X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
MSWiA

Wiceszef MSWiA: walczymy z gangami przemytników migrantów

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik mówił w Polskim Radiu 24, że zapora na granicy polsko-białoruskiej będzie skutecznym elementem powstrzymywania i odstraszania migrantów. Podkreślił, że polskie służby tworzą też skuteczny system walki z gangami przemytników migrantów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA granica MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji migracja kryzys migracyjny imigranci w Europie Unia Europejska bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo

Poboży: gdy tylko ktoś na terenie przygranicznym potrzebuje pomocy, SG wzywa zespoły ratownictwa

- To nieprawda, że przebywający w strefie przygranicznej migranci mają utrudniony dostęp do lekarza. Do tej pory zespoły ratownictwa medycznego interweniowały ponad 200 razy, a 90 proc. tych interwencji odbyła się na prośbę Straży Granicznej - przekazał wiceszef MSWiA Błażej Poboży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo MSWiA granica straż graniczna imigranci w Europie migracja imigracja ratownik medyczny

Śmierć trzech osób w trakcie interwencji policji na Dolnym Śląsku. Wyjaśnienia MSWiA odrzucone przez sejmową komisję

Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych uznał, że informacje przedstawione przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracja nt. działań podjętych przez policję w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci trzech osób na Dolnym Śląsku w trakcie interwencji są niewystarczające.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja polska regiony dolnośląskie Lublin Wrocław MSWiA Sejm

"Musimy zmienić sposób ochrony". Szef MSWiA o sytuacji na granicy

- Sytuacja, z którą mamy do czynienia pokazuje, że musimy zmienić sposób ochrony granicy polsko-białoruskiej - mówił dla poniedziałkowego wydania "Polska Times" szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jak dodał, teraz trwają prace związane z przygotowaniem specyfikacji technicznej oraz oszacowaniem kosztów zapory, która ma powstać na tej granicy.
Zobacz więcej na temat:  granica imigranci w Europie Białoruś straż graniczna MSWiA POLSKA służby i bezpieczeństwo

"Nie byli zainteresowani pobytem w Polsce". Szef MSWiA o migrantach przebywających w Michałowie

- Grupa migrantów, przebywająca przez moment w Michałowie, nie była zainteresowana pobytem w Polsce. Rodzice tych dzieci poinformowali funkcjonariuszy SG, że chcą trafić do Niemiec i tam złożyć wniosek. Zostali zawróceni do granicy z Białorusią - powiedział portalowi polskatimes.pl szef MSWiA Mariusz Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Kamiński służby i bezpieczeństwo straż graniczna migracja kryzys migracyjny reżim Aleksander Łukaszenka MSWiA MON imigranci w Europie

"Rząd ma silne poparcie KE i innych agend UE". Żaryn o sytuacji na granicy z Białorusią

Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, powiedział w TVP Info, że szef unijnej agencji Frontex, Fabrice Leggeri, zapoznał się "z informacją na temat działań strony białoruskiej, również prowokacji, które stają się coraz groźniejsze i mają miejsce na polskiej granicy".
Zobacz więcej na temat:  granica Frontex straż graniczna Unia Europejska wojsko MSWiA POLSKA służby i bezpieczeństwo

"Musimy pokazać naszą determinację". Szef MSWiA o sytuacji na granicy

- Putin bada, na ile twarde jest nasze państwo; im więcej słabości teraz okażemy, tym bardziej brutalna będzie ingerencja w nasze sprawy - mówi szef MSWiA Mariusz Kamiński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" zatytułowanym "Łukaszenka i Putin przegrają tę wojnę". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Kamiński Białoruś Rosja Aleksander Łukaszenka Władimir Putin migracja służby i bezpieczeństwo MSWiA granica

Powstanie trwała bariera na granicy? Szef MSWiA: jesteśmy po rozmowach w gronie najważniejszych osób w państwie

- Jesteśmy po rozmowach w gronie najważniejszych osób w państwie odpowiedzialnych za bezpieczeństwo - mówię i o premierze Morawieckim i o premierze Kaczyńskim - na temat budowy trwałej bariery na granicy, która będzie niezwykle trudna do przejścia - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" szef MSWiA Mariusz Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  granica bezpieczeństwo MSWiA Mariusz Kamiński MON straż graniczna imigranci w Europie Białoruś POLSKA służby i bezpieczeństwo

tylko u nas Ylva Johansson o Białorusi: agresywne działania zdesperowanego reżimu mają zdestabilizować sytuację w UE

- To agresja ze strony Aleksandra Łukaszenki, by zdestabilizować sytuację w Unii - tak mówiła o sytuacji na granicy z Białorusią unijna komisarz do spraw wewnętrznych w wywiadzie dla brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej. Ylva Johansson spotkała się wczoraj w Warszawie z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Białoruś MSWiA Mariusz Kamiński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Komisja Europejska granica migracja Beata Płomecka Polska w Unii Europejskiej