypadały niecałe 3 osoby, z którymi była w kontakcie. Bardzo mocno ograniczyliśmy wtedy kontakty międzyludzkie. Na koniec sierpnia było to już 8 osób w kontakcie epidemicznym na jedną osobę z potwierdzonym zakażeniem. Obecnie zbieramy tego żniwo - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 dr Aneta Afelt, specjalistka w zakresie geografii zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Łukasz Sobolewski koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia epidemia zdrowie choroby płuc wirus choroby zakaźne

Szef PiS w składzie rządu? Politolog: postawił się w roli arbitra

- Sugestie, że Jarosław Kaczyński miałby wejść do rządu Mateusza Morawieckiego, wskazują, że jest on tam potrzebny, by łagodzić konflikt między premierem a Zbigniewem Ziobro - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ocenił, że prezes PiS postawił się w roli "arbitra" zarówno na poziomie partii, jak i rządu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Sobolewski polityka zjednoczona prawica rząd

"Zmiana nastawienia wobec Rosji". Marek Budzisz o polityce wschodniej UE

- Jest cała masa przyjaciół Rosji, zwolenników podejścia "business as usual", przymykania oczu na to, co wyprawia reżim Putina, ale ta dość wpływowa grupa, jest coraz mniej liczna, i w coraz mniejszym stopniu będzie decydować o kształcie polityku UE wobec Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert od spraw wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Białoruś ŚWIAT Europa Aleksander Łukaszenka Łukasz Sobolewski

"Łukaszenka dostaje od Unii czas". Dr Agnieszka Bryc o głosowaniu ws. sankcji wobec Białorusi

- Białoruś, a konkretnie prezydent Aleksander Łukaszenka, dostaje czas, ale nie za sprawą przemyślanej strategii UE niemieszania się w spór. Sprawa rozbiła się o wielką politykę i partykularne interesy państw członkowskich. Nic nie zapowiada zmiany sytuacji na korzyść opozycji - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Białoruś ŚWIAT Europa Aleksander Łukaszenka Łukasz Sobolewski

Prof. Grabowska: PE narusza zasadę równości zapisaną w traktatach

- Parlament Europejski przekroczył tutaj taką swoją linię, do której należało go uważać za organ szalenie poważny, sprawiedliwy, równo traktujący wszystkie państwa, które są w UE. Natomiast stał się organem, który jest tendencyjny i nie mierzy wszystkich państw równą miarą, co jest naruszeniem zasady równości zapisanej w traktatach, w artykule 2. - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Genowefa Grabowska, była europoseł SDPL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski Genowefa Grabowska ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski Europarlament