X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
MSZ

Marszałek Senatu rozmawiał z charge d'affaires ambasady Izraela. MSZ domaga się przekazania informacji ze spotkania

- Senat podejmuje działania z zakresu polityki zagranicznej, należące do kompetencji Rady Ministrów i prezydenta - ocenił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Podkreślił, że resort liczy na niezwłoczne przekazanie informacji ze spotkania marszałka Tomasza Grodzkiego z charge d'affaires ambasady Izraela.
Zobacz więcej na temat:  Izrael dyplomacja MSZ Senat Tomasz Grodzki Polityka zagraniczna Polski POLSKA polityka Paweł Jabłoński

Spór o nowelizację k.p.a. Dr Łukasz Jasina: polski głos jest słyszalny

- Pewnym postępem w porównaniu z tym, co było kilka lat temu, jest to, że takie głosy się trafiają. Również podczas debaty, która odbywa się w Izraelu, głos Polski jest słyszalny. Kilka lat temu tego nie było - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Jasina, ekspert z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Izrael II wojna światowa pieniądze dyplomacja MSZ POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Nie chodzi o to, by się z niej wycofać, ale potrzebna jest analiza prawna". Kowal ws. nowelizacji k.p.a.

- Odnoszę się do tego wystąpienia negatywnie. To nie pierwsze oświadczenie ministra spraw zagranicznych Izraela Jaira Lapida, które nie było w dyplomatycznym tonie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), komentując wystąpienie wiceministra spraw zagranicznych Izraela, który w reakcji na nowelizację k.p.a. stwierdził m.in., że "Polacy próbują zaprzeczyć temu, co stało się w Polsce podczas Holokaustu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka MSZ Izrael prawo Krzysztof Świątek reprywatyzacja

M. Przydacz: czas najwyższy zatrzymać dziką reprywatyzację

– Prawdopodobnie nie znają treści tego przepisu. Gdyby przeczytali tę ustawę, ich opinia mogłaby być odmienna – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Odniósł się w ten sposób do głosów izraelskich polityków przeciwnych nowelizacji k.p.a. w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka MSZ Izrael polityka reprywatyzacja Bartłomiej Graczak Marcin Przydacz

"Albo tam nie ma wiedzy, albo jest zła wola". Wiceszef MSZ o reakcji Izraela na nowelizację k.p.a.

- Rozmowa musi się opierać na wzajemnym szacunku, nieatakowaniu się i to jeszcze w sposób oderwany od rzeczywistości - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, komentując reakcję Izraela na nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Jabłoński MSZ Izrael prawo Krzysztof Świątek reprywatyzacja

"Wolą wyborców jest kontynuacja reform". MSZ otwarte na współpracę z Armenią

Ministerstwo spraw zagranicznych z zadowoleniem przyjęło pozytywną ocenę wyborów parlamentarnych w Armenii, według której spełnione zostały międzynarodowe standardy i zapewniona przejrzystość procesu głosowania. "Ostateczne wyniki wyborów, przedstawione dzisiaj przez Centralną Komisję Wyborczą Armenii, potwierdzają, że wolą wyborców jest kontynuacja demokratycznych reform, zapoczątkowanych w trakcie tzw. aksamitnej rewolucji" - podkreślił resort w komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSZ Armenia Polityka zagraniczna Polski

"Nacechowane jest złą wolą i głęboką nieznajomością faktów". Wiceszef MSZ o oświadczeniu Izraela

"Polska, na której zamordowano miliony Żydów, popełniła poważny błąd. Nie jest za późno na naprawę" - napisał na Twitterze Yair Lapid, wiceminister spraw zagranicznych i wicepremier Izraela, odnosząc się tym samym do przyjętej w czwartek przez polski Sejm nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. Swojemu odpowiednikowi odpowiedział polski wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. "Oświadczenie Ministra Spraw Zagranicznych Izraela trzeba ocenić jednoznacznie negatywnie" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  Izrael POLSKA Holokaust prawo Ministerstwo Spraw Zagranicznych polityka II wojna światowa MSZ Paweł Jabłoński