X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
MSZ

"To było przyniesienie nowej niewoli". MSZ o "wyzwoleniu" Warszawy i oszczerstwach Rosji

Gdy 17 stycznia 1945 r. Armia Czerwona wkroczyła do Warszawy zrujnowanej po Powstaniu, to nie było wyzwolenie, to było przyniesienie nowej niewoli, komunistycznej - powiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. "Kolejną próbą zakłamywania historii" nazwał opublikowanie dokumentów, według których Polacy mieli mordować Żydów i Ukraińców w Warszawie w 1945 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja MSZ historia Polski Warszawa II wojna światowa Siergiej Ławrow Władimir Putin

Irański atak na bazy USA w Iraku. Polscy żołnierze nie ucierpieli

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział, że polscy żołnierze, stacjonujący w jednej z dwóch baz wojskowych w Iraku, nie ucierpieli w wyniku irańskiego ataku rakietowego. Dziś w nocy Iran ostrzelał dwie bazy wojskowe Stanów Zjednoczonych - Al Asad oraz Irbil. To odpowiedź na zabicie przez Amerykanów dowódcy irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej generała Ghasema Solejmaniego.
Zobacz więcej na temat:  Irak MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iran USA

Szef MSZ: polscy żołnierze nie ucierpieli w atakach w Iraku

– Mamy kontakt z polskim dowództwem. W jednej z tych baz są polscy żołnierze, ale wiemy na pewno, że oni nie ucierpieli w atakach w Iraku – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.
Zobacz więcej na temat:  Trójka polityka POLSKA Paweł Lisicki Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ likwidacja Ghasema Solejmaniego Iran Irak USA Stany Zjednoczone Bliski Wschód Donald Trump

"Kampania Władimira Putina musi spotkać się ze stanowczą reakcją"

Premier Mateusz Morawiecki skrytykował słowa prezydenta Rosji, który oskarżał Polskę o współodpowiedzialność za wybuch drugiej wojny światowej. Polski premier napisał, że "prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie". Depesze cytujące oświadczenie polskiego premiera zamieściły w swoich serwisach największe światowe agencje.
Zobacz więcej na temat:  MSZ Senat Polonia Syria Rosja

"Polska chce odwrócić sytuację". MSZ Rosji o reakcjach na słowa Putina

- Rosja ma od 75 lat niezmienne stanowisko w sprawie rezultatów II wojny światowej, opiera się ono na prawnym opisie i rezultatach prac Trybunału w Norymberdze - powiedziała rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Stwierdziła, że wzywając rosyjskiego ambasadora do MSZ, "Polska stara się odwrócić sytuację na swoją korzyść". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Władimir Putin MSZ II wojna światowa Mateusz Morawiecki