more_horiz
PR24 Portal
Section05
MON

Wybory we Francji. Wiceszef MON: czas pokaże, czy dojdzie do ocieplenia relacji polsko-francuskich

- Kurz wyborczej rywalizacji we Francji już opadł i mam nadzieję, że dziś Macron będzie realizował te zadania, które powinien realizować jako prezydent wielkiego europejskiego kraju w stosunku do wschodu Europy, szczególnie w stosunku do Rosji - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MON Wojciech Skurskiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Skurkiewicz MON polityka Mirosław Skowron Francja wybory we Francji Emmanuel Macron

Wzmocnienie systemu obrony RP. Szef MON zapowiedział kolejne zakupy sprzętu z USA

Minister obrony Mariusz Blaszczak poinformował, że rozmawiał w Pentagonie na temat wsparcia dla Ukrainy, a także o planach "skokowego wzrostu zdolności obronnych Polski". Szef polskiego resortu obrony spotkał się w Waszyngtonie z sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak USA wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie MON Stany Zjednoczone Patriot

Polska się zbroi. Szef MON: jesteśmy liderem w NATO, wydajemy najwięcej na obronność

Polska pozostaje liderem w NATO, jeśli chodzi o wydatki na obronność. Na Siły Zbrojne RP w ubiegłym roku wydaliśmy 2,34 proc. PKB. Jak wynika z raportu NATO "Defence Expenditure of NATO Countries", oznacza to, że zajmujemy pod tym względem trzecie miejsce w Sojuszu - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo MON Mariusz Błaszczak wojsko NATO Wojsko Polskie armia żołnierze

Wsparcie dla ukraińskiego wojska. Spotkanie szefa MON z Dmytrem Kułebą

Minister obrony Mariusz Błaszczak rozmawiał z ukraińskim ministrem spraw zagranicznych Dmytrem Kułebą o aktualnej sytuacji na Ukrainie oraz współpracy polsko-ukraińskiej, w tym wsparciu dla wojska. Minister Mariusz Błaszczak jest kolejnym polskim politykiem, z którym w Warszawie spotykał się i rozmawia szef ukraińskiej dyplomacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Ukraina dyplomacja służby i bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie MON wojna 2022 serwis wschodni

"Naszym celem jest, żeby Wojsko Polskie liczyło 300 tys. żołnierzy". Jasna deklaracja szefa MON

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że "naszym celem jest to, żeby Wojsko Polskie liczyło 300 tys. żołnierzy: 250 tys. żołnierzy wojsk operacyjnych, żołnierzy zawodowych i 50 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko ojczyzna Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo MON

"Wspieramy Ukrainę, agresor jest u bram". Szef MON: NATO jest potężne, ale o bezpieczeństwo musimy dbać też sami

- Sojusz Północnoatlantycki jest trwały i potężny, ale mamy świadomość, że sami także musimy dbać o bezpieczeństwo ojczyzny. Dlatego zwiększamy liczebność armii, wyposażamy żołnierzy w nowoczesny sprzęt - mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Szef MON mówił, że wspieramy Ukrainę i zdajemy sobie sprawę, że agresor jest już u bram Rzeczypospolitej. Mowa była również o wzmacnianiu odporności polskiego społeczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe bezpieczeństwo zjednoczona prawica Mariusz Błaszczak Jacek Sasin MON

Szojgu na zdalnej naradzie? Od kilkunastu dni nie pokazuje się publicznie

Rosyjskie media podają, że minister obrony Rosji Siergiej Szojgu wirtualnie brał udział w zdalnym posiedzeniu stałych członków Rady Bezpieczeństwa i przedstawił Władimirowi Putinowi raport, dotyczący Ukrainy. Szojgu od 11 marca nie pojawia się publicznie, a rzecznik Kremla tłumaczył wcześniej, że to z powodu licznych zmartwień i zajęć. Nagrania z narady są tylko cząstkowe, z pewnością była ona retransmitowana, a nie pokazywana na żywo.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Siergiej Szojgu MON

Apel MON: nie publikujcie zdjęć i informacji dotyczących żołnierzy Wojska Polskiego!

Ministerstwo Obrony Narodowej apeluje do Polaków: "Nie publikujcie zdjęć, filmów i informacji dotyczących żołnierzy Wojska Polskiego, wojsk sojuszniczych, a także konwojów humanitarnych". Akcja ma związek z trwającą inwazją Rosji na Ukrainę. Czym grozi podawanie takich danych? Jak może zakończyć się lekkomyślne publikowanie zdjęć w mediach społecznościowych?
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo MON Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko Wojsko Polskie żołnierze
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem