X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Magdalena Ogórek

Zbigniew Kuźmiuk: w UE są państwa pierwszej i drugiej kategorii

- Wstępowaliśmy do UE, która cechowała się wspólnotowością, a której teraz coraz częściej brakuje. Gołym okiem widać, że są w UE państwa pierwszej i drugiej kategorii, a sama Ursula von der Leyen potrafi publicznie tak traktować niektóre kraje - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Kuźmiuk PiS Unia Europejska Magdalena Ogórek Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE

Rzońca: trzeba szukać sojuszników, którzy myślą o UE jako Europie ojczyzn

- Nie pozostaje nam nic innego, tylko szukać sojuszników w Europie, wśród osób, które myślą o UE takiej, jaka ona kiedyś powstawała - opartej na wartościach chrześcijańskich, bliskich doktrynie Roberta Schumana, Konrada Adenauera, jako miejsca, gdzie współżyją ze sobą państwa, Europy ojczyzn - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Bogdan Rzońca, eurodeputowany PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Mateusz Morawiecki Parlament Europejski Magdalena Ogórek

Seria wywiadów lidera PiS. Prof. Paruch: czyszczą pole przed wizytą premiera w Brukseli

- Najważniejszą kwestią wydaje się być sygnał, który został wysłany dzień przed wystąpieniem premiera Mateusza Morawieckiego najpierw na Radzie Europejskiej, a później w Parlamencie Europejskim. Dotyczy on konfliktu, który mamy z KE. Dokładniej mówiąc, tego w jakich granicach Polska jest w stanie zawierać kompromis - tak skomentował szereg wywiadów Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, na antenie Programu 1 Polskiego Radia prof. Waldemar Paruch.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek Polskie Radio polityka Jarosław Kaczyński Unia Europejska POLSKA

"Styl wiecowo-klubowy". Żalek o manifestacji w Warszawie

- Nasza kultura polityczna zaczyna się upodabniać do stylu wiecowo-klubowego. To jest rodzaj ustawki kibolskiej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Żalek, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, o politykach i celebrytach przemawiających podczas manifestacji poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Polska w Unii Europejskiej opozycja Jacek Żalek Magdalena Ogórek

Karczewski o opozycji i ustawie dot. nielegalnych migrantów

- Senatorowie, tej większości senackiej, zagłosują przeciwko ustawie (o nielegalnym przekraczaniu granic - przyp. red.). Bardzo dziwię się, jestem zaskoczony, zdumiony i można powiedzieć, że bardzo zniesmaczony, bo to świadczy o klasie politycznej - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS, były marszałek Senatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Tomasz Grodzki immunitet granica Białoruś Stanisław Karczewski Magdalena Ogórek

Udział Frontexu w wydarzeniach na granicy. Kohut: we wtorek w Strasburgu debata w tej sprawie

- Rząd nie zwrócił się do Frontexu o pomoc, a taka jest procedura. We wtorek będzie o tym debata w Strasburgu, więc zobaczymy, jakie będą głosy na sali plenarnej - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Łukasz Kohut, europoseł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica Frontex Unia Europejska imigranci w Europie imigracja migracja Magdalena Ogórek

"Wszyscy muszą być w Europie traktowani równo". Waldemar Andzel o relacjach Polski z UE

- Trudno zrozumieć dlaczego kraje są różnie traktowane. Czy to pokazuje, że mamy być traktowani jako ludzie drugiej lub trzeciej kategorii w Europie? My się na to nie będziemy nigdy zgadzali. Wszyscy muszą być w Europie traktowani równo - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Waldemar Andzel z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość stan nadzwyczajny Białoruś reżim granica imigranci w Europie służby i bezpieczeństwo Magdalena Ogórek

"Ochrona granic jest sprawą najważniejszą i priorytetową". Piekarska o sytuacji przy granicy

- Łukaszenka jest bandytą i mam nadzieję, że wcześniej czy później odpowie za swoje zbrodnie przeciwko prawom człowieka. I to jest sprawa poza wszelką dyskusją - mówiła w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek katarzyna piekarska koalicja obywatelska polityka granica stan nadzwyczajny Białoruś

"Wybór KRS był złamaniem polskiej konstytucji". Sawicki o relacjach Polski z UE

- Gdyby Prawo i Sprawiedliwość przeprowadzało reformę wymiaru sprawiedliwości zgodnie z polską konstytucją, to już w tej chwili miałoby to wszystko, co chciało mieć od razu w pierwszym roku swojego rządzenia - mówił w programie "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek Marek Sawicki PSL krs Krajowa Rada Sądownictwa Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej PiS