X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
MSZ

"Lobbujemy, by UE reagowała solidarnie i zdecydowanie". Wiceszef MSZ o sankcjach wobec Białorusi

- Kolejny pakiet sankcji Białorusi to będzie decyzja państw członkowskich, natomiast Polska lobbuje za tym, żeby UE reagowała solidarnie i w sposób zdecydowany - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. Dodał, że sankcje nie mogą być wymierzone w obywateli białoruskich, tylko w reżim.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś kryzys na granicy migracja polityka społeczeństwo Europa ŚWIAT Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej POLSKA MSZ Szymon Szynkowski

Nowe sankcje wobec Białorusi. Wiceszef MSZ: dobrze, że udało się wypracować zbieżne działania

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz podkreślił, że cieszy się z przyjętych w czwartek dodatkowych sankcji Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych wobec podmiotów związanych z białoruskim reżimem. "Dobrze, że udało się wypracować zbieżne działania" - stwierdził wiceminister.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reżim sankcje Białoruś kryzys na granicy Aleksander Łukaszenka Rada Europy MSZ Marcin Przydacz

Co z Polakami przebywającymi w krajach, gdzie rozwija się wariant Omikron? MSZ zapewnia: kontrolujemy sytuację

Ministerstwo Spraw Zagranicznych monitoruje sytuację Polaków, którzy przebywają w krajach, gdzie rozwinął się Omikron, nowy wariant koronawirusa. Rzecznik MSZ Łukasz Jasina powiedział Polskiemu Radiu, że chodzi przede wszystkim o kraje, które mogą niedługo zostać odizolowane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie społeczeństwo pandemia koronawirus COVID-19 MSZ Łukasz Jasina WHO Koronawirus w Polsce

"Łukaszenka wciąż namawia do przekraczania granicy". Rzecznik MSZ o kampaniach dla migrantów

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiada kampanię zniechęcającą migrantów z Bliskiego Wschodu do nielegalnego przedostawania się na teren Unii Europejskiej. Chodzi o to, by nie przylatywali oni na Białoruś i nie próbowali później forsować granicy z Polską, by dostać się do UE. Jak podkreślił rzecznik MSZ Łukasz Jasina kampania będzie prowadzona w krajach pochodzenia migrantów i w internecie.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Jasina Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Unia Europejska imigranci w Europie migracja konflikty międzynarodowe kryzys na granicy służby i bezpieczeństwo kampania kampania społeczna

"Łukaszenka wciąż namawia do przekraczania granicy". Rzecznik MSZ o kampaniach dla migrantów

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiada kampanię zniechęcającą migrantów z Bliskiego Wschodu do nielegalnego przedostawania się na teren Unii Europejskiej. Chodzi o to, by nie przylatywali oni na Białoruś i nie próbowali później forsować granicy z Polską, by dostać się do UE. Jak podkreślił rzecznik MSZ Łukasz Jasina kampania będzie prowadzona w krajach pochodzenia migrantów i w internecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Jasina Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Unia Europejska imigranci w Europie migracja konflikty międzynarodowe kryzys na granicy służby i bezpieczeństwo kampania kampania społeczna

"Ich jedyną winą jest pragnienie wolności". Szef MSZ o prześladowanych na Białorusi

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau przekazał słowa wsparcia Białorusinom i białoruskim Polakom - ofiarom politycznych prześladowań, których - jak zauważył - jedyną winą jest pragnienie wolności i poszanowania godności osobistej i narodowej. 27 listopada przypada Dzień Solidarności z Więźniami Politycznymi na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś polityka MSZ represje Zbigniew Rau

"Ich jedyną winą jest pragnienie wolności". Szef MSZ o prześladowanych na Białorusi

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau przekazał słowa wsparcia Białorusinom i białoruskim Polakom - ofiarom politycznych prześladowań, których - jak zauważył - jedyną winą jest pragnienie wolności i poszanowania godności osobistej i narodowej. Dziś przypada Dzień Solidarności z Więźniami Politycznymi na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś polityka MSZ represje POLSKA Zbigniew Rau

"Zawsze marzył, żeby wrócić do wolnej ojczyzny". Uroczystości sprowadzenia z Francji szczątków Maurycego Mochnackiego

Na grobie Maurycego Mochnackiego na cmentarzu Saint-Amatre w Auxerre kwiaty złożyły delegacja polskich władz z ministrem Janem Dziedziczakiem, władze miasta Auxerre oraz przedstawiciele Polonii. To początek uroczystości sprowadzenia z Francji do Polski szczątków powstańca listopadowego i wybitnego przedstawiciela Wielkiej Emigracji, zmarłego we Francji w 1834 roku. Jutro szczątki Maurycego Mochnackiego zostaną sprowadzone do Polski.
Zobacz więcej na temat:  Maurycy Mochnacki historia Polski powstanie listopadowe pamięć pogrzeby MSZ Jan Dziedziczak Francja ŚWIAT Europa

"Świat zachodni musi wysyłać sygnały do Mińska i Moskwy". Wiceszef MSZ o solidarności w obliczu kryzysu na granicy

- Chcemy utrzymać solidarność Zachodu ws. kryzysu migracyjnego - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Podkreślił, że świat zachodni wspólnie z Europą Środkową i Wschodnią musi wysyłać sygnały do Mińska i Moskwy, by nie dochodziło do dalszych działań eskalacyjnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś Marcin Przydacz granica kryzys na granicy MSZ

Szef MSZ rozmawiał z Cichanouską. "Reżim stał się jeszcze bardziej archaiczny"

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podczas rozmowy telefonicznej ze Swiatłaną Cichanouską zapewnił ją, że polityka Polski wobec Białorusi pozostaje niezmienna. Liderka białoruskiej opozycji podziękowała Polsce za wsparcie, jakie otrzymuje białoruskie społeczeństwo obywatelskie.
Zobacz więcej na temat:  Swiatłana Cichanouska Białoruś Zbigniew Rau POLSKA polityka MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Aleksander Łukaszenka

Na granicy z Białorusią wciąż niespokojnie. W nocy migranci przypuścili kolejny szturm

Straż Graniczna przekazała, że minionej doby odnotowano 346 prób nielegalnego przekroczenia granicy. W nocy funkcjonariusze udaremnili próbę siłowego sforsowania granicy w okolicy Dubicz Cerkiewnych. O wsparcie służb zabezpieczających granicę zaapelował szef MON, minister Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Białoruś granica kryzys na granicy premier Mateusz Morawiecki migracja imigranci w Europie straż graniczna policja polska MSZ

Były prezydent Gruzji w stanie krytycznym. Zbigniew Rau zaniepokojony zdrowiem Micheila Saakaszwilego

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau wyraził zaniepokojenie stanem zdrowia byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego. Polityk przebywa w więziennym szpitalu, do którego trafił 8 listopada. - Obecny stan zdrowia pacjenta jest uważany za krytyczny - stwierdziła w środę grupa lekarzy zajmujących się byłym prezydentem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Gruzja polityka Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja zdrowie

Uzbekistan ogranicza loty do Mińska. Zakaz dotyczy sześciu państw

Od 17 listopada w Uzbekistanie na pokład samolotów lecących do Mińska nie mogą wsiadać obywatele Iraku, Syrii, Jemenu, Libanu, Libii i Afganistanu - poinformował tamtejszy urząd lotnictwa cywilnego. - Cieszę się, że argumenty dotyczące sytuacji na granicy białoruskiej zostały uznane - podkreślił wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Uzbekistan Białoruś Mińsk Azja sankcje imigranci w Europie kryzys migracyjny Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ ŚWIAT