more_horiz
PR24 Portal
Section05

MUZYKA

Tina Turner odmieniła muzykę. Trójka wspomina wielką gwiazdę

Tina Turner zmarła po długiej chorobie, w swoim domu w szwajcarskim Kusnacht, w wieku 83 lat. – W najdzikszych snach swojej młodości Tina Turner nie mogła się spodziewać, że będzie śpiewać duety z największymi artystami swoich czasów, wśród których był m.in. Barry White, i że jej udziałem będzie taka światowa kariera – mówił Leszek Adamczyk, wspominając artystkę.  
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU MUZYKA tina turner Trójka Leszek Adamczyk

Nie żyje Tina Turner. Marcin Kusy: stała sama na scenie i porywała tłumy

Nie żyje piosenkarka Tina Turner - podali przedstawiciele artystki, cytowani przez Stację Sky News. Miała 83 lata, zmarła po długiej chorobie w domu w szwajcarskim Kusnacht. W Polskim Radiu 24 o piosenkarce mówił dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy. Szef Radiowej Jedynki nazwał ją "wzorem frontmenki", która "sama stojąc na scenie porywała tłumy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski Marcin Kusy tina turner śmierć KULTURA MUZYKA ŚWIAT Ameryka

"Jazz.PL". Tymon Kosma z zespołu Kosmonauci: nie mamy lidera

- Na początku to ja przynosiłem najwięcej kompozycji. Potem jednak, jak do zespołu doszedł też Miłosz, balans sił, jeżeli chodzi o repertuar, zaczął się naturalnie równać. Do dziś tak jest i jest to super - mówił w Dwójce Tymon Kosma, jeden z Kosmonautów, czyli zespołu, który wystąpi w najbliższy piątek (26.05) w cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Jazz koncert Roch Siciński Bielsko-Biała Dwójka MUZYKA

Jak zrozumieć Śląsk? Pomogą muzyka, AI i plejada gwiazd

Skarby ukryte pod ziemią, Trójkąt Trzech Cesarzy, trzy powstania, dwie wojny światowe i dwa totalitaryzmy. Jak zrozumieć Śląsk? - To trudne jest nawet dla nas, Ślązaków. Pogmatwana historia składa się z tylu wątków, ilu mieszka tu ludzi - mówi Tomasz Szabelski, pomysłodawca widowiska "Zrozumieć Śląsk".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Śląsk KULTURA MUZYKA Weronika Puszkar widowisko teatralne sztuczna inteligencja