more_horiz
PR24 Portal
Section05
Magdalena Rzeczkowska

"Spodziewaliśmy się takiego finału". Rzecznik rządu o akceptacji polskiego KPO

Rzecznik rządu Piotr Müller odniósł się do decyzji państw członkowskich UE ws. polskiego Krajowego Planu Odbudowy Polski. - To spodziewana przez nas informacja, bo Komisja Europejska zaakceptowała KPO, a dzisiejsza decyzja jest finałem całej procedury - powiedział. Jak dodał, rozpoczyna się realizacja programów, które są zapisane w planie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowy Plan Odbudowy Magdalena Rzeczkowska Piotr Müller Unia Europejska Komisja Europejska

Zgoda ministrów finansów UE na polski KPO. Szefowa MF: to bardzo dobra wiadomość

Polski Krajowy Plan Odbudowy zatwierdzony. Zaakceptowali go ministrowie finansów unijnych krajów na spotkaniu w Luksemburgu. - To bardzo dobra wiadomość - skomentowała szefowa resortu finansów Magdalena Rzeczkowska. Polska wnioskuje o ponad 35 miliardów euro, z czego 24 miliardy euro to bezzwrotne dotacje, reszta to niskooprocentowane pożyczki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Beata Płomecka Krajowy Plan Odbudowy Magdalena Rzeczkowska GOSPODARKA

12 mld zł z KPO jeszcze w tym roku? "Większość kamieni milowych jest już spełniona"

W tym roku wielkość środków z KPO w postaci grantów i pożyczek może wynieść do 12 mld zł. W przyszłym roku to będzie około 30 mld zł. - Szacujemy, że wydatkowanie środków z KPO rozpocznie się w IV kwartale 2022 r. - powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Finansów inwestycje budżet finanse publiczne Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Magdalena Rzeczkowska

Resort finansów chce ostrożnie podchodzić do nowych wydatków. Programy osłonowe pozostaną

Resort finansów zamierza bardzo ostrożnie podchodzić do nowych wydatków - powiedziała w poniedziałek minister finansów Magdalena Rzeczkowska. Dodała, że planowane jest ograniczanie wydatków sektora publicznego w stosunku do PKB z 44,4 proc. w tym roku do 42,2 proc. w roku 2025.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Magdalena Rzeczkowska budżet Polski wydatki deficyt budżetowy społeczeństwo inflacja NBP POLSKA

"Oprócz zmian w PIT, pracujemy nad korektami CIT". Minister finansów o działaniach resortu

Oprócz planowanych zmian w podatku PIT, obejmujących m.in. usunięcie tzw. ulgi dla klasy średniej i obniżenie wysokości pierwszego progu podatkowego, pracujemy też nad pewnymi koniecznymi korektami w CIT, które jednak wymagają konsultacji z rynkiem - powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska dla "Pulsu Biznesu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Ministerstwo Finansów Magdalena Rzeczkowska pit cit podatki Podatki 2022 GOSPODARKA kwota wolna od podatku pkb wojna na Ukrainie inflacja ulga podatkowa

Zielone światło dla KPO. Minister finansów: te pieniądze trafią do portfeli wszystkich Polaków

- Napływ środków z KPO podniesie dynamikę inwestycji, a to przełoży się na większą liczbę zleceń i lepszą wydajność polskich przedsiębiorstw. Lepsza kondycja firm to z kolei lepsze warunki zatrudnienia pracowników - tłumaczyła minister finansów Magdalena Rzeczkowska. Jak podkreśliła, "to oznacza, że środki z KPO ostatecznie trafią do portfeli wszystkich Polaków".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Finansów Magdalena Rzeczkowska GOSPODARKA

Minister finansów o wydłużeniu tarczy antyinflacyjnej: przyczyni się do stabilizacji cen

Rozwiązania zawarte w podpisanej przez prezydenta ustawie przedłużającej działania tarczy antyinflacyjnej mają na celu m.in. ograniczenie wzrostu cen paliw na stacjach - wskazała Magdalena Rzeczkowska. W ocenie minister finansów przyczyni się to również do stabilizacji cen w innych obszarach gospodarki, w tym cen żywności. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo tarcza antyinflacyjna Ministerstwo Finansów GOSPODARKA inflacja vat ceny żywności ceny paliw akcyza Magdalena Rzeczkowska prąd energia elektryczna Podatki 2022

Rzeczkowska i Buda w Radzie Dialogu Społecznego. Prezydent powołał nowych członków

Prezydent Andrzej Duda powołał nowych członków Rady Dialogu Społecznego. W jej skład weszli minister finansów Magdalena Rzeczkowska oraz minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Oboje stanęli na czele resortów w kwietniu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Finansów Ministerstwo Rozwoju prezydent Andrzej Duda Waldemar Buda Magdalena Rzeczkowska Rada Dialogu Społecznego
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem